KAPAT

Şehir Hastanesi alanına onay

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Canik ilçesi Dereler Mahallesi'nde yapılacak olan Samsun Şehir Hastanesi imar planını onayladı. Başkanvekili Turan Çakır, hastanenin tüm Samsun'a hayırlı olmasını diledi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclis komisyonu, Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleşti. Komisyonda 58 madde görüşülürken, 1 madde komisyonda bekletilirken, 1 madde de oy çokluğu ile kabul edilerek meclise havale edildi.

ÖNEMLİ YATIRIM

Gündem maddelerinden birisi de Samsun'un Canik İlçesi Dereler Mahallesi'nde 400 dönümlük alana yapılacak Samsun Şehir Hastanesi oldu. 2018 yılında temel atılması beklenen alanla ve alanın çevre düzenlemesiyle ilgili madde komisyonda oy birliğiyle onaylanarak, meclise gönderildi. Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Turan Çakır, ülkenin yaşam standardını artırmak adına hastanenin önemli bir yatırım olduğunu belirterek, "Şehrimize, Canik ilçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

ŞEHİT AİLELERİNE ANLAMLI DESTEK

Komisyonda, şehit aileleri ve gazilerin Büyükşehir'in sosyal tesislerinden indirimli faydalanabilmesiyle alakalı da madde oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Vekili Çakır, "Çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Maalesef bu olaylar sonucunda şehit olan askerlerimiz, polislerimiz, vatandaşlarımız ile gazilerimiz var. Biz şehit ailerine ve gazilere sonraki hayatlarına katkı yapabilmek amacıyla belediyemize ait tüm sosyal tesislerde yüzde 40 indirim yapmak istedik. Onlara bir borcumuz olduğunu düşünüyoruz. Devletimiz yasalarla en üst seviyede onları sahipleniyor ancak biz de katkı yapmak istedik" diye konuştu.

CHP'DEN DESTEK

Şehit ve gazilerin her türlü övgüye ve desteğe layık olduğunu söyleyen CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Tüfek ise, "Şehit aileleri ve gazilerimiz zaten düşük gelirli vatandaşlarımız. Bu maddeyi onaylıyoruz" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU 

samsun samsun haber samsun haberleri
Başkent'te 2 ayrı kaza: 1 yaralı
Şirinevler'de bir kafede çıkan kavgada silahlar konuştu: 1 yaralı
Kuzey İrlanda'da bomba yüklü araç patladı
Muğla'da zincirleme trafik kazası: 5 yaralı
Tosya'da 10 kişinin yaşadığı evde yangın