BESİNLER HABERLERİ

HaberlerBESİNLERBESİNLER
Şeker hastası olmak istemiyorsanız bu besinleri tüketin!
Diyetisyen Merve Sehlikoğlu, insan metabolizmasının sağlıklı beslenme için her çeşit besine ihtiyacı olduğunu söyleyerek, 'Sağlıklı beslenme sağlıklı bir mutfakla başlar. Eğer mutfağınıza sağlıklı malzemeler giriyorsa, o mutfaktan sağlıklı yemekler çıkıyor demektir. Tabi ki tüketirken ölçülü olmak koşuluyla' dedi.
BESİNLER 17.02.2019
Bebek sağlığını etkileyen besinler
Bebek sağlığını etkileyen besinler
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım Bebek sağlığını etkileyen besinler hakkında bilgi verdi.
BESİNLER 9.02.2019
Bu besinler hafızayı güçlendiriyor
Bu besinler hafızayı güçlendiriyor
Op.Dr Kerem Bıkmaz, hafızayı güçlendiren besinler hakkında bilgi verdi.
BESİNLER 5.02.2019
Çocuklarda dişlere iyi gelen besinler
Çocuklarda dişlere iyi gelen besinler
Dr. Efe Kaya, çocuklarda dişlere iyi gelen besinler hakkında bilgi verdi.
BESİNLER 5.02.2019
Dişler için tüketilen besinlere ve içeceklere dikkat
Diş Hekimi Mahmut Genç, dişlerin her daim sağlıklı olması için ağız ve diş bakımının yanı sıra tüketilen besinlere ve içeceklere de dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
BESİNLER 29.01.2019
Bebek sağlığını etkileyen besinlere dikkat
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, bebek sağlığını etkileyen besinlere dikkat çekerek, 'Annelerin beslenme durumu ile değişmeyen anne sütü konsantrasyonunda zaten var olan bazı besin öğeleri vardır. Bunlar öncelikle kalsiyum, çinko, fosfor, protein ve kaloriler gibi bebek büyümesi ile ilişkili besinlerdir.' dedi.
BESİNLER 16.01.2019
Tansiyona bu besinler iyi geliyor!
Tansiyonu düşürmek için tavsiye edilen yiyecekler arasında sebze, meyve ve süt ürünleri ilk sıralarda gelmekle birlikte sodyum tüketimini sınırlandırmak tansiyonu sağlıklı düzeylerde tutabilmek adına uzmanlar tarafından öneriliyor.
BESİNLER 15.01.2019
Bu besinleri gece yediğimizde tüm vücudu temizliyorlar!
Bu besinleri gece yediğimizde tüm vücudu temizliyorlar!
İşte gece yediğinizde faydasını daha fazla göreceğiniz o yiyecekler...
BESİNLER 13.01.2019
Diş gelişimine iyi gelen besinler
Estetik Diş Hekimi Doktor Efe Kaya, dişlerin yapısının yoğun olarak inorganik maddelerden oluştuğunu belirterek, 'Bunlar ise yoğunlukla minarelerden oluşur. Dişlerin ağızda oluşum aşaması sırasında bu diş üretim sistemime katılacak maddeler doğru beslenmeden geçiyor' dedi.
BESİNLER 7.01.2019
Dişler için sağlıklı besinler
Diş Hekimi Mahmut Genç, dişlerin her daim sağlıklı olması için ağız ve diş bakımının yanı sıra tüketilen besinlere ve içeceklere de dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
BESİNLER 4.01.2019
O hastalığa yakalanmak istemiyorsanız... Bu üçlüye dikkat!
Kış hastalıkları kapımızı bir bir çalıyor. Bu süreçte bağışıklık sisteminin güçlü olması ve birçok hastalığa kalkan oluşturması gerekiyor. Güçlü bir savunma mekanizmasının temelinde ise yeterli ve dengeli beslenme ile birlikte antioksidanlardan zengin besinlerin tüketilmesi yer alıyor.
BESİNLER 3.12.2018
'Harvard'lı uzmanlar açıkladı! İşte sizi zinde tutacak besinler!
Harvard Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre; gün boyu dirençli olmak beş beslenme alışkanlığından geçiyor... İşte sizi zinde tutacak besinler!
BESİNLER 3.12.2018
Bu besinler beyni öldürüyor! Zehir listesi yayınlandı...
Tükettiğimiz besinler, sadece kilo alıp vermemizi sağlamıyor. Gün içerisinde yediğimiz besinler beyin sağlığımızı da ciddi anlamda etkiliyor. Sağlığımızı kötü etkileyen besinlerin birkaçı açıklandı.
