ARAKAN HABERLERİ

HaberlerARAKANARAKAN
Bangladeş Başkonsolosu İslam, Arakan'da yaşananları anlattı
İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Doç. Dr. Mohammed Monirul İslam, Araştırma ve Kariyer Kulübü ile Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü'nün davetlisi olarak geldiği Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde 'Arakan Mülteci Krizi' konulu bir konferans verdi.
ARAKAN 5.01.2019
THF Başkanı Karakan, 2018 yılını değerlendirdi
Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan 2018 yılını hokey açısından değerlendirirken, 2019 yılı için ümitli konuştu. 2018 Yılında hokey sporundaki başarı grafiğinin daha da yükseldiğini belirten Karakan, 'Hokeyde Avrupa'nın yükselen değeri olmaya devam ediyoruz' dedi.
ARAKAN 31.12.2018
Türk Kızılayı, her ay 40 bin Arakanlı'ya düzenli olarak gıda ve hijyen seti yard
Ülkeleri Myanmar'da uğradıkları saldırılar sonrası komşusu Bangladeş'e sığınmak zorunda kalan Arakanlı Müslümanlara Türk Kızılayı'n yardımları tüm hızıyla devam ediyor.
ARAKAN 20.11.2018
Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanlar için yardım kampanyası başlatıldı
Myanmar'daki katliamdan kaçıp Bangladeş'e sığınan 800 bin Arakanlı Müslümanlara, Türkiye'den yardım kuruluşları yardım ulaştırmak için çalışıyor.
ARAKAN 19.11.2018
Arakanlı Müslümanların dramına dünya yine sağır ve kör
Batı dünyası, Myanmar Ordusunun katliamından kaçarak Cox's Bazar'daki mülteci kamplarına sığınan Müslümanlara yine kör ve sağır.
ARAKAN 14.11.2018
Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan'dan GBC'ye destek teşekkürü
Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, Gaziantep Polisgücüspor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan ile birlikte Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı(GBC) Arif Kurt'u ziyaret ederek, hokeye verdiği destek nedeniyle teşekkür etti.
ARAKAN 11.10.2018
Kanada da 'soykırım' dedi
Kanada parlamentosunda, Myanmar'daki Arakan Müslümanlarına karşı işlenen suçları 'soykırım' olarak nitelendiren yasa tasarısı oy birliğiyle kabul edildi.
ARAKAN 21.09.2018
TİKA Arakanlı Müslümanların yanında
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş'in Cox's Bazaar bölgesinde dünyanın en büyük kampına sığınan Arakanlı Müslümanların yanında olmaya devam ediyor.
ARAKAN 21.09.2018
Myanmar'ın işlediği suçlara ön inceleme
UCM Savcısı Fatou Bensuda, 700 bin Arakanlı Müslüman'ın Bangladeş'e tehcir edildiği iddiası ile ilgili yeterli delilin toplanabilmesi ve soruşturma açılabilmesi için ön inceleme başlattı.
ARAKAN 19.09.2018
Soykırımın 5 maddesinden 4'ü yaşandı!
BM, Arakanlı Müslümanların Myanmar ordusu tarafından, soykırım olarak tanımlanan 5 maddeden 4'üne maruz kaldığını kaldığını bildirdi.
ARAKAN 18.09.2018
BM'den Myanmarlı generallere yargılama talebi
BM, Myanmar'da ordu generallerinin Arakanlı Müslümanlara karşı soykırım suçu işledikleri gerekçesiyle UCM'de yargılanmasını istedi.
ARAKAN 27.08.2018
Harakani Türbesi'ne bayram ziyareti
Harakani Türbesi'ne bayram ziyareti
Hasan-ı Harakani Türbesi Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde ziyaretçi lerine kapılarını açtı.
ARAKAN 23.08.2018
Arakanlı mültecilerin açlık savaşı
Emperyalist güçlerin Orta Doğu coğrafyasında özellikle Müslüman nüfusunun olduğu bölgelerde halklara uygulanan zulümlere sessiz kalmaları, ekonomik gücüne güvenen Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerin yok saydığı Arakanlı Müslümanlar açlık ve hastalıklarla mücadele ediyor.
