AZİZ SANCAR HABERLERİ

HaberlerAZİZ SANCARAZİZ SANCAR
Mardin'in yeni Aziz Sancarları Yükselen Yıldızlar kategorisinde birinci oldu
Mardin'in Artuklu ilçesi Kasimiye Ortaokulunda okuyan 5 robotik kodlama eğitimi alan öğrenciler, legolardan yaptıkları robotlarla 'Marstan Dünyaya su getirme' projesi ile 36 özel okul arasında Yükselen Yıldızlar kategorisinde birinci oldu.
AZİZ SANCAR 5.02.2019
Aziz Sancar Ödülü Gaziantep Üniversitesi'nin
Aziz Sancar Ödülü Gaziantep Üniversitesi'nin
GAÜN Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kahraman TÜSEB'in teşvik ödülünü kazandı.
AZİZ SANCAR 6.11.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Komrat Bölge Hastanesi Aziz Sancar Tanı ve Tedavi Merkezi
Moldova ziyaretleri kapsamında Özerk Gagavuzya Cumhuriyeti'ne gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİKA tarafından onarılan Komrat Bölge Hastanesi Aziz Sancar Tanı ve Tedavi Merkezinin açılışına katıldı.
AZİZ SANCAR 18.10.2018
Aziz Sancar, Özbekistan Başbakan Yardımcısı tarafından kabul edildi
Özbekistan'ın başkenti Taşkent'i ziyaret eden Nobel ödüllü Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov tarafından kabul edildi.
AZİZ SANCAR 15.10.2018
Aziz Sancar Nobel Parkı, bilim ve doğanın buluşma adresi olacak
2016 yılında Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından Büyükçekmece'de ağırlanan ve ilçenin tarihi dokusuna hayran kalan Nobel Kimya ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'a ithafen, 'Aziz Sancar Nobel Parkı' projesi hayata geçiriliyor.
AZİZ SANCAR 19.06.2018
Mardin'de 3. Geleneksel Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları yapıldı
Mardin'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin matematik, fen bilimlerine ilgi duymalarını sağlamak, var olan ilgilerini artırmak ve Prof. Dr Aziz Sancar'ın başarı öyküsüne vurgu yapmak üzere bu yıl 3'üncüsü düzenlenen liseler arası 'Geleneksel Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları' finali büyük bir coşku ve katılımla gerçekleştirildi.
AZİZ SANCAR 29.05.2018
2018 Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma projeleri yarışması
Milli Eğitim Vakfı Koleji Özel Ankara Okulları tarafından düzenlenen '2018 Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması'nda SANKO Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin biyoloji projesi Türkiye üçüncüsü oldu.
AZİZ SANCAR 30.04.2018
Havalimanında sürpriz buluşma!
Havalimanında sürpriz buluşma!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nobel Kimya Ödülü sahibi bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ı kabul etti.
AZİZ SANCAR 28.04.2018
KKTC Yakın Doğu Üniversitesi, Aziz Sancar'ı ağırladı
KKTC Yakın Doğu Üniversitesi, Aziz Sancar'ı ağırladı
Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, Yakın Doğu Üniversitesi'nde konferans verdi.
AZİZ SANCAR 26.04.2018
Yakın Doğu İlkokulunun onur konuğu Nobel Ödüllü Aziz Sancar oldu
Yakın Doğu İlkokulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı görkemli bir törenle kutladı. Kutlamaların onur konuğu ise 2015 Nobel Kimya Ödülü'nün Sahibi Aziz Sancar oldu.
AZİZ SANCAR 24.04.2018
Prof. Dr. Aziz Sancar Ahmet Yesevi Üniversitesinde
Ahmet Yesevi Üniversitesi Avrasya Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Ekonomi, Finans ve Enerji Kongresi'ne konuşmacı olarak katılan Nobel Kimya Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Kazakistan programı çerçevesinde Ahmet Yesevi Üniversitesini ziyaret etti.
