KAPAT

Pet şişeler 'mamamatiğe'

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Cumhuriyet Meydanı'na yerleştirilen mamamatik ile öğrencilere çevre bilinci ve hayvan sevgisinin birlikte kazandırıldığını söyledi.

Terme Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'na yerleştirilen geri dönüştürülebilir evsel atıkların makineye atılmasıyla, önünde bulunan mama kutusuna sokak hayvanları için mama bırakan mamamatik, öğrencilere hem çevre hem de hayvan sevgisi kazandırıyor.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

Terme Yeni Mahalle İlkokulu tarafından hazırlanan “Bir Yudum Su, Bir Avuç Mama” projesi ile minik öğrenciler mamamatik kullanmayı öğrendi. Öğretmenleri ile birlikte mamamatiğin başına gelen öğrenciler yanlarında getirdikleri pet şişeleri mamamatiğe atarak sokak hayvanlarına da mama sağlamış oldu. Yeni Mahalle İlkokulu öğretmeni Naciye Delice “Belediyemize çok teşekkür ederim. Bize projemizde destek olarak, çocuklarımızı bilinçlendirmemizde katkıda bulundu. Sokak hayvanlarına bu kadar duyarlı bir belediyemiz olduğu için çok mutlu oldum" dedi.

BU PROJELER ÇOK DEĞERLİ

Terme Belediye BaşkanıŞenol Kul ise, çocuklara çevre bilinci oluşturacak her projenin kendileri için çok değerli olduğunu ifade ederek, “Çocuklar bizim geleceğiz. Geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için çocuklarımıza temizlik bilinci kazandırmak ve daha da önemlisi çocuklarımızı geri dönüşüm konusunda bilgilendirmek çok önemli. Mamamatik, çok güzel bir makine. Siz ona geri dönüştürebilir atık atıyorsunuz, o da önünde bulunan hazneye sokak hayvanları için mama bırakıyor. Böylelikle hem sokak hayvanlarını koruyor hem de geri dönüştürülebilir atıkları toplamış oluyoruz. Terme’de çevreye duyarlı çocukların yetişmesi Terme’nin geleceğinin de daha aydınlık alacağını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Terme Belediyesi Şenol Kul terme haber mamamatik
İtfaiye Müdürlüğü'nden baca temizliği uyarısı
Artvin'de genç çiftçilere büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı
İmar Barışı'nda sona doğru gelirken Giresun ve Gümüşhane arasında yaşanan yayla
Çolakbayrakdar, 'Yenilikçi eğitime önem veriyoruz'
KBÜ Tıp Mühendisliği mezunlarından 'duruş bozukluğu'nu önleyecek buluş