ARAKAN 20.08.2018
Hokey Federasyonu Başkanı Karakan'dan bayram kutlaması
Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan mesajında, bayramların yardımlaşma, dayanışma, birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik gibi duyguların en yoğun şekilde yaşandığı müstesna günler olduğuna dikkat çekti.
ARAKAN 20.08.2018
Arakanlı müslümanlara Kurban bayramı öncesi insani yardım
Myanmar ordusundan kaçarak Bangladeş sınırında yer alan Cox's Bazaar kentindeki kamplara sığınan Arakanlı Müslümanlar için İHH Kurban Bayramı öncesi çalışmalarını hızlandırdı. İHH İnsani Yardım Vakfı, Arakan'daki zulümden kaçarak Bangladeş'e sığınan 2 bin 331 aileye Kurban Bayramı öncesi insani yardım malzemesi dağıttı.
ARAKAN 16.08.2018
Suriyeli yetimlerden Arakan'a yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin İdlib kenti kırsalında kurulan Rahmet Köyü'nde yaşayan yetimler, anneleriyle yaşamlarını devam ettirebilmeleri için yapılan nakdi yardımların bir kısmını ayırarak Arakan'a bağışladılar.
ARAKAN 9.08.2018
Arakanlı müslümanlar yağmurdan Türk bayraklı şemsiyelerle korunuyor
Arakanlı müslümanlar yağmurdan Türk bayraklı şemsiyelerle korunuyor
Cox Bazar bölgesinde muson yağışlarından etkilenen yüzlerce Arakanlı müslüman sığınmacının yardımına İHH yetişti.
ARAKAN 7.08.2018
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanın hastanede organları çalındı
DAKKA (İHA) – Bangladeş'in Cox's Bazar şehrinde karın ağrısı şikayeti ile hastaneye kaldırılan Arakanlı bir Müslüman gencin iç organları çalındı. Hastaneden cenazeyi alan aile bireyleri karşıladıkları manzara karşısında büyük şok yaşadı.
ARAKAN 2.08.2018
Çorum Belediyesi'nden Arakanlı mültecilere bambu ev
Çorum Belediyesi, sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında nerede bir mazlum varsa oraya el uzatıyor. Yaptığı yardımlarla yurdun çeşitli bölgelerinde ve yurt dışında yardıma ihtiyacı olanların imdadına yetişiyor.
ARAKAN 31.07.2018
TİKA'dan Arakanlı Müslümanlara yardım eli
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arakanlı Müslümanlara yönelik yardımlar devam ediyor.
ARAKAN 3.07.2018
Başbakan Binali Yıldırım, Kars Valiliği ve Harakani Türbesini ziyaret etti
Başbakan Binali Yıldırım, Kars Valiliği ve Harakani Türbesini ziyaret etti
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingin ardından, Kars Valiliğini ziyaret etti.
ARAKAN 7.06.2018
TİKA'dan Arakanlı Müslümanlara yardım eli
Dünyanın birçok ülkesinde Ramazan ayının rahmet ve bereket iklimini insanlarla paylaşan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arakanlıların yanında yer almaya devam ediyor.
ARAKAN 6.06.2018
TİKA'nın Arakanlı Müslümanlara yardımları devam ediyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayında Arakanlı müslümanlara gıda ve hijyen paketi desteğinde bulundu.
ARAKAN 28.05.2018
Ramazan'da Arakanlılar sevince boğuldu
Sadakataşı Derneği, Arakan'da kumanya dağıtımları, iftar organizasyonları, 135 konut ve bir okulun açılışı ile iki okulun temel atması gerçekleştirerek bölge halkına Ramazan sevinci yaşattı.
ARAKAN 24.05.2018
THF Başkanı Karakan'dan Avrupa şampiyonlarına kutlama
THF Başkanı Sadık Karakan, Açık Alan Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonalarında Türkiye'yi başarı ile temsil eden Gaziantep Polisgücü Kadın-Erkek takımları ile Bolu Belediyesi Spor Kulübü Erkek Takımlarını kutladı.
