KAPAT

Samsunspor'da öncelik futbolculara

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın önderliğinde şehrin ileri gelenleri ilk olarak Samsunspor'da mevcut futbolcuların alacaklarını ödeyerek, serbest kalmalarının önüne geçmek istiyor. Vali Kaymak'ın bu konuda istifa eden Başkan Erkurt Tutu ile de sürekli görüştüğü öğrenildi

ÇIKIŞ YOLU ARIYOR

Samsunspor'da süren krizleri çözülmesi için Samsun Valisi Osman Kaymak, adeta önderlik yapıyor. Kırmızı- Beyazlı kulübe yakınlığıyla bilinen Vali Kaymak'ın, istifa etseler de eski yönetimle toplantılar yaparak çıkış yolu aradığı ifade edildi. Hem idarecileri yeniden görevlerinin başına döndürmeye çalışan, hem de yaklaşan acil ödemelerin listesini alan Vali Kaymak'ın ciddi adımlar attığı öğrenildi. Önceliğin serbest kalması gündemde olan mevcut oyunculara verildiği, futbolcuların alacaklarının ödenerek eldeki kadronun korunacağı belirtildi.

ÖDEME ARAYIŞI

Başkan Erkurt Tutu'nun istifasını kabul etmeyen Vali Osman Kaymak'ın Tutu ve ekibini yeniden göreve getirmeye çalıştığı ifade edildi. Ancak Tutu'nun bu konuda kesin kararlı oluşu ve hiçbir şekilde dönüş sinyali vermemesi yeni arayışlar da doğurabilir. Vali Osman Kaymak'ın Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve eski başkanlardan da bilgiler aldığı ilk olarak bugünkü SGK yapılandırma ödemesi ardından da hafta boyunca oyuncu ödemelerine yoğunlaşılacağı öğrenildi. Özellikle bugün hem ödemeler hem de yönetimsel anlamda net gelişmeler yaşanabilir.

samsunspor samsunspor haber samsunspor haberleri
Ekstrem Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nden Çanakkale Zaferi yürüyüşü
Pütürge Belediyespor'un hedefi BAL'a yükselmek
MESKİ Birimler Arası Futbol Turnuvasında finalin adı belli oldu
Antalyaspor Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı:
Üst Minikler Türkiye Boks Şampiyonası Mersin'de başladı
Kız Futsal Milli Takımı finalde