DARBECİ ASKERLER HABERLERİ

HaberlerDARBECİ ASKERLERDARBECİ ASKERLER
Darbeci askerlere destek için dua ve SMS gönderen FETÖ üyelerine hapis cezası
Çorum'da darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi, savaş ve fetih zamanlarında galip gelmek amacıyla okunan ayet ve bu ayetlerden oluşan duaları cep telefonu mesajı ile birçok kişiye gönderdikleri belirlenen FETÖ üyeleri 4 ile 8 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.
DARBECİ ASKERLER 9.07.2018
Yunanistan'ın hukuka aykırı yaklaşımlarını not ediyoruz
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Yunanistan'ın darbeci askerlerle ilgili yaklaşımına ilişkin, 'Türkiye, Yunanistan'ın yaptığı bu işleri, aldığı bu tutumu not etmektedir. Bunları Türkiye'nin not ettiğini Yunanistan'ın bilmesinde fayda vardır.' dedi.
DARBECİ ASKERLER 7.06.2018
Darbeciler tanktan vatandaşa böyle ateş etti
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığına tankla gelen darbeci askerin, kalkışmayı durdurmak için sokağa çıkan vatandaşa ateş etme anına ait fotoğraflar ortaya çıktı.
DARBECİ ASKERLER 31.10.2017
FETÖ'nün sivil sözde sorumluluları öne, darbeci askerleri arkaya dizildi
Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin açılan dava başlıyor. Hain kalkışmada kilit rol üstlenen darbecilerden bazıları tek sıra halinde duruşma salonuna alınırken, sivil sözde sorumlular Kemal Batmaz, Nurettin Oruç, Hakan Çiçek ve Harun Biniş'in ön sıral
DARBECİ ASKERLER 1.08.2017
Darbeci askerlerin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne çıkış fotoğrafları iddianamede
15 Temmuz darbe girişiminde o zamanki adıyla Boğaziçi Köprüsü'nde 34 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin hazırlanan iddianamede darbeci askerlerin köprüye çıkış anı ve öncesindeki yaptıkları toplantıları ilişkin fotoğrafları yer aldı.
DARBECİ ASKERLER 26.07.2017
Siirt'te darbeci askerler duruşmaya getirildi
Siirt'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle, dönemin 3'üncü Komando Tugay Komutanı Ahmet Şimşek'in de aralarında bulunduğu 110'u tutuklu 320 askerin yargılanması başladı. Askerler duruşmaya getirilirken toplanan bir grup idam sehpası kurarak idam ipi attı.
DARBECİ ASKERLER 24.07.2017
Zekai Aksakallı'dan 'darbeye kalkışanları öldürün' talimatı
15 Temmuz gecesi Etimesgut Zırhlı Birlikler Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin hazırlanan iddianamede, Özel Kuvvetler Komutanlığı Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın olay tarihinde Üstçavuş Emrah Bulluk'u arayarak 'Darbeye kalkışanları öldürün' talimatı verdiği belirtildi.
DARBECİ ASKERLER 26.04.2017
Yunanistan darbeci askerin iade talebini reddetti
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan 8 darbeci subaydan 3'ü hakim karşısına çıktı. Yunan mahkemesi, darbecilerin Türkiye'ye iadesine ilişkin talebini reddetti.
DARBECİ ASKERLER 25.04.2017
Yunanistan darbeci askerleri iade etmeyecek
Yunanistan darbeci askerleri iade etmeyecek
Yunanistan'a kaçan darbeci askerler için yapılan iade talebi reddedildi.
DARBECİ ASKERLER 26.01.2017
Darbeci askerler AKOM'a 'Terör istihbaratı var' diyerek girmiş
Darbe girişiminde AKOM'u işgal eden 17 asker hakkında hazırlanan iddianamede, şüphelilerin AKOM'a hakim olup İstanbul'da kaos ortamı oluşturma ve görüntülerin Milli İstihbarat Teşkilatına iletiminin engellenmesini amaçladıkları belirtildi.
DARBECİ ASKERLER 6.01.2017
Yunanistan darbeci askerlerle ilgili kararını verdi
Yunanistan darbeci askerlerle ilgili kararını verdi
Yunanistan Mahkemesi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan 3 askerin iadesine karar verdi.
DARBECİ ASKERLER 6.12.2016
Yunanistan'dan 3 darbeci askere ret!
Yunanistan'dan 3 darbeci askere ret!
Yunanistan darbeci 3 askerin sığınma talebini reddetti.
DARBECİ ASKERLER 21.09.2016
Darbecileri ihbar eden fırıncı konuştu
Darbecileri ihbar eden fırıncı konuştu
Muğla'nın Ula ilçesinde ekmek almaya gelen 3 darbeci askeri ihbar eden fırıncı yaşadığı o anları anlattı.
DARBECİ ASKERLER 30.07.2016
Darbeci askerlerin saklandıkları ev kimin çıktı?
İzmir'in Tire ilçesinde Darbe girişiminin ardından firar eden 2 asker Tire'de saklandıkları evde, jandarmanın operasyonuyla yakalandılar.
DARBECİ ASKERLER 30.07.2016
Darbeci askerler orada görüldü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 15 Temmuz gecesi Marmaris'te saldırı düzenledikten sonra kaçan 11 darbeci asker Ula ilçesi kırsalında kapalı bir maden ocağında görüldü. Bölgeye operasyon düzenleyen Özel Kuvvetler, darbeci askerlerin izini sürüyor.
DARBECİ ASKERLER 29.07.2016
Akyaka abluka altında
Muğla'nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele silahlı saldırı düzenleyen darbecilerden halen firarda olan 11 askerin yakalanması için Ula'nın Akyaka Mahallesi havadan ve karadan abluka altına alındı.
DARBECİ ASKERLER 27.07.2016
Firari darbecilerin yakalanması an meselesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konakladığı otele yönelik gerçekleşen saldırının ardından firar eden 11 darbeci askeri arama çalışmalarına Muğla'nın Ula ilçesinde devam ediliyor.
DARBECİ ASKERLER 26.07.2016
Darbeciler kaçarken köylülerden ne istedi?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tatil yaptığı Marmaris'teki otelden ayrılmasının ardından otele saldırı düzenleyen hainlerin kaçarken köylülerin otomobil ve teknelerini satın almak istediği ortaya çıktı.
DARBECİ ASKERLER 23.07.2016
Darbeci askerlerin 'dolar' oyunu!
Darbe soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı subayların banka hesaplarını boşaltarak dolar aldıkları, darbenin başarısız olması ihtimaline karşın boşandıkları ortaya çıktı.
DARBECİ ASKERLER 22.07.2016