ARAKAN 23.05.2018
THF Başkanı Sadık Karakan: 'Avrupa Şampiyonasına Bolu ve Gaziantep'ten üç takım
Türkiye Hokey Federasyonu (THF) Başkanı Sadık Karakan, bu yıl Avrupa Şampiyonası'na Bolu ve Gaziantep'ten 3 takım gönderileceğini açıkladı.
ARAKAN 16.05.2018
Arakanlı mültecilere 'Sadakataşı Köyü'
Sadakataşı Derneği tarafından, Arakanlılar için Moynaguna Mülteci Kampı'nda 135 kalıcı konut projesinin yapımına başlandı.
ARAKAN 2.05.2018
Arakan'daki vefalı genç ve annesine Türkiye'den destek
Arakan'da müslümanların yurtlarından sürülmesi sırasında anne ve babasını günlerce sırtında küfeyle taşıyan Muhammed Eyüp'ün bu vefası, Türkiye'den karşılık buldu. Bu vefalı genci sürgündeki kamplarda günlerce arayıp bulan İhlas Haber Ajansı muhabirinin araştırması ve Muhammed Eyüp'ün anne-baba sevgisi karşılıksız kalmadı.
ARAKAN 1.05.2018
Arakanlı Müslümanlara gıda yardımı
Kazakistan Cumhuriyeti'nin Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanlara yönelik yardımları, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) koordinesinde Arakanlı mültecilere ulaştırılmaya başlandı.
ARAKAN 19.04.2018
Siverekli Kız İmam hatip öğrencilerinden Arakanlılara sıcak yemek yardımı
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde eğitim ve öğretim gören Mehmet Ragıp Karcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri topladıkları harçlıklarıyla Arakan'da yetim ve öksüz çocuklara sıcak aş dağıttı.
ARAKAN 3.04.2018
Ebul Hasan-i Harakani Türbesi ziyaretçi akınına uğruyor
Ebul Hasan-i Harakani Türbesi ziyaretçi akınına uğruyor
Ebu-l Hasan-ı Harakani Türbesi ziyaretçi akınına uğruyor.
ARAKAN 24.03.2018
Selçuk'ta, Arakan'daki Rohingya Krizi anlatıldı
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Turizm Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Uluslararası Göç ve Diaspora Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliğince (AYBİR) düzenlenen, 'Yeni Türkiye Konferansları IX-Arakan'daki Rohingya Krizi: Dün, Bugün ve Geleceğe Bakış' konferansı gerçekleştirildi.
ARAKAN 13.03.2018
Muşlu şehitlerin hatırası Arakan'da yaşatılıyor
Muş Kardeşlik Platformuna üye sivil toplum kuruluşları, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'de yürütülen operasyonda şehit düşen Fırat Karaca ile 2016 yılında Beşiktaş'ta gerçekleşen menfur saldırıda şehit düşen polis memuru Murat Yılmaz için Arakan'daki mülteci kamplarında 2 su kuyusu açtırdı.
ARAKAN 4.03.2018
Arakan'da 3 farklı noktada bombalı saldırı
Myanmar'ın Arakan eyaletinde sabah saatlerinde 3 farklı noktada gerçekleştirilen bombalı saldırıda 1 polis memurunun hafif yaralandığı aktarıldı.
ARAKAN 24.02.2018
Sahra Hastanesinde ilk Arakanlı bebek doğdu
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanlar için kurulan Sahra Hastanesinde ilk Arakanlı bebek dünyaya geldi.
ARAKAN 23.02.2018
Bakan Kurtulmuş'tan İİT Toplantısında Arakan çağrısı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Bangladeş'in başkenti Dakka'da gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 10. Turizm Bakanları Konferansı'na katılarak Arakan çağrısı yaptı.
ARAKAN 6.02.2018
Bangladeş, Arakanlı Müslümanlar konusunda Türkiye'nin çalışmalarına müteşekkir
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 10. Turizm Bakanları Konferansı'na katılmak üzere Dakka'da bulunan Bakan Numan Kurtulmuş, Bangladeş Sivil Havacılık ve Turizm Bakanı A. Şahcihan Kemal ile bir araya geldi.
