Haber Gazetesi

Giresun şehidine ağlıyor

Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında düşen askeri helikopterde şehit düşen 17 askerden Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici’nin 3 hafta önce evlendiği öğrenildi.

Bölge - 10 Kasım 2012, Cumartesi
 

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Pervari ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanca köyü Hasantepe mevkisinde teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu Jandarma Özel Harekat Timi’nden yer alan Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici (24) hayatını kaybetti. Giresun’un Keşap ilçesinde oturan ve 18 Ekim 2012 tarihinde hayatını Elif Gemici ile birleştiren Hakan Gemici’nin Konya’dan bir hafta önce Siirt’in Pervari ilçesine tayininin çıktığı öğrenildi.Bir süre önce evlenen Gemici’nin Giresun’un Keşap ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu, Yusuf Tüfekçi’nin ise Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Akçal köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Yorum Yazın


Yorumlar Yorum


ÇOCUKLAR SÜS HAVUZLARINDA SERİNLİYOR

Gümüşhane’de son günlerde etkili olan sıcak havalardan bunalan çocuklar, soluğu tüm tehlikesine rağmen süs havuzlarında alıyor.

ŞAKA ÖLÜMLE SONUÇLANDI

ÇORUM'un Bayat İlçesi'nde 13 yaşındaki F.Y., şakalaşırken 14 yaşındaki Mustafa Demirkol'un boğazını sıktı. Bir anda yere yığılan Demirkol hayatını kaybetti.

GÜRCİSTAN’A GİDEN EŞİNDEN HABER ALAMIYOR

Giresun’da ev hanımı Rabia Kırgıç, tuzağa düşürülerek Gürcistan'da cezaevine konulduğunu iddia ettiği kocası Mehmet Kırgıç’ı kurtarmak için yetkililerden destek bekliyor.


HASTANE BİNASI TEHLİKE SAÇIYOR

Tokat’ta tescillenen 1936 yılı yapımı eski hastane yıkılamadığı için mahalle sakinlerinin korkulu rüyası olurken, görüntü kirliliği de oluşturuyor.

VALİYE 2 BİN YILLIK HEDİYE

Amasya Halk Eğitim Merkezi idarecileri ve okul aile birliği yöneticileri, ziyaret ettikleri Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’e 2 bin yıllık Amasya elması figürlü mozaiğin yeni yapılmış tablosunu hediye ettiler.

ANAYASA MAHKEMESİ’NE BAŞVURDULAR

Ordu’da HES’lere karşı eylemleriyle bilinen Ordu Doğa ve Yaşam Alanlarını Koruma Platformu üyeleri, Ordu İdare Mahkemesi’nin ‘HES’lerin inşa edildiği yerde yaşamadıkları’ gerekçesiyle verdiği ‘ehliyetsizlik’ kararına karşı Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yaptı.

EMEKLİ İMAM’DAN İLGİNÇ ÖĞÜT

Rize'den yayın yapan yerel bir tevelizyon kanalında Ramazan ayı dolayısıyla hazırladığı 'Sahura Doğru' programına katılan kendisine özgü üslupla tanınan emekli imam Necati Hutoğlu, izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

EKREM ERDEM SİNOP’TA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, "Biz halkın beklentilerine cevap verecek adayla seçime gidiyoruz" dedi.

PATATES, ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Tokat’ın Niksar ilçesinde patates hasadı devam ediyor.

BAKAN KILIÇ SİNOP'TA

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Birleşmiş Milletlerin (BM) üzerine düşen görevi ivedi şekilde yapması gerekiyor. İnsan ölümlerinin olduğu bu tip kabul edilemez hareketlerin durması lazım. Biz bölgemizde ve dünyanın her yerinde barışın olmasını istiyoruz" dedi.