DİYANET HABERLERİ

HaberlerDİYANETDİYANET
Milli Eğitim ve Diyanet çalışanlarına 'Anka Temel Personel Eğitimi' verildi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Mersin'in 13 ilçesinde görev yapan Milli Eğitim ve Diyanet İşleri personeline yönelik 'Anka Temel Personel Eğitimi' verildi.
DİYANET 14.09.2019
Diyanet ve Milli Eğitim personeliyle 'Sosyal Uyum Çalıştayı'
Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik 'Sosyal Uyum Çalıştayı' düzenlendi.
DİYANET 10.09.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan şehit evine ziyaret
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan şehit evine ziyaret
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mardin'de şehit olan Tufan Kansuva'nın ailesini ziyaret etti.
DİYANET 9.09.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Tecrübelerimizi paylaşmaya her zaman hazırız'
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan'ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
DİYANET 29.08.2019
Diyanet'ten umre fiyatlarında büyük kampanya
Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından umre fiyatlarında 3 ay geçerli olmak üzere büyük bir kampanya düzenlendiğini söyledi.
DİYANET 20.08.2019
Türk Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat:
Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Av. Mehmet Savaş Polat, 'Ekiplerimiz 149 ülkede necip milletimizin Vakfımıza emanet ettiği kurban vekaletlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor' dedi.
DİYANET 11.08.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Vatanımızın her karış toprağı şehit kanlarıyla y
Mekke'de şehit yakınlarıyla bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şehitliğin önemine değinerek, 'Bizim vatanımızın her karış toprağı asırlardır şehit kanlarıyla yoğrulmuştur' dedi.
DİYANET 7.08.2019
Erciyes ve Kayseri Üniversitesi Rektörlerinden Diyanet Vakfı'na Kurban Bağışı
Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Türkiye Diyanet Vakfı'na vekâlet yoluyla kurban bağışında bulundu.
DİYANET 7.08.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Terör örgütlerine yönlendirilebilecek olan gençle
Irak Fıkıh Konseyi Başkanı ve üyeleriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'Bizim özellikle terör örgütlerine yönlendirilebilecek durumda olan gençleri kurtarmamız, onlara doğru dini bilgiyi ulaştırmanız gerekiyor' dedi.
DİYANET 7.08.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet Mekke Hastanesini ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mekke şehrindeki Diyanet Hastanesini ziyaret ederek, hastane yetkililerinden bilgi aldı. Tedavi gören hastaları da ziyaret eden Erbaş, hastalara gül hediye ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
DİYANET 6.08.2019
Sinop'ta Diyanet Vakfı kurban bağış standı açtı
Sinop'ta Diyanet Vakfı kurban bağış standı açtı
Sinop İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfının 2019 vekaletle kurban kesim organizasyonu için stant açtı.
DİYANET 22.07.2019
Müftülük ve Ahlatcı'dan 'Diyanet Gençlik Merkezi' için protokol
Müftülük ve Ahlatcı'dan 'Diyanet Gençlik Merkezi' için protokol
Çorum'daki ilk 'Diyanet Gençlik Merkezi' Mehmet Zahid Kotku Cami altında gençlerin hizmetine sunulacak.
DİYANET 21.07.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'FETÖ; itikadi, ameli ve ahlaki bir sapma hareketi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, '15 Temmuz, ülkemizin maruz kaldığı büyük bir ihanet karşısında aziz milletimizin yazdığı onurlu bir destanın yıl dönümüdür' ifadelerini kullandı.
DİYANET 14.07.2019
Vali Çakacak, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Tıraşçı'yı kabul etti
Vali Özdemir Çakacak, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ve İl Müftüsü Bekir Gerek'i makamında kabul etti.
DİYANET 10.07.2019
Diyanet, vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıkladı
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 890, yurt dışında 725 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
DİYANET 1.07.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Okullarda manevi yönden eğitim yeterli değil'
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul'da Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul Şubesi ve Gençlik Merkezi binasının açılışını yaptı. Erbaş, okullarda ve fakültelerde manevi eğitimin yetersiz olduğunu ifade ederek bu eğitimi gençlik merkezlerinde vereceklerini söyledi.
DİYANET 28.06.2019
Diyanet Gençlik Merkezi eğitime başladı
Diyanet Gençlik Merkezi eğitime başladı
Kayseri Diyanet Gençlik Merkezinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 'Gençliğe Değer Projesi' kapsamında dersler başladı.
