AVOKADO HABERLERİ

HaberlerAVOKADOAVOKADO
Alanya'dan Bulgaristan'a ilk kez avokado ihracatı
Bu yıl toplam 40 bin hektar alandaki avokado bahçesinde 50 milyon adet üretim hedeflenen Antalya'nın Alanya ilçesinde, Polonya ve Ukrayna'dan sonra ilk etapta 5 bin 500 adet avokadonun Bulgaristan'a ihracatı yapılmaya başlandı.
AVOKADO 28.08.2019
Alanya'dan Ukrayna'ya 3.5 ton avokado ihracatı
Bu yıl toplam 40 bin hektar alandaki avokado bahçesinde 50 milyon adet üretim hedeflenen Antalya'nın Alanya ilçesinde 15 bin adet yaklaşık 3.5 ton avokado ile Ukrayna'ya ihracatı başladı.
AVOKADO 20.08.2019
Alanya'dan Polonya'ya ilk kez avokado ihracatı başladı
Antalya'nın Alanya ilçesinde bu yıl ilk kez Polonya'ya avokado ihracatı yapılmaya başlandı. Romanya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, İran gibi ülkelere de ihracatı yapılması beklenen ilçede toplam 40 bin hektar alandaki avokado bahçesinde yılda ortalama 50 milyon adet üretim hedefleniyor.
AVOKADO 15.08.2019
Adeta ömür uzatıyorlar! Dünya üzerindeki en sağlıklı besinler açıklandı!
Dünya üzerindeki en sağlıklı besinler neler? Ömür uzatan uzatan besinler neler? Bu sağlıklı besinlerin içerdiği zengin maddeler neler? Kefir, kırmızı çay, muz, ahududu, portakal, kivi, nar, domates, ceviz, yoğurt, badem, sarımsak, kimyon, yeşil mercimek, pazı yaprağı... İşte dünya üzerindeki en sağlıklı besinler...
AVOKADO 12.08.2019
Alanya'da hasadı başlanan avokadoda hedef 50 milyon adet
Türkiye'de avokado üretiminin yaklaşık yüzde 80'ninin karşılandığı Antalya'nın Alanya ilçesinde bu yıl yaklaşık 40 bin hektar alanda 50 milyon adet üretim hedefleniyor. İlçede hasadı başlanan avokadonun Romanya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan ve İran gibi ülkelere de ihracatı yapılması bekleniyor.
AVOKADO 3.08.2019
Zayıflamak isteyenler dikkat! İştah kesen 12 besin
Aç olan siz misiniz yoksa duygularınız mı? Gerçekten ihtiyacınız mı var yoksa yiyeceklerin cazibesine kapılarak mı yemek istiyorsunuz? Mesela; bir tabak yemek yediniz ve aslında doydunuz ama bir tabak daha yemek istiyorsunuz. İştah kontrolünü elinizden alan ve iradenizi kontrolsüzleştiren bu duruma birçok şey sebep olabilir.
AVOKADO 16.07.2019
Yazın daha enerjik hissetmek için bu besinlere dikkat! İşte mucizevi 10 besin
Yaz aylarında artan sıcaklıklarla beraber çoğumuz hem fiziksel hem de zihinsel olarak daha yorgun ve daha halsiz hissediyoruz. İşte enerjinizi yükseltecek 10 besin, önemli uyarılar ve öneriler
AVOKADO 7.07.2019
E vitamini eksikliğine dikkat! İşte E vitamini deposu süper besinler!
E vitamini, cildin dermis tabasını yenileyerek kırışmasını ve kurumasını önler. Bilinen en güçlü antioksidanlardan olan E vitamini, kanserli hücrelerin oluşmasını engelleyen ve onları yok eden sağlığımız için en faydalı vitaminlerdendir. Peki E vitamini eksikliği belirtileri nelerdir? İşte E vitamini hakkında merak edilenler...
AVOKADO 17.04.2019
Gıda Güvenliği Uzmanları açıkladı! Bu besinleri yıkamadan tüketiyorsanız...
Gıda Güvenliği Uzmanları, tüketmeden önce mutlaka yıkanması gereken ürünleri Reader's Digest dergisine anlattı. Yıkamadan tüketilen besinlerden kapabileceğimiz bakteriler ciddi hastalıklara sebep olabilir. İşte mutlaka yıkamanız gereken besinler...
AVOKADO 10.04.2019
Türkiye'nin avokadosu Antalya'da yetişiyor
Kalp ve dolaşım sistemine faydasıyla bilinen, gıda endüstrisinde taze salata meyvesi olarak tüketilmesinin yanında yağ içeriklerinden dolayı kozmetik endüstrisinde güneş koruyucu ve güzellik kremleri, sağlık sabunları ve kozmetik içerikli şampuanlar yapılarak kullanılan avokadonun üretim alanı Antalya'da 5 bin dekara ulaştı.
AVOKADO 11.03.2019
Alanya'da bu yıl avokado üretiminde hedef 60 milyon adet
Türkiye'de avakado üretiminin yaklaşık yüzde 70'inin karşılandığı Antalya'nın Alanya ilçesinde bu yıl yaklaşık 40 bin hektar alanda 60 milyon adet üretim hedefleniyor.
AVOKADO 31.01.2019
Avokado kalp dostu
Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Rodoplu, her yıl kalp ve damar hastalıkları nedeniyle 18 milyondan fazla insan hayatını kaybettiğini belirterek, 'Kalp sağlığını korumak için günde 1 avokado tüketmek çok faydalı' dedi.
AVOKADO 24.01.2019
Avokado gözlere iyi geliyor
Avokado gözlere iyi geliyor
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, avokadonun bilinmeyen faydaları hakkında bilgiler verdi.
AVOKADO 21.01.2019