KAPAT

Samsun Vali Yardımcısı Üçüncü: 'Ülkemiz kadınlarla güçlenecek'

Samsun'da 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende konuşan Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, 'Kadınlarımız, toplumsal, ekonomik ve siyasal yaşamda daha fazla rol üstlendiklerinde ülkemiz her bakımdan güçlenecektir' dedi

Samsun'da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamın kadın sivil toplum kuruluşları Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Törene; Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü,Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı ile kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende STK'lar adına açıklamada bulunan ELVİNDER Başkanı Yeşim Gürsoy, "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilanı ile dünyada birçok ülkeden önce Türk kadınına kazandırdığı çağdaş haklar ve özgürlüklerle yaşamın her alanında kadınlarımızın önünü açmıştır. Kadınlarımızın iş dünyasından yerel ve genel yönetimlere karar mekanizmalarının her noktasında hak ettikleri yere gelmelerini bekliyor, 8 Mart'larda artık toplumda kadınların yaşadığı sorunları değil, ülkemizdeki ve dünyadaki başarılarını konuşmayı diliyoruz" dedi.

HER ALANDA EŞİTLİK

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı ise, "Bakanlığımızın kadına yönelik politikalarında kadının güçlendirilmesi, üretime katılması, istihdamdan faydalanması ve toplumsal hayatın her alanında hak ettiği yere gelerek insan onuruna yaraşır bir hayat sürmesi yer alıyor. Kadınlarımıza toplumsal hayatın her alanında eşit yaşam koşulları sunmak en büyük amacımızdır" diye konuştu.

KADININ RÖLÜ ÖNEMLİ

Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, törende yaptığı konuşmada, ülkenin kalkınmasında kadınların rolünün önemine değindi. Üçüncü, "İlimizde bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat, spor ve iş dünyasında büyük başarılara imza atmış kadınlarımızın, ülkemizde ve yurt dışında adından saygıyla söz edilen gurur kaynağımız olmaları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bilmeliyiz ki kadınlarımız, toplumsal, ekonomik ve siyasal yaşamda daha fazla rol üstlendiklerinde, dinamizm ve üretici güçleriyle ülkemiz her bakımdan güçlenecektir" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

samsun samsun haber samsun haberleri samsun'da kadınlar günü
Tren kazasında hayatını kaybeden makinistin acı haberi ulaştı
Lastiği patlayan tırın dorsesi yandı
Didim'de 41 kaçak göçmen yakalandı
Kuşadası'nda 29'u çocuk 53 kaçak göçmen yakalandı
Ağrı'da askeri helikopterle hasta kurtarma operasyonu