KAPAT

Sürücüye ceza uyarısı

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, kış lastiği takmayan ticari araçlara verilen 625 TL para cezasının yeni yıl itibariyle 715 TL'ye çıkacağını söyledi.

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, ticari araçlar için zorunlu olan kış lastiğini takmayan sürücülere uygulanacak cezanın 1 Ocak 2018 itibariyle yeniden değerlendirme oranında 90 TL artarak 715 TL olacağını söyledi. Apaydın, "Yeni yıla kazasız belasız girmek için hem ticari araçlar hem de özel araçlar kış lastiğini mutlaka takmalı” dedi.

715 LİRA OLACAK

Trafik kazalarını sıfıra indirmede kış lastiği uygulamasının hayati önem taşıdığına işaret eden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “1 Aralık ve 1 Nisan tarihleri arasında şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği zorunluluğuna uymamanın cezası yeni yıl itibariyle 90 TL artarak 715 TL’ye çıkıyor. Kış lastiği uygulaması yasal olarak ticari araçları kapsasa da özel araçlar da yurt genelinde hakim olan soğuk ve yağışlı havada kış lastiklerini kesinlikle takmalı. Çünkü karlı ve buzlu havalarda yaşanan kazalar genellikle bir ve birden fazla aracın çarpışması şeklinde meydana geliyor. Trafik kazalarına yalnızca ticari araçlar değil özel araçlar da sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden hem kendi güvenliğimiz hem de trafikteki diğer araçların güvenliği için kış lastiği takmayı ihmal etmeyelim” şeklinde konuştu.

Bakan Albayrak'tan 'Emlak Bankası' açıklaması
Borsa günü düşüşle tamamladı
Serbest piyasada altın fiyatları
Arda Türkmen kadın makinecilerle işin mutfağında buluştu
SÜ'de Sanayi ve Ekonomide Yabancı Dilin Önemi Paneli yapıldı