KAPAT

'Adım Kadın' beğeni topladı

Yeşilyurt AVM ev sahipliğinde SAMFAD'ın hazırladığı ''Adım Kadın'' fotoğraf sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Dünyanın dört bir yanında Samsunlu fotoğraf sanatçıları tarafından çekilmiş kadın fotoğrafları büyük ilgi gördü

Samsun Fotoğraf Sanatı Derneği (SAMFAD), Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde (AVM) "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında kadın temalı "Adım Kadın" fotoğraf sergisini Samsunlularla buluşturdu. 46 fotoğrafın yer aldığı sergi bir hafta boyunca açık olacak.

DÖRT BİR YANDAN KADIN

Sergi hakkında bilgi veren SAMFAD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Usta, derneğin 29. fotoğraf sergisi olduğunu belirterek, "16 yıldır Samsun'da faaliyet gösteriyoruz. Bu sergide temamız kadın. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 'Adım Kadın' sergisi açtık. Yurt içinde ve yurt dışında çekilmiş, 25 arkadaşımızın 46 fotoğrafı sergileniyor. Kadın her yerde olduğu için biz de her yerde olan kadınların fotoğraflarını kullandık. Sergi için bize ev sahipliği yapan Yeşilyurt AVM'ye çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

 

samsun samsun haberleri samsun haber
Yakın Doğu Üniversitesi, ROBOCUP 2018'de Dünya şampiyonu oldu
Bartın Üniversitesi Öğrencilerinin 6 projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi
Kutnu dokuma kaybolmaya yüz tutmuş meslekler listesinde
'Asalet Kumkuması'' seyirciyle buluşuyor'
Belgesel ve Fotoğraf Yarışmasında son başvuru tarihi 8 Ağustos