DİYANET 28.06.2019
Almanya'da Diyanet camisine saldırı
Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı Kassel şehrinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı merkez camisine saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu, camide maddi hasar meydana geldi.
DİYANET 9.06.2019
Danimarka'da Türk Diyanet Vakfına ait camide yangın
Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bulunan Türk Diyanet Vakfına ait Fetih Camii'nde ikindi saatlerinde yangın çıktı. Kontrol altına alınan yangın maddi hasara neden oldu.
DİYANET 1.06.2019
Diyanet'ten tirkayilere iyi haber! Orucu bozmuyor
Ramazan ayında bağımlıları en zorlayan konu sigara içilmemesi. Öyle ki; akşam iftarda orucunu sigarayla açan sigara bağımlıları var. Din İşleri Yüksek Kurulu'nun verdiği fetva, sigara tiryakilerini rahatlattı.
DİYANET 5.05.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Öğrencilerimiz mihrabı, minberi süslesinler'
Ordu'nun Ünye ilçesinde cami açılışına katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'Öğrencilerimiz mihrabı, minberi süslesinler' dedi.
DİYANET 1.05.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Giresun'da açılışa katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Giresun'da açılışa katıldı
Diyanet İşler Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Giresun'un Bulancak ilçesinde müftülük hizmet binası açılışına katıldı.
DİYANET 1.05.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Zekatın, diğer ibadetlerden ayırt edilmemesi gere
Bu yıl Ordu'da düzenlenen İl Müftüleri İstişare Toplantısı'na katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, zekatın öneminden bahsederek, bu yıl Ramazan ayında seçilen konunun zekat üzerine olduğunu söyledi. Erbaş, Fethullahçı Terör Örgütü'nün, geçmişte topladığı zekatları devlete ve millete ihanet için kullandığını söyledi.
DİYANET 30.04.2019
Diyanet'ten haftanın her günü Kur'an eğitimi
Antalya'nın Alanya İlçe Müftülüğünün hafızlığını tamamlamış öğrenciler için düzenlediği icazet merasimine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Diyanet İşleri Başkanlığı olarak haftanın her günü her yaş grubuna Kur'an eğitimi veriyoruz' dedi.
DİYANET 21.04.2019
Kur'an Bülbülleri ödüllendirildi
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl, Kur'an kurslarına katılımı artırmak, Kur'an kurslarında okuyan öğrencileri itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrenmeye ve Kur'an-ı Kerim'i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla kurs öğrencileri arasında düzenlenen 'Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması' gerçekleştirildi.
DİYANET 18.04.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Terör örgütleri, hepimizin ortak düşmanıdır'
Yeni Zelanda'da geçtiğimiz günlerde terör saldırısı sonucu 51 Müslümanın şehit olduğu Al Noor Camii ve Linwood Camii'ni ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr Ali Erbaş, 'Terör örgütleri, hepimizin ortak düşmanıdır' dedi.
DİYANET 15.04.2019
Rektör Çomaklı: 'Diyanet, Cumhuriyetimizin stratejik kurumlarından biridir'
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek'e geniş bir heyetle nezaket ziyaretinde bulundu.
DİYANET 10.04.2019
Diyanet'ten Ozan Arif kararı
Yeri geldiğinde imamlar camilerde AKP'ye oy istiyor. AKP adayları camilerde seçim propagandası yapıyor. Ama Müftülük, 13 Şubat'ta vefat eden Ozan Arif için mevlide 'seçim' deyip izin vermedi.
DİYANET 25.03.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'İslam, insanların barış içerisinde yaşamasını ama
Küba'nın Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amors Nez'ı makamında kabul eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'İslam, insanların birlikte barış içerisinde yaşamasını amaçlar' dedi.
DİYANET 19.03.2019
Diyanet- Sen Bilecik İl Temsilciliği ezana saygısızlığı kınadı
Diyanet-Sen Bilecik İl Temsilciliği tarafından Taksim'de yaşanan ezana saygısızlık olayına karşı basın açıklaması gerçekleştirildi.
DİYANET 11.03.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş üniversiteli gençlerle buluştu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş üniversiteli gençlerle buluştu
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi (DÜ) öğrencileriyle bir araya geldi.
DİYANET 8.03.2019
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Düzce Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gel
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen 'Dünyadaki Son Gelişmeler Işığında İhtiyacımız Olan Alim/Akademisyen Modeli' başlıklı konferansta öğrencilerle bir araya geldi.
