DARBECİ ASKER HABERLERİ

HaberlerDARBECİ ASKERDARBECİ ASKER
Darbeci askerlere destek için dua ve SMS gönderen FETÖ üyelerine hapis cezası
Çorum'da darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi, savaş ve fetih zamanlarında galip gelmek amacıyla okunan ayet ve bu ayetlerden oluşan duaları cep telefonu mesajı ile birçok kişiye gönderdikleri belirlenen FETÖ üyeleri 4 ile 8 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.
DARBECİ ASKER 9.07.2018
Yunanistan'ın hukuka aykırı yaklaşımlarını not ediyoruz
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Yunanistan'ın darbeci askerlerle ilgili yaklaşımına ilişkin, 'Türkiye, Yunanistan'ın yaptığı bu işleri, aldığı bu tutumu not etmektedir. Bunları Türkiye'nin not ettiğini Yunanistan'ın bilmesinde fayda vardır.' dedi.
DARBECİ ASKER 7.06.2018
'8 darbeci asker Yunanistan'da yargılanabilir'
'8 darbeci asker Yunanistan'da yargılanabilir'
Yunanistan Adalet Bakanı Stavros Kontonis, '8 darbeci asker Yunanistan'da yargılanabilir' dedi.
DARBECİ ASKER 4.01.2018
Yunanistan 8 darbeci askerden birine sığınma hakkı verdi
Yunanistan siyasi sığınma komitesi 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Yunanistan'a kaçarak sığınan 8 darbeci askerden birine siyasi sığınma hakkı verdi. Darbecilerden biri serbest kaldı.
DARBECİ ASKER 30.12.2017
Darbeciler tanktan vatandaşa böyle ateş etti
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığına tankla gelen darbeci askerin, kalkışmayı durdurmak için sokağa çıkan vatandaşa ateş etme anına ait fotoğraflar ortaya çıktı.
DARBECİ ASKER 31.10.2017
Darbeci asker gözünü kırpmadan vatandaşa böyle ateş etti
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığına tankla gelen darbeci askerin, kalkışmayı durdurmak için sokağa çıkan vatandaşa ateş etme anına ait fotoğraflar ortaya çıktı.
DARBECİ ASKER 31.10.2017
FETÖ'nün sivil sözde sorumluluları öne, darbeci askerleri arkaya dizildi
Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin açılan dava başlıyor. Hain kalkışmada kilit rol üstlenen darbecilerden bazıları tek sıra halinde duruşma salonuna alınırken, sivil sözde sorumlular Kemal Batmaz, Nurettin Oruç, Hakan Çiçek ve Harun Biniş'in ön sıral
DARBECİ ASKER 1.08.2017
Darbeci askerlerin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne çıkış fotoğrafları iddianamede
15 Temmuz darbe girişiminde o zamanki adıyla Boğaziçi Köprüsü'nde 34 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin hazırlanan iddianamede darbeci askerlerin köprüye çıkış anı ve öncesindeki yaptıkları toplantıları ilişkin fotoğrafları yer aldı.
DARBECİ ASKER 26.07.2017
Siirt'te darbeci askerler duruşmaya getirildi
Siirt'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle, dönemin 3'üncü Komando Tugay Komutanı Ahmet Şimşek'in de aralarında bulunduğu 110'u tutuklu 320 askerin yargılanması başladı. Askerler duruşmaya getirilirken toplanan bir grup idam sehpası kurarak idam ipi attı.
DARBECİ ASKER 24.07.2017
Zekai Aksakallı'dan 'darbeye kalkışanları öldürün' talimatı
15 Temmuz gecesi Etimesgut Zırhlı Birlikler Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin hazırlanan iddianamede, Özel Kuvvetler Komutanlığı Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın olay tarihinde Üstçavuş Emrah Bulluk'u arayarak 'Darbeye kalkışanları öldürün' talimatı verdiği belirtildi.
