DİYETİSYEN HABERLERİ

HaberlerDİYETİSYENDİYETİSYEN
Gribe ve nezleye karşı diyetisyen önerileri
Beslenme ve Diyet Uzmanı Seda Demetgül, soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıkların görüldüğü soğuk kış günlerinde bağışıklık sistemini güçlendirecek tavsiyelerde bulundu.
DİYETİSYEN 23.01.2019
Diyetisyen Ünal: 'Kuru üzüm, cilt sarkmalarını önlüyor'
Diyetisyen Bengü Ünal, kuru üzümün içeriğinde bulunan 'proantisyanidler' sayesinde cilde ışıltı ve parlaklık kazandırdığını belirterek, ciltteki sarkmaları da önlediğini ifade etti.
DİYETİSYEN 14.01.2019
Diyetisyenlerden yılbaşı akşamından sonra ödemi atmak için bol bol su için uyarı
Diyetisyen Nur Çelik, yılbaşı gecesi için beslenme tüyoları verdi. Kuru üzüm ve leblebinin yoğun olarak tüketilebileceğini belirten Çelik, ertesi gün oluşabilecek ödemi atmak için bol bol su içilmesini ve sebze ve meyve yenmesi gerektiğini söyledi.
DİYETİSYEN 31.12.2018
Diyetisyenlerden gıda zehirlenmesi uyarısı
Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği seminerde ebeveynlerle buluşan Diyetisyen Sinem Karakuş, sağlıklı beslenme ve gıda hijyeni konusunda önemli bilgiler verdi. Karakuş yaptığı konuşmada ; 'Açık gıdaları almayın, ishalde ilaç kullanmayın' dedi.
DİYETİSYEN 19.12.2018
(Özel) Diyetisyenden kış aylarında üşütmeyen besin önerisi
Kış aylarında hem dengeli beslenmek hem de vücut ısısını arttıracak besin tavsiyesinde bulunan Diyetisyen Bengü Ünal, 'Hem enerjimizi yükseltecek hem de vücut ısımızı arttıracak bazı besinlerden yararlanabiliriz. Kırmızı biber, ıhlamur, tarçın, karabiber, zerdeçal, zencefil gibi besinler bunlara yardımcı olacaktır' dedi.
DİYETİSYEN 18.12.2018
Diyetisyenden hastalara 'Aç kalmayın' uyarısı
Manisa'da özel bir hastanede görev yapan Diyetisyen Betül Çelebi, kilo vermek isteyenlere kesinlikle aç kalmamaları uyarısında bulunarak 'Kilo vermek için yemek yemeyi tavsiye ediyorum' dedi.
DİYETİSYEN 23.11.2018
Diyetisyen Yıldıran: 'Kahvaltı alışkanlığı olmayan çocukların, okuldaki performa
Diyetisyen İrem Yıldıran, kahvaltı alışkanlığı olmayan çocukların okuldaki performansının düştüğünü ve yorgunluk hissinin görüldüğünü söyledi.
DİYETİSYEN 23.11.2018
Endokrinoloji Uzmanları Ve Diyetisyenler Memorıal'da Buluştu
Kayseri'deki diyetisyenler ve endokrin doktorları Memorial Hastanesi tarafından düzenlenen seminerde buluştu. Memorial Kayseri Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Selim Kurtoğlu ile Erişkin Endokrinoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Fatih Tanrıverdi, diyabet ve obezite hakkında önemli bilgiler verdi.
DİYETİSYEN 12.11.2018
Diyetisyenden gebelikte beslenme önerileri
Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi Diyetisyen İrem Yıldıran, gebelikte katkı maddesi içeren hazır gıdalardan uzak durulması gerektiğini söyledi.
DİYETİSYEN 2.11.2018
Diyette doğru bilinen yanlışlara diyetisyen uyarısı
Diyette doğru bilinen yanlışlara diyetisyen uyarısı
Beslenme ve Diyet Uzmanı Melisa Karataş, diyet yaparken doğru bilinen yanlışlar hakkında uyarılarda bulundu.
DİYETİSYEN 24.10.2018
Diyetisyen Beyza Vural Öten: 'Vücudunuz sonbahara hazır mı?'
Diyetisyen Beyza Vural Öten, mevsim geçişinde dengeli beslenerek hem vücudun temizlenebileceğini hem de kışa vücut direncinin güçlenerek girilebileceğini söyledi.
DİYETİSYEN 27.09.2018
Diyetisyenden 'beslenme çantası' uyarısı
Diyetisyen Kübra Akın, çocukların okullarında daha başarılı olabilmeleri için bedeni ve zihni gelişimlerini destekleyen sağlıklı bir beslenme çantasına ihtiyaçlarının olduğunu vurguladı.
