CERATTEPE HABERLERİ

HaberlerCERATTEPECERATTEPE
Cerattepe'den Samsun'a...
Eti Bakır Genel Koordinatörü Ünsal Arkadaş, ''Bakır madenini çıkarma ve taşıma dışında Cerattepe'de başka tesis olmayacak. Maden çıkarıldıktan sonra Samsun'a taşınacak ve orada bulunan tesislerimizde işlenecektir. Olmayan siyanür havuzunun Artvin'e zarar vermesi mümkün değildir' diye konuştu.
CERATTEPE 28.08.2017
Cerattepe maden sahasında daraltma başvurusu
Cengiz Holding kuruluşlarından Eti Bakır tarafından işletilecek olan Artvin'deki Cerattepe madeninden iki ay sonra ilk bakır çıkarılacak. Maden ile ilgili bütün iddiaları yerinde cevaplayan Eti Bakır Genel Koordinatörü Ünsal Arkadaş, 'Arama ruhsatımızın olduğu alan 4 bin 406 hektarlık bir alan. Bu alanın yaklaşık 2 bin hektarı su, turizm ve yerle
CERATTEPE 28.08.2017
Cerattepe'de madencilik kararı AYM'ye taşındı
Yeşil Artvin Derneği, Danıştay'ın Artvin Cerattepe'de yürütülmesi planlanan madencilik faaliyeti kapsamında Rize İdare Mahkemesi'nin vermiş olduğu olumlu ÇED kararını onamasının ardından adil yargılanma yapılmadığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesine başvurdu.
CERATTEPE 25.08.2017
Dönmez, Cerattepe ilgili net konuştu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Cerattepe Projesi'nde her aşamanın devletin kontrolü altında olduğunu belirterek 'Artvin halkının tedirgin olacakları bir durum yok' dedi.
CERATTEPE 14.08.2017
Gazetecilere bilgilendirme amaçlı Cerattepe gezisi
Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkiinde devam eden madencilik faaliyetlerini incelemek üzere, Artvinliler Hizmet Vakfı ve Yeşil Artvin Derneği tarafından basın mensupları için bir gezi düzenlendi.
CERATTEPE 13.08.2017
Cerattepe'de hayvan zehirlenmesi vakası
Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde 11 hayvan sebebi henüz kesinleşmeyen bir nedenden ötürü zehirlenerek hastalandı.
CERATTEPE 24.07.2017
Artvin'de Danıştay'ın Cerattepe kararına zincirli protesto
Artvin'de 6 kişi kendisini Kafkasör yaylası Cerattepe Mevkii'nde çıkartılması planlanan madenin işletmecisi özel şirketin kapısına zincirledi.
CERATTEPE 6.07.2017
Kafkasör'e Cerattepe Damgası
Artvin'de bu yıl 37.'si düzenlenen Artvin Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali'nin ikinci gününde de boğa güreşleri nefes kesti. Boğaların kıyasıya yarıştığı Kafkasör Arena'da Yeşil Artvin Derneği'nin tribünde açtığı 'Cerattepe'den Vazeçmeyeceğiz' yazılı pankartı ve belediye başkanın buna karşılık yaptığı anons festivale damga vurdu.
CERATTEPE 2.07.2017
Cerattepe'de maden karşıtlarının yaptığı kulübe mahkemelik oldu
Artvin'in Cerattepe bölgesinde çıkartılması planlanan madene karşı mücadele yürüten 3 kişi için, bölgede yaptıkları nöbet kulübesi nedeniyle, 'Orman alanını işgal ve yararlanma' suçundan dava açıldı.
CERATTEPE 10.04.2017
Cerattepe davasında karar verildi!
Artvin'in Cerattepe mevkiinde bakır madeni çıkarılması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, 'Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan davada karar verildi. Rize İdare Mahkemesi ÇED olumlu raporunun iptalini reddetti.
CERATTEPE 3.10.2016
Cerattepe davası Samsun'a geliyor
Cerattepe davasına bakan Rize İdare Mahkemesi, hakkındaki 'reddi hâkim' talebini üst mahkeme olan Samsun Bölge İdare Mahkemesi'ne gönderecek.
CERATTEPE 20.09.2016
'Maden firması Artvin'e geldiği gibi gidecek!'
Cerattepe davasında bugün görülen karar duruşmasında avukatların reddi hakim talebinde bulunarak duruşma salonunu terk etmesinin ardından açıklama yapan Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, mücadelelerini devam edeceklerini ve maden firmasının Artvin'den geldiği gibi gideceğini söyledi.
CERATTEPE 19.09.2016
Cerattepe davasında avukatlar salonu terk etti
Artvin'in Kafkasör Yaylası'ndaki Cerattepe'de maden çıkarılması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, 'Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan davanın bugün görülen karar duruşmasında avukatlar reddi hakim talebinde bulunarak duruşma salonunu terk ettiler.
CERATTEPE 19.09.2016
Cerattepe'de maden çıkarılması için karar günü!
Artvin'in Kafkasör Yaylası'ndaki Cerattepe'de maden çıkarılması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, 'Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan davada karar duruşması, bugün Rize İdare Mahkemesi'nde görülüyor.
CERATTEPE 19.09.2016
Rize'de Cerattepe için yasak kararı
Rize'de yarın Cerattepe'deki madenle ilgili gerçekleştirilecek olan dava nedeniyle basın toplantısı, gösteri yürüyüşü ve miting gibi etkinliklerin olası şiddet hareketleri gerekçesiyle yasaklandığı bildirildi.
