KAPAT

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Ciddi çalışmalar var'

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın mevcut oyunculara ödeme konusunda ciddi çalışmalar yaptığını ifade etti

SIKINTILI SÜREÇ

TFF 1. Lig takımlarından Samsunspor, sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan yönetim, alınan kötü sonuçların ardından olağanüstü seçimli kongre kararı almış, daha sonra da istifa etmişti. Yapılan 2 kongrede de başkan adayı çıkmayınca, takımı divan kurulu yönetmeye başlamıştı. Futbolcular, toplu olarak yaptıkları basın açıklamasında ise sezon başından bu yana kendilerine hiçbir ödeme yapılmadığını dile getirmişlerdi. Sportif Direktör Coşkun Zeren, sıkıntılı günler geçiren Samsunspor’un son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

SERBEST KALIRLAR

Zeren, "Valimiz Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz da ödeme konuları üzerinde duruyor. Yarın (bugün) mesai saati bitimine kadar ödeme yapılmazsa otomatik olarak serbest kalacak futbolcular var. Hasan, Abdülkerim, Erkam, Ufuk ve Halil İbrahim'e ödeme yapılmazsa serbest kalacaklar. Futbolcu alacaklarını öteleme şansımız da yok. Bu kural sadece Samsunspor’a özel değil, UEFA kriterleri gereği bütün kulüpler bu kurala tabi tutuluyor. Futbolcular serbest kalırsa puan silme cezası gelmez ama transfer tahtamı kapanır" dedi.

SORUNLARI AŞACAĞIZ

Bu sorunları aşacaklarına inandıklarını söyleyen Zeren, "Samsunspor bugüne kadar birçok sorunu aştı. Aşılmayacak bir sıkıntı yok. Zaman darlığı bizi sıkıntıya sokuyor. Kısa sürede mali sorunları çözmemiz gerekiyor. Denizleri ve okyanusları geçtik şimdi gölde boğulmanın anlamı yok. Bizim durumumuz Gaziantepspor ve Orduspor gibi değil. Ödememiz gereken paraları bir an önce ödememiz gerekiyor. Onlar gibi olacağımızı sanmıyorum. Samsunspor camiası çok büyük bir camia, bu sorunların çözüleceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

samsunspor samsunspor haber samsunspor haberleri coşkun zeren
Okul Sporları Genç Erkekler Futbol Müsabakaları
Bellona Kayseri Basketbol, Kırçiçeği Bodrumspor'u konuk edecek
Galatasaray taraftarı Alex Telles'i unutmadı
Galatasaray yoluna Avrupa Ligi'nde devam edecek
UEFA Şampiyonlar Ligi: Galatasaray: 1 - Porto: 2 (İlk yarı)