DİYETİSYEN 17.09.2018
Bir kitap getirene ücretsiz diyetisyen hizmeti
Sportif faaliyetleriyle bir örnek haline gelen Uşak Belediyesi bu kez de kentin merkezinde ve spor alanlarının ortasında yer alan Atapark'ta Sağlıklı Yaşam ve Gençlik Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
DİYETİSYEN 5.09.2018
Diyetisyenden domates tavsiyesi
Diyetisyenden domates tavsiyesi
Diyet uzmanları günlük besin maddeleri arasında yer alan domatesin kansere karşı koruyucu etkisi olduğunu belirttiler.
DİYETİSYEN 27.08.2018
Diyetisyen Akgül: 'Sürekli et tüketimi sindirim sorunlarına davetiye çıkarabilir
Diyetisyen Pakize Gizem Akgül, Kurban Bayramı'nda neredeyse her gün et tüketilmesinin sindirim sorunlarına davetiye çıkarabileceğini ifade etti.
DİYETİSYEN 20.08.2018
Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi Diyetisyen İremYıldıran;
Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi Diyetisyen İremYıldıran, Kurban Bayramında etlerin sebzelerle birlikte pişirilmesi ve tüketilmesi gerektiğini söyledi.
DİYETİSYEN 17.08.2018
Diyetisyen Uzun: 'Etin yanında gazlı içecekler tüketilmemelidir'
Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Diyetisyeni Tuğçe Uzun, 'Etin yanında asitli/gazlı içecekler tüketilmemelidir. Mümkün olduğunca çay ve kahve, et tüketiminden en az 45 dakika sonra içilmelidir' dedi.
DİYETİSYEN 17.08.2018
Diyetisyeninden bayram beslenmesi önerileri
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Başdiyetisyeni Selami Helvacıoğlu, bayram beslenmesi konusunda önerilerde bulunarak, keyifli bir bayram geçirilmesi için yemek tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.
DİYETİSYEN 16.08.2018
Kurban Bayramı için diyetisyen tavsiyeleri
Nişantaşı Hastanesi tarafından kurulan Nişantaşı Obezite Enstitüsü'nden Diyetisyen (Dyt.) Büşra Yücel, Kurban Bayramı için beslenme tavsiyelerinde bulundu.
DİYETİSYEN 16.08.2018
Diyetisyen adaylarına İngilizce eğitim
Günümüzdeki beslenme bozukluları ve kilo sorunlarıyla diyetisyenliğin tüm dünyada popüler meslekler arasına girmesi, kişisel gelişim ön plana çıkarmakta.
DİYETİSYEN 8.08.2018
Diyetisyen Zerrin Delibaş uyardı
Bilecik İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Diyetisyeni Zerrin Delibaş, yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla birlikte beslenmeye de dikkat edilmesi konusunda uyardı.
DİYETİSYEN 26.07.2018
Diyetisyen Öktem: 'Şekerimizi yükseltmeyelim, şeker tadında bayram geçirelim'
Diyetisyen Mehlika Öktem, Ramazan Bayramı'nda yenilen besinlere dikkat ederek sağlık dolu bir bayram geçirilebileceğini belirtti.
DİYETİSYEN 15.06.2018
Diyetisyen Çisem Gündüz: 'Ramazan Bayramı'nda kişiler 'hayır' demesini bilmeli'
Acıbadem Adana Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Çisem Gündüz, ramazan ayından sonra 2 öğünden 6 öğüne geçiş yapılması gerektiğini vurgulayarak, 'Ramazanda gün içerisinde 2 öğün tüketiliyor. Bu öğünleri 3 ana, 3 ara olacak şekilde değiştirmek; kan şekerini dengelemeye yardımcı olacaktır' dedi.
DİYETİSYEN 13.06.2018
Diyetisyen Aysun İpek'ten bayram önerileri
Diyetisyen Aysun İpek, Ramazan Bayramı'nda beslenme tavsiyelerinde bulunarak, bayramda kontrolsüz bir şekilde yenilen yiyeceklerin mide ve bağırsak problemlerine neden olabileceğini söyledi.
DİYETİSYEN 13.06.2018
Diyetisyen Elbay, 'Bayramda yeterli ve sağlıklı beslenmeliyiz'
Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte normal beslenme alışkanlıklarına geçilirken dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Diyetisyen Gökhan Elbay,'Bayramda şeker, çikolata, hamur işleri ve tatlıyı aşırı tüketmek sindirim sisteminde ve diğer organlarda rahatsızlıklara yol açacaktır ve bu durum kilo alımına sebep olacaktır' dedi.
DİYETİSYEN 13.06.2018
Diyetisyenlerden oruç sonrası beslenme uyarısı
Ramazan ayı boyunca tutulan oruç sonrasında normal beslenme alışkanlıklarına geçerken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında uyarılarda bulunan Diyetisyen Bengü Ünal, 'Şerbetli ve aşırı yağlı besin gruplarının alınması oruç tuttuktan sonraki beslenme tipinize geldiğinizde midenizde bazı problemlere sebep olacaktır' dedi.
