KAPAT

Samsun'da ulaşıma zam! İşte yeni fiyatlar...

2018'in ilk UKOME toplantısı yapıldı. Dolmuş ve minibüslerde tam bir kişi 3 TL oldu, tramvay, ring ve ekspres ücretlerine ise herhangi bir zam yapılmadı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) 2018 yılı 1. olağan toplantısı yapıldı. Toplantıda toplu ulaşımda taşıma ücretleri yeniden düzenlendi. Şehir içi minibüs, taksi dolmuş, özel halk otobüsleri, Salıpazarı ve Tekkeköy’de toplu taşımacılık hizmeti veren minibüs ve özel halk otobüslerine yolcu ücretlerine zam yapıldı. Yeni gelen zamla birlikte tam bir kişi 3 TL oldu. Tramvay, ring ve ekspres ücretlerine ise herhangi bir zam yapılmadı.

ZAM TALEPLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen UKOME toplantısı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Kadir Gürkan başkanlığında gerçekleşen 2018 yılının 1. UKOME toplantısında 38 madde görüşüldü ve tüm maddeler oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddeleri arasında Samsun’da toplu taşımacılık hizmeti veren esnafın artan akaryakıt, asgari ücret ve yedek parça fiyatlarına bağlı olarak ulaşım ücretlerindeki zam talepleri de değerlendirildi. Yapılan müzakereler ile şehir içi minibüs hatları, taksi dolmuş hatları, özel halk otobüsleri, Salıpazarı ve Tekkeköy’de toplu taşımacılık hizmeti veren minibüs ve özel halk otobüsleri yolcu ücretlerine zam yapıldı. Ayrıca TESK Samsun Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın teklifiyle öğrenci indirimi uygulanmayan bazı minibüs hatlarında öğrenci indirimi uygulanması kararı alındı. Karar neticesinde dolmuş ve minibüslerin ücretleri 16 Şubat’tan itibaren tam bir kişi 3 TL, öğrenci ise 2,5 TL olacak.

samsun samsun haber samsun haberleri SAMULAŞ dolmuş fiyatları samsunda ulaşıma zam
Şehit güvenlik korucular için Şemdinli'de tören düzenlendi
Gece yarısı motosiklet ile yanaşan bir kişi 2 araca takip cihazı yerleştirdi
Kontrolden çıkan araç iki bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 ölü, 2 yaralı
Kocaeli'de yapı malzemeleri fabrikasında yangın
Kızılcahamam'da 75 çiftçiye 350 arılı kovan dağıtıldı