ARAKAN 5.02.2018
BM Komiseri Zeid Raad El Hüseyin: 'Arakan krizinden Myanmar ordusu sorumlu'
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeid Raad El Hüseyin, Arakan krizinden Myanmar ordusunun sorumlu olduğunu söyledi.
ARAKAN 19.12.2017
Sınır Tanımayan Doktorlar: 'Myanmar'da 6 bin 700'den fazla Arakanlı öldürüldü'
Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), Myanmar'da 6 bin 700'den fazla Rohingyalının öldürüldüğünü tahmin ettiklerini bildirdi.
ARAKAN 14.12.2017
Başbakan Yardımcısı Işık: 'Harakani Hazretlerinin memleketinde olmaktan memnuniy
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Harakani Hazretleri'nin memleketinde olmaktan, Anadolu'daki en eski Türk yerleşim birimi diyebileceğimiz Kars'ta olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti.
ARAKAN 14.12.2017
Ankara'da Arakan semineri
Bangladeş Akademik Derneği Ankara Şubesinin düzenlediği, 'Arakan'daki Trajedi: Nedenler, İhtiyaçlar ve Çözümler' semineri, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.
ARAKAN 9.12.2017
Doktor belediye başkanı, Bangladeş'te Arakanlı çocukları tedavi ediyor
İzmit Belediyesi Başkanı Dr. Nevzat Doğan, binlerce kilometre uzaklıktaki Bangladeş'e giderek Arakanlı mülteci çocukları tedavi etti.
ARAKAN 1.12.2017
Papa Arakanlı Müslümanlara yapılan zulme değinemedi
Papa Francis, başkent Naypyitaw'da Myanmar Lideri Aung San Suu Kyi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Papa, görüşmeden sonra yaptığı konuşmada Arakan Müslümanlarına uygulanan baskı ve zulümden söz etmeden Myanmar'da adalet çağrısında bulundu.
ARAKAN 28.11.2017
AK Parti'li kadınlardan Arakanlı Müslümanlar için kermes
Türk Kızılayı ve AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanlığının Arakan'da kurulacak konteyner kentte mahalle oluşturmak üzere gerçekleştirdiği yardım kampanyası için AK Parti Silivri Kadın Kolları da Silivri sahilinde kermes düzenledi.
ARAKAN 5.11.2017
Fatih Medreseleri Vakfı Arakan'da
Fatih Medreseleri Vakfı heyeti, Myanmar'da ordunun zulmüne uğrayan Arakanlı Müslümanlara yardımlarını ulaştırmak amacıyla Bangladeş sınırındaki mülteci kamplarına geldi.
ARAKAN 30.10.2017
Arakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Ediyor
Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Arakanlı Müslümanlara yardım etmek için kermes düzenlediler.
ARAKAN 25.10.2017
Veteran futbolcular Arakanlı Müslümanlar için sahaya çıktı
Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi federasyonu (TMVFL) Türkiye Karması ve Bayburtspor Veteranlar takımı Arakan'da yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla sahaya çıktı.
ARAKAN 22.10.2017
Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısı 603 bine ulaştı
Birleşmiş Milletler, 25 Ağustos'tan bu yana Myanmar'daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısının 603 bine ulaştığını açıkladı.
ARAKAN 23.10.2017
'Türkiye'nin Arakanlı Müslümanlara yardımı 50 milyon doları aşacak'
Türkiye'nin BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Koru, Türkiye'nin Arakanlı Müslümanlar için yapacağı insani yardımların miktarının 50 milyon doları aşacağını belirtti.
ARAKAN 23.10.2017
'Türkiye'nin Arakanlı Müslümanlara yardımı 50 milyon doları aşacak'
Türkiye'nin BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Koru, Türkiye'nin Arakanlı Müslümanlar için yapacağı insani yardımların miktarının 50 milyon doları aşacağını belirtti.
ARAKAN 23.10.2017
Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısı 603 bine ulaştı
Birleşmiş Milletler, 25 Ağustos'tan bu yana Myanmar'daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısının 603 bine ulaştığını açıkladı.
ARAKAN 23.10.2017
Veteran futbolcular Arakanlı Müslümanlar için sahaya çıktı
Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi federasyonu (TMVFL) Türkiye Karması ve Bayburtspor Veteranlar takımı Arakan'da yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla sahaya çıktı.