DARBECİ ASKER 26.04.2017
Yunanistan darbeci askerin iade talebini reddetti
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan 8 darbeci subaydan 3'ü hakim karşısına çıktı. Yunan mahkemesi, darbecilerin Türkiye'ye iadesine ilişkin talebini reddetti.
DARBECİ ASKER 25.04.2017
'5 darbeci asker daha Yunanistan'da'
'5 darbeci asker daha Yunanistan'da'
Yunanistan'ın To Vima Gazetesi, ülkeye 5 darbeci askerin daha geldiğini duyurdu.
DARBECİ ASKER 14.03.2017
Yunanistan darbeci askerleri iade etmeyecek
Yunanistan darbeci askerleri iade etmeyecek
Yunanistan'a kaçan darbeci askerler için yapılan iade talebi reddedildi.
DARBECİ ASKER 26.01.2017
Darbeci askerler AKOM'a 'Terör istihbaratı var' diyerek girmiş
Darbe girişiminde AKOM'u işgal eden 17 asker hakkında hazırlanan iddianamede, şüphelilerin AKOM'a hakim olup İstanbul'da kaos ortamı oluşturma ve görüntülerin Milli İstihbarat Teşkilatına iletiminin engellenmesini amaçladıkları belirtildi.
DARBECİ ASKER 6.01.2017
Yunanistan darbeci askerlerle ilgili kararını verdi
Yunanistan darbeci askerlerle ilgili kararını verdi
Yunanistan Mahkemesi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan 3 askerin iadesine karar verdi.
DARBECİ ASKER 6.12.2016
Darbeci Komutanın vurduğu askerin ailesinden şehitlik talebi
15 Temmuz Gecesi darbeci bir komutan tarafından vurularak öldürdüğü iddia edilen Piyade Er Nuh Duyğun'un ailesi, oğluna şehitlik unvanı verilmesini istiyor.
DARBECİ ASKER 24.10.2016
Yunanistan'dan 3 darbeci askere ret!
Yunanistan'dan 3 darbeci askere ret!
Yunanistan darbeci 3 askerin sığınma talebini reddetti.
DARBECİ ASKER 21.09.2016
Suikast timi adliyeye sevk edildi
15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemek için helikopterle Marmaris'e gelen Şükrü Seymen komutasındaki 11 darbeci adliyeye sevk edildi.
DARBECİ ASKER 17.08.2016
'Paşa' lakaplı Kuzu adliyeye sevk edildi
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasından kısa süre sonra kaldığı otele saldırıda bulunan ve iki polisi şehit ederek kaçtıktan sonra geçtiğimiz pazartesi günü Çetibeli mevkiinde yakalanan 7 darbeciden 3'ü adliyeye sevk edildi.
DARBECİ ASKER 30.07.2016
Darbecileri ihbar eden fırıncı konuştu
Darbecileri ihbar eden fırıncı konuştu
Muğla'nın Ula ilçesinde ekmek almaya gelen 3 darbeci askeri ihbar eden fırıncı yaşadığı o anları anlattı.
DARBECİ ASKER 30.07.2016
Darbeci askerlerin saklandıkları ev kimin çıktı?
İzmir'in Tire ilçesinde Darbe girişiminin ardından firar eden 2 asker Tire'de saklandıkları evde, jandarmanın operasyonuyla yakalandılar.
DARBECİ ASKER 30.07.2016
Darbeci askerler orada görüldü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 15 Temmuz gecesi Marmaris'te saldırı düzenledikten sonra kaçan 11 darbeci asker Ula ilçesi kırsalında kapalı bir maden ocağında görüldü. Bölgeye operasyon düzenleyen Özel Kuvvetler, darbeci askerlerin izini sürüyor.
DARBECİ ASKER 29.07.2016
Akyaka abluka altında
Muğla'nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele silahlı saldırı düzenleyen darbecilerden halen firarda olan 11 askerin yakalanması için Ula'nın Akyaka Mahallesi havadan ve karadan abluka altına alındı.
