KAPAT

Samsun merkezli 6 ilde dev operasyon: 12 kişiye hapis

Samsun merkezli 6 ilde düzenlenen kaçak sigara ve içki operasyonunda gözaltına alınan 15 kişiden 12'si mahkemece tutuklanırken, 3 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 2 ay süren çalışma sonucu içki ve sigara kaçakçılarına yönelik 3 gün önceSamsun merkezli Bafra ve Kavak ilçeleri ile Rize, Artvin Hopa, Ordu ve Şanlıurfa illerinde eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. Operasyon kapsamında toplam 17 kişi gözaltına alınmıştı. Şanlıurfa'da gözaltına alınan bir kişi ifadesi SEGBİS ile alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Bafra'da hastalığından dolayı hastanede tedavisi süren bir kişinin de ifadesi hastanede alındı ve serbest bırakıldı. 

Samsun Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğündeki sorguları tamamlanan 15 kişi ise bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren 12 kişi mahkemece tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderilirken, 3 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Samsun Haberleri

samsun haber samsun sigara kaçakçılığı samsun kaçakçılık
Müstakil evde çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi
Bursa Büyükşehir Meclis Üyeleri, oturum ücretlerini hazineye bağışladı
İki araç birbirine girdi 2'si çocuk 8 yaralı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: 'İnsanlığı nizam ve merhamet medeniyetiyle bul
Bıçakla yaralandı, polis merkezi önünde yere yığıldı