ARAKAN 22.10.2017
Erdoğan'dan Arakan çağrısı
D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü 9. Zirvesi'nin kapanış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bugün 20'nci yaşına ulaşan D8'in daha nice yıllar dünya barışına,refahına ve istikrarına hizmet edeceğinden hiç şüphem yoktur. Bu süreçte bizlere düşen bizim ve ülkelerimizin geleceği için D8'i her alanda güçlendirmek. Bana göre genişlemesi
ARAKAN 20.10.2017
Aydınlıoğlu Arakan'daki katliamı kınadı
AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Arakan'da yaşanan insanlık trajedisine TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmayla sert tepki gösterdi.
ARAKAN 18.10.2017
Binlerce Arakanlı Müslüman 'tarafsız bölgede' bekliyor
Binlerce Arakanlı Müslüman 'tarafsız bölgede' bekliyor
Myanmar'daki şiddetten kaçan yaklaşık 6 bin 300 Arakanlı Müslüman, Bangladeş sınırındaki tarafsız bölgede bekliyor.
ARAKAN 11.10.2017
Bingöllü kadınlardan Arakan için kermes
Bingöl'de faaliyet gösteren İHH İnsani Yardım Vakfı Kadın kolları teşkilatı, Arakanlı Müslümanların yararına kermes düzenledi. Kermeste toplanan yardımların, İHH aracılığıyla Arakanlı Müslümanlara ulaştırılacağı aktarıldı.
ARAKAN 9.10.2017
Arakanlı müslümanlar için 15 Temmuz Logolu 200 TL demir para topladılar
15 Temmuz hain darbe girişimini unutmamak, Arakanlı Müslümanlara yapılan zulme dikkati çekmek amacıyla öğrenciler 15 Temmuz logolu 200 adet bir lirayı bir haftada toplayarak İl Müftülüğüne teslim etti.
ARAKAN 7.10.2017
Kızılay'dan Arakan'a yardım çağrısı
Türk Kızılayı Van Şube Başkanı Yalçın Özdemir, Arakan'da son yılların en büyük insanlık dramının yaşandığını belirterek, vatandaşlara yardım çağrısında bulundu.
ARAKAN 6.10.2017
AK Parti İl Başkanı Yanar, 'Çiçek değil Arakan için bağış yapın' dedi
AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, kendisine tebrik amacıyla çiçek gönderilmesi yerine Arakan'a bağışta bulunulması çağrısında bulundu.
ARAKAN 6.10.2017
Bakan Kaya: 'Türkiye, Arakan'daki mazlumlara elini uzatmaya devam edecek'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Arakan'da şahit olduğu insanlık dramını anlatarak, 'Dünya bu zulme kör, sağır, dilsiz kalsa da Türkiye oradaki mazlumlara elini uzatmaya devam edecek'dedi.
ARAKAN 5.10.2017
2 Arakanlı genç hasta babasını 18 gün omuzlarında taşıdı
2 Arakanlı genç hasta babasını 18 gün omuzlarında taşıdı
Myanmar'da yaşanan katliamdan kaçan iki genç, hasta babalarını 18 gün boyunca omuzlarında taşıdı.
ARAKAN 5.10.2017
Arakan'a sessiz kalmayan Başkan Ak'a teşekkür plaketi
Arakanlı Müslümanların dramına sessiz kalmayıp ilk andan itibaren yardıma koşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a, teşekkür plaketi takdim edildi.
ARAKAN 5.10.2017
Arakan yeni bir Filistin oluyor
Arakan yeni bir Filistin oluyor
Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi
ARAKAN 5.10.2017
Kayseri Şeker'den Arakan'a Yardım Kampanyası'na 185 bin TL'lik destek
Kayseri Şeker tarafından Arakan'daki Müslümanlar için başlatılan yardım kampanyasına 185 bin TL'lik destek verildi. Yardım çeki, Vali Süleyman Kamçı'nın da katıldığı tören ile İl Müftüsü Şahin Güven'e teslim edildi.