CERATTEPE 18.09.2016
Cerattepe'de bundan sonra ne olacak?
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin Cerattepe'de faaliyetlerin şu an durduğunu ifade ederek, mahkeme kararından sonra karar verileceğini söyledi. Bakan Eroğlu, 'Orada Artvinliler değil de bazı dışarıdan gelenler buna karşı eylemler yaptılar' dedi.
CERATTEPE 6.03.2016
Togar: 'Cerrattepe'deki hassasiyeti burada göstersinler'
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede hava kirliliğinin üst seviyelerde olduğuna dikkat çekerek, 'Cerrattepe'deki hassasiyetin burada çok daha fazlasını göstersinler. Tekkeköy bu konuda üzerine düşeni, yeri gelirse Cerrattepe'den çok daha fazlasını yapabilecek insan topluluğuna sahiptir' dedi.
CERATTEPE 25.02.2016
Cerattepe'de flaş gelişme!
Bugün Başbakan Davutoğlu ile Cerattepe'deki maden faaliyetlerini görüşen Artvin heyeti adına Artvin Belediyesi'nden önemli bir açıklama geldi.
CERATTEPE 24.02.2016
Cerattepe ile ilgili flaş gelişme!
Başbakan Ahmet Davutoğlu bir süredir kendilerinden randevu talebinde bulunan Yeşil Artvin Derneği üyeleri ile görüşecek.
CERATTEPE 23.02.2016
Artvin'de polisten müdahale
Cerattepe'ye çıkmak için harekete geçen yaklaşık 2 bin kişilik gruba polis, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.
CERATTEPE 21.02.2016
Artvin dün gece de uyumadı!
Artvin'de bir grup, Cerrattepe'deki maden faaliyetlerini protesto için Hopa ilçesinde Karadeniz Sahil Yolu'nda lastik yakarak yolu ulaşıma kapattı.
CERATTEPE 21.02.2016
Taksim'de Horonlu Cerattepe Protestosu
İSTANBUL (İHA) ? Artvin Cerattepe'de bakır madeni açılmasına karşı çıkan bir grup, Taksim Tünel'de horon teperek tepki gösterdi.
CERATTEPE 20.02.2016
Artvin'e giriş çıkışlar yasak
Artvin'e giriş çıkışlar yasak
Artvin Valiliği, Cerattepe'deki maden karşıtı eylemlerden dolayı şehre tüm giriş ve çıkışları kapattı.
CERATTEPE 20.02.2016
Ceratepe İçin Binlerce Artvinli Yürüdü
Ceratepe İçin Binlerce Artvinli Yürüdü
Artvin'de binlence kişi Cerattepe'deki maden faaliyetlerinin durdurulması için yürüdü.
CERATTEPE 18.02.2016
Doktorlardan Eyleme Destek
Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde bakır madeni çıkarılmak istenmesine bir tepki de Artvin Devlet Hastanesi hekimleri ve sağlık çalışanlarından geldi.
CERATTEPE 18.02.2016
Polis HDP'lilere izin vermedi
Artvin'in Kafkasör Yaylası'ndaki Cerattepe Bakır Madeni sahasına gitmek için bugün Artvin'e gelen HDP İstanbul Milletvekilleri Erdal Ataş ve Beyza Üstün'ün bölgeye geçişine polis ekipleri izin vermedi.
CERATTEPE 18.02.2016
Artvin'de Olaylar Duruldu
Artvin'in Kafkasör Yaylası'nda ilgili firma tarafından işletilmesi planlanan Cerattepe Bakır Madeni sahasına giden yolun jandarma ekipleri tarafından ulaşıma açılması ile iş makinelerinin geçişinin sağlanmasının ardından maden sahasında şantiye kurma çalışmaları başladı.
CERATTEPE 18.02.2016
Samsun'da 'Artvin' eylemi
Artvin'in Cerattepe bölgesinde açılması planlanan maden ocaklarına karşı yapılan protesto gösterilerine Samsun'da Artvin derneklerinden destek geldi.
CERATTEPE 17.02.2016
Tufan Akcagöz'den Artvinlilere destek
CHPSamsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Duyarlı Artvin halkının yanındayız. Cerattepe'nin katline izin vermeyeceğiz' dedi
CERATTEPE 18.02.2016
Artvin'de gerginlik tırmanıyor!
Artvin'in Kafkasör Yaylası'nda ilgili firma tarafından işletilmesi planlanan Cerattepe Bakır Maden sahasına iş makinelerinin geçişi sırasında yolun çevreci gruplar tarafından önceki akşamdan bu yana kapatılması ile ilgili yaşanan gerginlik sürüyor.
CERATTEPE 17.02.2016
Artvin'de müdahale yeniden başladı!
Artvin Cerattepe'de bu sabah yeniden gazlı müdahale yapıldı. Avukat Bedrettin Kalın maden şirketinin bölgeye girmeye çalışmasının hukuksuz olduğunu belirtti.
CERATTEPE 17.02.2016
Asılsız söylenti kenti ayağa kaldırdı!
Artvin'de madencilik faaliyetlerine tepki yürüyüşü yapan yöre halkı, bölgeye askerin müdahale edeceği söylentisi üzerine Cerattepe yolunu ulaşıma kapatarak beklemeye başladı.
CERATTEPE 16.02.2016