KAPAT

Samsunspor'da kongre kararı

Samsunspor Başkanlık Divan Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, asil ve yedek üyelerden yeni bir yönetim oluşturulamaması sebebiyle Denetleme Kurulu tarafından Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı alınacağının sinyalleri verildi. Kongrenin ocak ayı sonunda olacağı öğrenildi.

YAZILI AÇIKLAMA

Samsunspor Kulübü Başkanlık Divan Kurulu, yazılı bir açıklama yayınlayarak, kongre gününden bu güne kadar ki gelişmeleri tek tek açıkladı. Divan Kurulu'nun açıklamasında yeri bir yönetim oluşturmak için çalışmalar yapıldığı ancak başarılı olunamaması sebebiyle Denetleme Kurulu tarafından olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı alınacağının sinyalleri verildi. Açıklamada bugün SGK yapılandırması için 187 Bin TL ödenmesi gerektiği, 3 ile 10 Ocak arasında da kulübü TFF'ye şikayet eden oyunculara yaklaşık 4 Milyon TL ödeme yapılması gerektiği duyuruldu.

KONGRE ANLATILDI

"Divan Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle: "28 Aralık'ta Samsunspor Kulübü'nün Olağanüstü Seçimli Kongresi yapılmış, yönetim kurulunun, denetleme kurulunun, divan kurulunun kesin hesap ve bilançolarının raporları okunmuş, raporlar üzerinde görüşme açılmış ve görüşmeler sonunda kurullar ibra edilmiştir. Ancak kurulların seçilmesi maddesine gelindiğinde Divan Kurulu'na verilmiş bulunan aday listesinde kulübe üye olmayanlar aday gösterildiği için liste kabul edilmemiştir. Başka liste olmadığı için kongre Divan Kurulu tarafından ertelenerek, yönetim kurulunun yeni kongre tarihine kadar göreve devam etmesine karar verilmiştir."

TOPLU İSTİFALAR

"Kongreyi takip eden gün içerisinde geç saatlerde yönetim kurulu topluca istifa kararı alarak bu isteklerini Sayın Valimiz Osman Kaymak'a sunmuşlar ancak Sayın Valimiz tarafından istifalar iade edilerek, göreve devam etmeleri istenmiştir. Buna rağmen yönetim kurulu üyeleri bu kararlarını geri almamışlar, topluca bu dilekçelerini Kulüp Başkanlık Divan Kurulu'na sunmuşlardır. Bunun üzerine kurulumuz olaya dahil olmuş ve derhal toplanarak tüzük uyarınca gereğini yapmak üzere, ulaşılabilen yönetim kurulu üyelerini kulüp tesislerine çağırmıştır."

SORUNLAR ÇIKTI

"Toplantıda meselenin ehemmiyeti tartışımış, en azından genel kurul kararı doğrultusunda kulübü olağanüstü kongreye götürmeleri istenmiş ise de maalesef sonuç alınamamıştır. Durumu görüşmek üzere Valimiz Osman Kaymak'tan randevu istenmiş, bilahare Valimiz tarafından telefon görüşmeleri yapılmış, karşılıklı görüş ve düşünce alışverişinde bulunulmuştur. Takip eden safhada kurulumuz, tüzüğün kendisine yüklediği sorumlulukları yerine getirebilmek için çalışmalar başlatmıştır. Bu safhada karşımıza da bir çok sorun çıkmıştır."

ACİL ÖDEMELER

"Tüm kamuoyunda genel olarak bilindiği üzere 2 Ocak'ta SSK yapılandırılmış borç taksidi olan 187 bin 710 TL'nin ödenmesi gerektiği, 3 Ocak- 10 Ocak arasında kulübü federasyona şikayet eden futbolculara yaklaşık 4 Milyon TL ödeme yapılması gerektiği belirlenmiştir. Bu kaos ve ödeme planı çözümlenemediği takdirde futbolcuların 14'ünün serbest kalacağı, SSK'ya taksidin ödenmemesi durumunda da yapılandırmanın iptal edilerek kulübün tüm borcu ödemekle karşı karşıya kalacağı, yine borca faizler geleceği ve kulübün zarara uğrayacağı belirlenmiştir."

YILMAZ GERÇEKLERİ

"Bu gerçekler için çözüm aramaları yapılmıştır. Tüm yapılan tetkikler ve görüşmeler sonunda mali çıkmazların çözümlenmesinde kulübün karşısına çıkan engellerden en büyüğünün Kazım Yılmaz'ın temlikli alacaklarıın olduğu, tüm alacaklarının döviz bazında işlem gördüğü, borca karşılık yapılan ödemelerin kurdaki gelişmeler karşısında eritilemediği ve bugün içinde kulübün ödeme çıkmazının ana nedeni olduğu saptanmıştır."

YETERLİ SAYI YOK

"Kurulumuz, tüzüğümüzün amir hükümleri gereği, bu ahvalde yapması gereken tüm çalışmaları yaparak, öncelikle yönetim kurulu teşkili için yedek üyeleri göreve çağırmış ancak onların da istifaları ile karşılaşmıştır. İstifa etmeyen üyelerin ise sayıları yeterli olmadığı için yönetim kurulu oluşturulamamıştır. Tüzük gereği külübü olağanüstü genel kurula götürme yetkisi olan Denetleme Kurulu üyeleri göreve çağırılmıştır. Denetleme Kurulu üyelerimiz tüzük gereği olağanüstü seçimli kongre kararı alarak, bu arada geçecek zaman diliminde yeni bir yönetim kurulu oluşturabilmesine de imkan sağlayacaktır."

SAHİP ÇIKILMALI

"Bu arada da kentimizin mülki amirleri, milletvekilleri, yöneticilere ve tüm ilgilenenleri ile de çare aramalarımıza devam etmekteyiz. Şu ana kadar da olumlu ve çözüm getiren sağlıklı bir sonuç alınamamıştır. Ancak Samsunspor'a sahip çıkarak içine düşülen zor durumdan acilen çıkmak için herkesin elini taşın altına koymak zamanıdır. Aksi takdirde Samsunspor için vakit çok geçmiş olacaktır."

Selçuk KAYA

samsunspor samsunspor haber samsunspor haberleri samsunspor kongre
Üniversitelerarası Basketbol Ligi'nde birinci lige yükselen takımlar belli oldu
Spor Toto Süper Lig: Göztepe: 0 - Bursaspor: 0 (İlk yarı)
Mohamed Sissoko, İstanbulspor-Ümraniyespor maçında
Spor Toto 1. Lig: İstanbulspor: 1 - Ümraniyespor: 1
Karabükspor, Denizlispor hazırlıklarını tamamladı