ARAKAN 4.10.2017
Arakan'daki katliamı fotoğraf sergisi ile gösterdiler
Arakan'daki katliamı fotoğraf sergisi ile gösterdiler
Mazlum-Der Kayseri Şubesi, Arakan'da yaşanan katliama dikkat çekmek için fotoğraf sergisi açtı.
ARAKAN 3.10.2017
Diplomatlar, Arakanlı Müslümanlara uygulanan şiddeti inceliyor
Yirmi ülkeyi temsil eden diplomatlar Arakan Müslümanlarına yapılan zulümleri ve köy yakmalarını incelemek üzere Myanmar'ın Rakhine Eyaleti Sittwe hava alanına indi. Diplomatların Maungdaw'da saldırılarda yakılan köyleri ziyaret edecekleri belirtildi.
ARAKAN 2.10.2017
Türkiye Diyanet Vakfından 100 bin Arakanlı'ya acil insani yardım
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Myanmar'da son dönemde ordu birlikleri ve Budist milliyetçilerin saldırıları nedeniyle topraklarını terk ederek Bangladeş sınırına gelen zor durumdaki Arakanlı Müslümanlara acil insani yardım ulaştırdı.
ARAKAN 28.09.2017
Hisarcık'lı öğretmenlerden Arakan'a yardım
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde okullarda görev yapan öğretmenler kendi aralarında düzenledikleri organizasyonla Arakanlı Müslümanlara yardımda bulundular.
ARAKAN 27.09.2017
Arakanlı Müslümanlar için Erzurum'dan destek
Arakanlı müslümanlara yardım eli uzatmak amacıyla ESTP'nin öncülüğünde organize edilen yardım ve bağış kampanyasında gözler Erzurum'a çevrildi. 3'ü uluslararası, 2'si de bölgesel olmak üzere toplam 5 insani yardım kuruluşunun bir araya geldiği bağış ve yardım organizasyonu Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşırken, ESTP Başkanı Mustafa Güvenli,
ARAKAN 27.09.2017
Bismil Belediyesi Arakan zulmüne duyarsız kalmadı
Diyarbakır'ın Bismil Belediye Başkanlığı Arakan Müslümanlarına yönelik yapılan insanlık dışı muameleye dikkat çekmek amacıyla fotoğraf sergisi açtı.
ARAKAN 26.09.2017
Arakanlı Müslümanlara ulaşan tek belediye
Keçiören Belediyesi, Myanmar'ın Kuzey Rakhayn eyaletindeki insanlık dramına dikkat çeken ve yaşanan olaylar neticesinde Bangladeş'e sığınmak zorunda kalan Arakanlı Müslümanların yardımına koşan tek belediye oldu.
ARAKAN 26.09.2017
Arakan için yardım kermesi
Bitlis'in Tatvan Belediyesi ile ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruşlarının (STK) işbirliği ile Arakan için yardım kermesi düzenlendi.
ARAKAN 25.09.2017
Hatay'da Arakanlı Müslümanlar için kermes
Hatay'da bir grup genç tarafından Arakan'da şiddet gören ve soykırıma uğrayan Müslümanlar yararına düzenlenen kermes yoğun ilgi gördü.
ARAKAN 25.09.2017
Gölbaşı Belediyesinden Arakanlı Müslümanlara destek kermesi
Gölbaşı Belediyesi ile İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Arakanlı zulme uğramış Müslümanlar yararına düzenlediği yardım kermesinin açılışı yapıldı.
ARAKAN 24.09.2017
Arakan için yardım kampanyası başlatıldı
Arakan için yardım kampanyası başlatıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Arakan'lı Müslümanlar için yardım kampanyası başlatarak, Arakan fotoğraf sergisi açtı.
ARAKAN 23.09.2017
Havza'dan Arakan'a yardım eli
Havza İlçe Müftüsü İlyas Akyazı, 'Arakan'ı yalnız bırakma' yardım kampanyası kapsamında toplanan 32 bin liranın yardım hesabına yatırıldığını ifade etti
ARAKAN 23.09.2017
Hatay'da 'Arakan Kan Ağlıyor' kermesi
Hatay'da 'Arakan Kan Ağlıyor' kermesi
Hatay'da bir grup genç tarafından Arakan'da şiddet gören ve soykırıma uğrayan Müslümanlar için kermes düzenlendi.