DİYANET 26.02.2019
Kaymakam Deniz Pişkin, Diyanet ve Halk Eğitim kurslarını ziyaret etti
Kastamonu'nun Tosya İlçesi Kaymakamı Deniz Pişkin, Karabey Köyünde kadınlara yönelik açılan Diyanet ve Halk Eğitim Kurslarını ziyaret etti.
DİYANET 25.02.2019
Diyanet Anaokulu açıldı
Diyanet Anaokulu açıldı
Balıkesir'in Kepsut ilçesinde Diyanet Anaokulu Vali Ersin Yazıcı tarafından açıldı.
DİYANET 25.02.2019
Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı: Din, fedakarlık ister
Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, 'Temel Aile Bilinci Eğitimi' projesi seminerlerini bitiren Kur'an kursu öğreticilerine sertifikalarını verdi. Çakı, önemli bir projede yer alan kadınları tebrik ederek, 'Din fedakarlık ister. Bütün kutsal değerler mal, can, zaman fedakarlığı ister. Cennet istiyorsanız fedakarlık olacak' dedi
DİYANET 23.02.2019
Aile sorunlarına islami seferberlik
Samsun İl Müftü Yardımcısı Özlem Kalyoncu Şirin, ailenin korunması amacıyla uygulanacak olan 'Temel Aile Bilinci Eğitimi'' projesinin Samsun'da on binlerce aileye ulaşmayı hedeflediğini belirterek, 'Bu proje bir ihtiyaçtan doğdu. Topluma ve kendi ailelerimize baktığımızda çözülmeler olduğunu görüyoruz' dedi
DİYANET 18.02.2019
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş'dan Başkan Başsoy'a ziyaret
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Erzincan ziyaretleri kapsamında Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'u ziyaret etti. Başkan Başsoy, belediye personeli ve Erzincan Belediyesi Mehteran Takımı tarafından karşılanan Erbaş, personelle selamlaştı.
DİYANET 16.02.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Erzincan Valiliği'ni ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Erzincan Valiliği'ni ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'İl Buluşmaları' kapsamında Erzincan'a geldi.
DİYANET 15.02.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Erzincan'da
Diyanet İşleri Başkanlığınca personel arasında moral ve motivasyon sağlamak, taşra teşkilatı ile merkez arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla ülke genelinde düzenlenen 'İl Buluşmaları' sürüyor.
DİYANET 15.02.2019
Diyanet hac döneminde sigara içen personele görev vermeyecek
Uşak İl Müftü Yardımcısı İshak Göksel, 2019 yılı hac kayıtlarıyla ilgili bilgiler verdi. Göksel, Diyanet İşleri Başkanlığının sigarının haram olduğu yönünde görüş bildirdiğini ve hac döneminde sigara içen personeline görev vermeyeceğini belirtti.
DİYANET 13.02.2019
Diyanet AB ülkelerine din görevlisi gönderecek
Diyanet AB ülkelerine din görevlisi gönderecek
Diyanet işleri Başkanlığı, Avrupa Birliği ülkelerine kısa süreliğine 250 din görevlisi gönderme kararı aldı.
DİYANET 23.01.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İİT İnsani Yardım Fonları Birimi Başkanı'nı Al San
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İslam İş Birliği Teşkilatı (İİT) İnsani Yardım Fonları Birimi Başkanı Abdulaziz Al Sani'yi makamında kabul etti.
DİYANET 17.01.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Gencin süsü güzel ahlakıdır
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Gencin süsü güzel ahlakıdır, en küçük davranışlarınızda bile, edep, nezaket ve zarafeti asla ihmal etmeyiniz.' dedi.
DİYANET 16.01.2019
Umre kayıtları başladı
Umre kayıtları başladı
Diyanet İşleri Başkanlığının ramazan umresi turları için kayıtlar 5 Nisan'da sona erecek
DİYANET 14.01.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Üzerimizdeki emanet, 7 milyarı aşkın insana karşı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Üzerimizdeki emanet, 7 milyarı aşkın insana karşı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş 'Üzerimizdeki emanet, 7 milyarı aşkın insana karşı bize görev yüklüyor'dedi.
DİYANET 12.01.2019
Türkiye Diyanet Vakfından 'İki insan Bir Hayat: Evlilik Okulu' seminerleri
Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, 'Aile toplumun temelidir. Aile hayatını sağlam temellere oturtmamış toplumlar ne kadar çeşitli alanlarda ilerlemiş olsalar da er geç çökmeye mahkûmdurlar' dedi.
DİYANET 4.01.2019