BESİNLER 1.12.2018
Mevsim değişikliklerinde bağışıklığımızı güçlendiren besinler
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, mevsim değişikliklerinde bağışıklığımızı güçlendiren besinler konusunda uyardı.
BESİNLER 1.12.2018
Bu besinleri sofranızdan eksik etmeyin
Acıbadem Adana Hastanesi Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Pakize Gizem Akgül, pekmez, ceviz, badem, fındık, fıstık, yumurta, balık, yeşillik, üzümün bağışıklığı güçlendirdiğini belirterek, bu besinlerin sofralardan eksik edilmemesi gerektiğini söyledi.
BESİNLER 25.10.2018
Bu besinler meme kanserinden koruyor
Medline Adana Hastanesi'nden Diyetisyen Merve Sehlikoğlu, araştırmacıların, beslenmenin kanser oluşumuna bilinen etkisinin yüzde 30'lar civarında olduğunu tahmin ettiklerini belirterek, 'Bazı besinlerin meme kanserine karşı koruyucu etkisi olduğunu biliyoruz. Bunların düzenli olarak tüketilmesinde fayda var' dedi.
BESİNLER 30.09.2018
Dişleri güçlendiren besinler
Dişleri güçlendiren besinler
Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Yrd.Doç.Dr.Çağdaş Kışlaoğlu, dişleri güçlendiren besinler hakkında bilgi verdi.
BESİNLER 27.09.2018
Gebelikte taze besinleri tercih edin
Dünyam Hastanesi Kadın Doğum ve Hastalıkları bölümünden Op.Dr. Züleyha Aydos Güzel, sağlıklı bir gebelik için haşlama ve ızgara türü yenmesi gerektiğini belirterek, taze besinlerin tercih edilmesi uyarısında bulundu.
BESİNLER 19.09.2018
Harika cilt için gerekli olan besinler
Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek Sağlıklı aynı zamanda güzel bir cilt için gerekli olan besinler hakkında bilgi verdi.
BESİNLER 10.09.2018
Bu besinler hafızayı güçlendiriyor
Nöroşirurji Uzmanı Op. Dr. Kerem Bıkmaz, tüketilen bazı besinlerin insan zekâsına, hafızasına ve dikkat dağınıklığına önemli faydaları bulunduğunu söyledi.
BESİNLER 15.08.2018
Kalp için altın besinler
Kalp için altın besinler
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kalbe iyi gelen besinlerle ilgili bilgiler verdi.
BESİNLER 2.08.2018
Obezite ameliyatı sonrası uzak durulması gereken besinler
Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Fahri Yetişir, obezite ameliyatı sonrası uzak durulması gereken besinler hakkında bilgi verdi.
BESİNLER 24.07.2018
Vücudun su ihtiyacını gideren besinler
Diyetisyen Berna Ertuğ, yaz aylarında salatalık, kavun, domates, çilek, yoğurt, karpuz, biber, kabak, marul ve limon'un vücudun su ihtiyacını gideren besin maddeleri olduğunu söyledi.
BESİNLER 23.07.2018
Bu besinleri, yaz aylarında hayatınıza hızlıca sokun
Yaz aylarının ortalarında sıcaklık giderek artarken, vücutta sıvı kayıpları ve buna bağlı yorgunluk, halsizlik de baş gösteriyor. Uzmanlar, su içeriği yüksek, kalorisi düşük, vitamin ve mineralce zengin meyve ile sebzelerin 3 ay boyunca menülerde olmasını tavsiye ediyor.
BESİNLER 13.07.2018
(Özel) Yaz aylarında bu besinlere dikkat
Özellikle yaz dönemlerinde açıkta bırakılan ve sıcaktan dolayı kısa sürede bozulan besinler, zehirlenmelere neden oluyor.
BESİNLER 5.07.2018
Tokluk hissi veren besinler
Avicenna Marka Sorumlusu Uzman Biyolog Arzu Kabakçı, glisemik indeksi düşük gıdalar ve yüksek lifli besinleri tercih edilmesi gerektiğini söyledi.
BESİNLER 6.06.2018
Çocuklarda dişleri güçlendiren besinler
Prenatal dönemde ve çocukluk döneminde yapıya katılan mineral yapısının dişin çürümeye karşı direncini artırdığını belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, 'Fakat bu mineral yapı elbette zayıflayabilir. Bu nedenle hayatımız boyunca beslenmenin kalitesi çok önemlidir' dedi.
BESİNLER 19.05.2018
Selülit savaşında kahraman besinler
Bazı besinlerin selülit düşmanı olduğunu belirten Dr. Emrah Çinik, selülitler ile savaşan besinler arasında, su, ananas, kırmızı acı biber, yeşil çay, ay çekirdeği ve kuşkonmaz oldu-ğunu söyledi.