ARAKAN 22.09.2017
Bir günlük gelirleri Arakan'a gidecek
Bir günlük gelirleri Arakan'a gidecek
Malatya'da 2 esnaf bir günlük elde ettikleri gelirleri Arakan'daki Müslümanlara gönderilecek.
ARAKAN 22.09.2017
Arakanlılar'ın evleri yeniden ateşe verildi
Bangladeş-Myanmar sınırında Arakanlı Müslümanların evleri yeniden ateşe verildi, dumanlar Bangladeş sınırından görüntülendi.
ARAKAN 22.09.2017
Kermes gelirleri Arakan'a gönderildi
Malatya'da kadın sivil toplum kuruluşları tarafından açılan kermesten elde edilen 59 bin TL, Arakan'a gönderilmek üzere Türk Kızılayına teslim edildi.
ARAKAN 22.09.2017
Arakan'daki zulme notalarla dikkati çekti
Ankara'da yaşayan müzisyen Cüneyt Özgür, Myanmar'ın Arakan eyaletinde ordu ve Budist milliyetçilerin saldırısına uğrayan Müslümanların yaşadığı zulme dikkati çekmek için beste yaptı.
ARAKAN 22.09.2017
Türk Kızılayı'nın Arakan için başlattığı yardım kampanyasına büyük destek
Türk Kızılayı'nın Arakanlı Müslümanlara yardım eli uzatmak için başlattığı 'Arakan'a sahip çık' kampanyasına özel bir banka, 1 milyon TL değerinde yardımda bulundu. Yardım çeki, gerçekleştirilen özel bir törenle Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'a takdim edildi. Törende konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, 'AFAD'ın deste
ARAKAN 22.09.2017
Hisarcık'tan Arakan'a yardım
Hisarcık'tan Arakan'a yardım
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Arakan'daki Müslümanlar için 9 bin 750 lira yardım toplandığı bildirildi.
ARAKAN 22.09.2017
Onların tek suç Arakanlı olmak
Arakan'da Müslümanlara yönelik yapılan vahşetten kaçıp Bangladeş'e sığınan Arakanlı Rohingya Müslümanlar, Bangladeş'te kaldıkları kampları ve çevresinden çekildiği fotoğraflar yaşanan durumu gözler önüne serdi.
ARAKAN 21.09.2017
Günlük kazancını Arakan'a bağışladı
Günlük kazancını Arakan'a bağışladı
Ahilik Haftası Kutlama Komitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak'ı ziyaret etti
ARAKAN 21.09.2017
Arakanlılara destek için açılan kermese Malatyalılardan yoğun ilgi
Malatya'da bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının Kadın Kolları temsilcilerinin Arakanlı Müslümanların yararına düzenlediği kermese Malatyalılar yoğun ilgi gösterdi.
ARAKAN 19.09.2017
Arakanlı Müslümanların temsilcileri Hamamönü'nde buluştu
Myanmar'daki Arakanlı Müslümanların temsilcileri, Altındağ Hamamönü'nde bir araya geldi. İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği (AYBİR) tarafından Hamamönü Kabakçı Konağı'nda düzenlenen etkinlikte, Arakanlı Müslümanların sorunları masaya yatırıldı.
ARAKAN 19.09.2017
Sincan'da Arakan için seferberlik
Myanmar hükümetine bağlı silahlı güçler ile Budist çeteler tarafından Arakan'daki Müslümanlara karşı başlatılan katliamlar devam ederken, Sincan'dan Arakan'daki kardeşlerine yardım eli uzanıyor. Sincan Belediyesi ve Sincan STK Platformu bir araya gelerek Arakan için harekete geçti.
ARAKAN 19.09.2017
Müslümanların neden ülkeyi terk ettiğini anlamamış
Myanmar lideri Aung San Suu Kyi, Arakan'daki 'insan hakları ihlallerini ve hukuksuz şiddeti' kınadı. Aung San Suu Kyi, Müslümanlarla konuşarak neden ülkeyi terk ettiklerini sormak istediğini söyledi.