AZİZ SANCAR 19.04.2018
Bakan Özlü, Aziz Sancar bursunu kazanan Nazlı Değer'i kabul etti
ANKARA (İHA) – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'de Fulbright Eğitim Komisyonu'nca Aziz Sancar bursu almaya hak kazanan ilk isim olan Nazlı Değer'i, annesi Şengül ve babası Mehmet Ali Değer ile birlikte makamında kabul etti.
AZİZ SANCAR 12.02.2018
Gölcük Aziz Sancar Akademi Lise'si tanıtıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak eğitim verecek olan Gölcük Aziz Sancar Akademi Lise'nin tanıtım programı yapıldı.
AZİZ SANCAR 3.12.2017
Aziz Sancar gemisi geldi, filo tamamlandı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Deniz Ulaşımı Geliştirme Projesi' kapsamında özel olarak imal ettirdiği gemilerden 15.'si de filoya katıldı. Uluslararası sularda sefer yapabilecek donanıma sahip, yüksek hızlı Prof. Dr. Aziz Sancar gemisi, yapımının tamamlanmasının ardından İzmir'e getirildi.
AZİZ SANCAR 15.09.2017
Aziz Sancar adına özel DNA temalı park yapılıyor
Çankaya'da 'Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adını taşıyacak 10 bin 400 metrekarelik park, DNA sarmalından esinlenerek tasarlandı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 'Aziz Sancar'ın adını Çankaya'da bir parkımıza vererek yaşatma kararı aldık. Bundan büyük bir onur duyuyoruz' dedi.
AZİZ SANCAR 4.09.2017
Aziz Sancar, bilim insanlarını Türk Evi'nde yetiştirecek
Türkiye'ye 2015 yılında Nobel gururu yaşatan dünyaca ünlü Türk bilim adamı Aziz Sancar, Amerika'ya ilk gittiği yıllarda yaşadığı zorluklardan ilham aldı ve ABD'ye yeni gidecek Türklere yol gösterici olması için kurduğu Türk Kültür Evi'nde yeni bilim adamları yetiştirecek.
AZİZ SANCAR 10.07.2017
İstiklal Marşı'nı duyduğumda gaziler akılma geliyor
Nobel Kimya Ödülü alan Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin 189. dönem mezuniyet törenine katıldı.
AZİZ SANCAR 23.05.2016
Aziz Sancar 5 TL'deki yanlışı 5 sene önce söylemiş
Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Cumhurbaşkanı'yla sigara konusunda ortak mücadele verdiklerini söyledi. Ayrıca, 5 TL'deki DNA yanlışını 5 sene önce yetkililere söylediğini ifade etti.
AZİZ SANCAR 21.05.2016
Aziz Sancar: Ben zekaya inanmıyorum
Prof. Dr. Aziz Sancar, 'Çoğu insan zekaya inanır ben inanmıyorum, bizi birbirimizden ayıran emektir, ben çalışmaya inanıyorum' dedi.
AZİZ SANCAR 18.05.2016
Karaaslan 'Sancar'ı örnek gösterdi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, ziyaretine gelen Ayvacık Anadolu Lisesi öğrencilerine 2015 Nobel Ödülü'nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar'ın başarı hikayesini örnek gösterdi
AZİZ SANCAR 13.01.2016
"Doğduğumdan Beri Galatasaraylıyım"
Sarı-kırmızılı kulübün resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'ne açıklamalarda bulunan 2015 Nobel Kimya Ödülü'nün sahibi Sancar, küçüklüğünden beri Galatasaraylı olduğunu söyledi.
AZİZ SANCAR 3.01.2016
'Allah Putin'e akıl versin'
Nobel ödüllü Sancar, Rusya'nın tutumunu eleştirerek, "Allah Putin'e akıl versin. Çarlık dönemi geçti. Bütün yaptıkları delilikler hem Rusya'ya hem Türkiye'ye hem dünyaya zararlı" dedi.
AZİZ SANCAR 7.12.2015