BESİNLER 2.04.2018
Acıktıran besinlerden uzak durun
Bazı besinlerin doyurmayıp acıktırdığını belirten Diyetisyen Tuğba Yaprak, acıktıran besinlerden uzak durulması uyarılarında bulundu.
BESİNLER 6.03.2018
Bu besinler göbek eritmeye yardımcı oluyor
Diyetisyen ve Yaşam Koçu Tuğba Yaprak, hem estetik hem de sağlık açısından kişilere son derece rahatsızlık veren ve istenmeyen göbek yağlarını yakmaya yardımcı olan besinler ile ilgili bilgiler verdi.
BESİNLER 15.02.2018
Selülit savaşında kahraman besinler
Dr. Emrah Çinik, selülitler ile savaşan besinler arasında, su, ananas, kırmızı acı biber, yeşil çay, ay çekirdeği ve kuşkonmaz olduğunu belirterek konu ile ilgili bilgiler verdi.
BESİNLER 31.01.2018
Diyetisyen Ertuğ: 'Aynı besinler yerine besin çeşitliliği arttırılmalı'
Beslenme ve Diyet Uzmanı Berna Ertuğ, yeni yılda beslenme programına dikkat edilmesi gerektiğini ve sık sık aynı besinleri tüketmek yerine besin çeşitliliğinin arttırılması gerektiğini ifade etti.
BESİNLER 2.01.2018
Yaşlanma karşıtı besinler
Yaşlanma karşıtı besinler
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, yaşlanma karşıtı besinleri açıkladı.
BESİNLER 12.12.2017
Depresyonla savaşan besinler
Depresyonla savaşan besinler
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, depresyonla savaşan besinler konusunda uyardı.
BESİNLER 25.11.2017
Hastalıklardan korunmak için tüketilmesi gereken besinler
Sonbahar mevsiminin hissedilmeye başlandığı şu günlerde yeterli ve dengeli beslenmenin sağlık açısından önemine vurgu yapan Dr. Fevzi Özgönül, genellikle yaz aylarında dikkat edilmeye başlanan kilo kontrolünün, bu aylar da yerini ihmalkârlığa bıraktığını belirtti.
BESİNLER 26.09.2017
Su ve besinlerle bulaşan hastalıklar
Girne Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Emine Ünal Evren, su ve besinler ile bulaşan hastalıklar ile ilgili bilgi verdi.
BESİNLER 9.08.2017
Alzheimer'a engel olmak için bu besinleri tüketin
Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan, düzenli ve sağlıklı beslenmenin birçok hastalığın önlenmesi ve tedavi edilmesinde önemli rol oynadığını anlatarak Alzheimer'a engel olmak için bazı besinlerin tüketilmesi önerisinde bulundu.
BESİNLER 29.09.2016
Bu besinler kilo vermeyi engelliyor
Bu besinler kilo vermeyi engelliyor
Diyetisyen Melis Destereci günlük hayatta kullanılan bazı besinlerin kilo vermeyi zorlaştırdığını söyledi.
BESİNLER 7.09.2016
Bazı besinler sigarayı bırakmaya yardımcı oluyor
Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, süt içtikten sonra içilen sigaranın tadının kötü olması dolayısıyla, sigarayı bırakmakta yardımcı olduğunu belirtti.
BESİNLER 30.08.2016
Bu besinler sigarayı bırakmanıza yardımcı oluyor!
Bu besinler sigarayı bırakmanıza yardımcı oluyor!
Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, sigarayı bırakmaya yardımcı besinler konusunda bilgi verdi.
BESİNLER 17.06.2016
Ramazanda tok tutacak 8 besin
Ramazanda tok tutacak 8 besin
Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, Ramazan'da tok tutacak besinler konusunda bilgilendirdi.
BESİNLER 11.06.2016
Bu besinlerle tok kalmak mümkün
Bu besinlerle tok kalmak mümkün
Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, Ramazan'da tok tutacak besinler konusunda tavsiyelerde bulundu.
BESİNLER 5.06.2016
Kilo almaktan bu besinler sayesinde kurtulun
Kilo almaktan bu besinler sayesinde kurtulun
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kilo vermeye yardımcı besinleri sıraladı.
BESİNLER 4.06.2016
Bu besinler tok tutuyor
Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, Ramazan ayında da oruçlulara büyük faydası dokunacak beslenme şekillerini sıraladı ve tok tutan besinleri anlattı.
BESİNLER 31.05.2016
Bu besinler kilolarla savaşıyor
Yaz sezonunun yaklaşmasıyla kadınların kilo kaygısı başladı. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kilo vermeye yardımcı olabilecek besinleri anlattı.
BESİNLER 19.05.2016