ARAKAN 19.09.2017
ESTP Arakanlı Müslümanlar için seferber oldu
Arakanlı Müslümanlar için Dadaşlar Diyarı Erzurum'dan yardım eli uzanıyor. Erzurum Sivil Toplum Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen yardım organizasyonu kapsamında Havuzbaşı Kent Meydanı'nda Kermes çadırları kuruldu. ESTP Başkanı A. Mustafa Güvenli, Arakanlı Müslümanlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için tüm Dadaşları yardım kermesine dav
ARAKAN 18.09.2017
Arakanlı Müslümanlar için kermes
Arakanlı Müslümanlar için kermes
Arakanlı Müslümanlara destek amacıyla Van'ın Edremit ilçesinde kermes düzenlendi.
ARAKAN 16.09.2017
Myanmar hükümeti yardım kuruluşlarını Arakan'a sokmuyor
Uluslararası insani yardım kuruluşlarından yetkililer Rohingya Müslümanlarının askerler tarafından katledildiği bölgede yardımın bloke edilmesinden korkuyor.
ARAKAN 16.09.2017
Nehrin kıyısında ölü bulunan Arakanlı kadın yürekleri sızlattı
Myanmar'ın Arakan bölgesinde yaşanan zulümden kaçıp Bangladeş'e sığınmak için çıktığı yolda can veren kadın Naf Nehri kıyısında ölü bulundu.
ARAKAN 16.09.2017
Bangladeş'e sığınan Arakanlıların sayısı artıyor
Myanmar'ın Arakan bölgesinde Müslümanlara yönelik yapılan zulümden kaçıp Bangladeş'e sığınan Rohingyalı Müslümanların sayısı her geçen gün artıyor.
ARAKAN 16.09.2017
Arakan'ın hayırlı evlatları
Myanmar'ın Arakan bölgesinde yaşanan zulümden kaçarak Bangladeş'e gelen Aosi Rahman, 7 gün boyunca annesini sırtında taşıyarak Bangladeş'e getirdi.
ARAKAN 16.09.2017
Rektör Akgül'den, Arakan mesajı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Myanmar'da Arakanlı Müslümanlara yönelik başlatılan insanlık dışı olaylarla ilgili bir kınama mesajı yayımladı.
ARAKAN 16.09.2017
Arakan'daki katliama tepki için pedal çevirecekler
Hatay'da bisiklet sporu yapan Ebubekir Birecik ve Ufuk Sönmez isimli sporcular, Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik katliamlara tepki amacıyla bisikletle Hatay'dan Gaziantep'e gitmek üzere yola çıktı.
ARAKAN 16.09.2017
Malatyalı kadınlardan Arakan için kermes
Malatya'da bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının Kadın Kolları temsilcileri Arakanlı Müslümanların yararına kermes düzenledi. Kermeste toplanan yardımlar Kızılay aracılığıyla Arakanlı Müslümanlara ulaştırılacak.
ARAKAN 15.09.2017
Cizre'de Arakan protestosu
Şırnak'ın Cizre ilçesinde sivil toplum kuruluşları öncülüğünde bir araya gelen yüzlerce kişi, Myanmar'ın Arakan eyaletindeki Müslümanlara yönelik saldırıları protesto etti.
ARAKAN 15.09.2017
Tavşanlı, Arakan için seferber
Tavşanlı, Arakan için seferber
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Arakan'a yardım için toplantı düzenlendi.
ARAKAN 15.09.2017
Arakan için seferberlik
Burma hükümetine bağlı silahlı güçler ile Budist rahipler tarafından Arakan'daki Müslümanlara karşı başlatılan katliamlar devam ederken, Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl'de de zulme uğrayan Arakanlı Müslümanlar için yardım kampanyası başlatıldı.
ARAKAN 15.09.2017
BM: 'Arakanlı sığınmacıların sayısı 10 milyon geçebilir'
Myanmar'da Müslümanlara yönelik yapılan şiddetin durdurulmadığı taktirde Birleşmiş Milletler, 'Bangladeş'e sığınan Rohingyalı Müslümanların sayısı 10 milyonu geçebilir' şeklinde açıklama yaptı.
ARAKAN 15.09.2017