DARBECİ ASKER 27.07.2016
Milas'ta hareketli dakikalar
Milas'ta hareketli dakikalar
Muğla'nın Milas ilçesinde 155 Polis İmdat hattına düşen bir ihbar ilçede hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu.
DARBECİ ASKER 27.07.2016
Darbeciler kahraman askeri 30 kurşunla şehit etmiş!
15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbecilere karşı en büyük mücadeleyi sergileyen isimlerin başında, Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın geldiği biliniyordu.
DARBECİ ASKER 27.07.2016
Hastalanan binbaşı için acı biber aramışlar
Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen 7 darbeci askerin yakalanmasından sonra bazı ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.
DARBECİ ASKER 26.07.2016
Firari darbecilerin yakalanması an meselesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konakladığı otele yönelik gerçekleşen saldırının ardından firar eden 11 darbeci askeri arama çalışmalarına Muğla'nın Ula ilçesinde devam ediliyor.
DARBECİ ASKER 26.07.2016
Darbeci asker kadın kılığında
Muğla'nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kaldığı otelde suikast düzenlemek isteyen darbeci askerlerden biri kaçarken kadın kılığında bir çiftliğin güvenlik kameralarına takıldı.
DARBECİ ASKER 26.07.2016
Darbeci askeri ailesi istememiş!
Başkan Kadir Topbaş, Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece'de demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla buluştu. Topbaş, 'Darbecilerden bir tanesini ailesi istememiş, bugün Vatan Hainleri Mezarlığına gömüldü. Bu millete saygı duymayanlar kabirlerinde bile rahat edemezler' diye konuştu.
DARBECİ ASKER 26.07.2016
Darbeciler kaçarken köylülerden ne istedi?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tatil yaptığı Marmaris'teki otelden ayrılmasının ardından otele saldırı düzenleyen hainlerin kaçarken köylülerin otomobil ve teknelerini satın almak istediği ortaya çıktı.
DARBECİ ASKER 23.07.2016
Darbeci askerlerin 'dolar' oyunu!
Darbe soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı subayların banka hesaplarını boşaltarak dolar aldıkları, darbenin başarısız olması ihtimaline karşın boşandıkları ortaya çıktı.
DARBECİ ASKER 22.07.2016
Darbecilerin mühimmatları Marmaris'te bulundu
Muğla'nın Marmaris ilçesinde İl Jandarma ve Özel Harekat Polisinin ortaklaşa İçmeler Mahallesi kırsalında gerçekleştirdiği operasyonda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen darbeci askerlere ait 12 adet uzun namlulu silah ile çok sayıda şarjör ele geçirildi.
DARBECİ ASKER 22.07.2016
Darbeci asker tatilci kılığında markette!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldırdıktan sonra dağlık araziye kaçan firari darbeci askerlerden biri tatilci kılığında bir marketten alışveriş yaparken görüntülendi.
DARBECİ ASKER 20.07.2016
Darbeci askere Samsun'da mezar yeri verilmedi
Ankara'daki darbe girişimi sırasında öldürülen ve darbeci grubun arasında bulunduğu iddia edilen Astsubay Ercan Şen, memleketi Samsun'da evinin bahçesinde toprağa verildi.
DARBECİ ASKER 19.07.2016
Darbeci asker rehin aldığı kişiyi vurdu!
Darbeci asker rehin aldığı kişiyi vurdu!
Başkent'te darbe girişimi şüphelisi bir asker rehin aldığı bir kişiyi vurduktan sonra kaçmaya çalışırken yakalandı.
DARBECİ ASKER 18.07.2016
Gözaltındaki askere bu soruları sordu
Gözaltındaki askere bu soruları sordu
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan askerlerin sorguları devam ediyor.
DARBECİ ASKER 18.07.2016