DİYETİSYEN 12.06.2018
Kütahya'da diyetisyenler iftarda buluştu
Kütahya'da hastalarına her seferinde az tüketilmesi konusunda uyarılarda bulunan diyetisyenler, iftar sofrasında bir araya geldi ve bin 500 kalorinin üzerinde bir iftar yaptı.
DİYETİSYEN 9.06.2018
PAÜ Başdiyetisyeni Helvacıoğlu: 'Diyetisyenlik mesleği yaşamın her anında ve her
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Başdiyetisyeni Selami Helvacıoğlu, 'Diyetisyenlik mesleği yaşamın her anında ve her evresinde insan hayatına dokunuşlarda bulunmaktadırlar' dedi.
DİYETİSYEN 6.06.2018
Diyetisyen Öten: 'Su ihtiyacımız kullandığımız enerji miktarına göre belirlenir'
Diyetisyen Beyza Vural Öten, susuz kalan vücutta birçok yan etkinin görüldüğünü belirterek, harcanan enerji miktarına göre su içilmesini önerdi.
DİYETİSYEN 17.05.2018
Diyetisyen Dr. Coşkun, Pazartesi günleri Osmaneli'de hizmet verecek
Bilecik Devlet Hastanesi'nde görev yapan Diyetisyen Dr. Habibe Coşkun, her hafta pazartesi günleri Osmaneli İlçesi Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesi'nde poliklinik yapacak
DİYETİSYEN 15.05.2018
Diyetisyen Tulay: 'İftar ile sahur arasında hafif ara öğün yapın'
Medline Adana Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Vildan Tulay, Ramazan ayında sadece iftar ve sahur olmak üzere iki ana öğün yapılmasının bireylerin sağlığını tehlikeye atabileceğini, bu nedenle iftar ile sahur arasında hafif ara öğünler yapılmasını önerdi.
DİYETİSYEN 15.05.2018
Diyetisyenlerden Ramazan uyarısı
Diyetisyenlerden Ramazan uyarısı
Ramazan'asayılı günler kala diyetisyenler, sahur ve iftarda sağlıklı beslenme konusunda önemli uyarılarda bulundu.
DİYETİSYEN 14.05.2018
Uzman Diyetisyen Tuğba Baldede: 'Kilo verememenin nedeni insülin direnci olabili
Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğba Baldede, dikkat edildiği halde kilo verememenin insülin direncine bağlı olabileceğini, fakat insülin direncinin bir hastalık olmadığını belirterek, diyetisyen gözetiminde özel programlarla bu direncin kırılabileceğini söyledi.
DİYETİSYEN 29.04.2018
Diyetisyenden 'Detoks' uyarısı
Diyetisyenden 'Detoks' uyarısı
Diyetisyen Kübra Akın, vücudun arındırılması için vatandaşları detoks konusunda uyardı.
DİYETİSYEN 24.04.2018
Başarılı diyetisyen Atakum'da
Başarılı diyetisyen Atakum'da
Bafralı işadamı Adem Acar'ın kızı, diyetisyen ve fizyoterapist Sıla Acar'ın Atakum'da bulunan ofisi, hizmete açıldı.
DİYETİSYEN 18.04.2018
Uzman Diyetisyen Esra Çelakıl: 'Bağırsak bakterileri eş seçiminde etkili'
Uzman Diyetisyen Esra Çelakıl, insan bağırsağındaki yararlı ve zararlı bakterilerin eş seçiminde etkili olduğunu söyledi.
DİYETİSYEN 9.04.2018
Kepez'den ücretsiz diyetisyen hizmeti
Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi'nin ücretsiz olarak sunduğu diyetisyen hizmeti ile her ay binlerce vatandaş forma giriyor.
DİYETİSYEN 8.04.2018
Şahinbey Belediyesinden diyetisyen kontrolünde spor imkanı
Şahinbey Belediyesinden diyetisyen kontrolünde spor imkanı
Şahinbey Belediyesi, sosyal tesislerinde vatandaşlara diyetisyen eşliğinde spor yapma imkanı sunuyor.
DİYETİSYEN 3.04.2018
Diyetisyen Kümeli Nazilli'deki vatandaşlarla buluştu
Ünlü diyetisyen ve sağlıklı beslenme uzmanı Taylan Kümeli, Nazilli Belediyesi 9. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali programına konuşmacı olarak katıldı. Kümeli, Nazillili vatandaşlara sağlıklı yaşam için öğütler verdi.
DİYETİSYEN 28.03.2018
Diyetisyen Başar, 'Dikkatli beslenme ile bahar yorgunluğu azaltılabilir'
Özel Ege Liva Hastanesi Diyetisyeni İrem Başar, bahar aylarında hissedilen yorgunluğun, beslenmeye dikkat edilmesi ile etkisinin azaltılacağını belirtti.
DİYETİSYEN 26.03.2018
Diyetisyen Beyza Vural Öten: 'Fazla tuz tüketimi hastalıklara neden oluyor'
Medicana Konya Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Beyza Vural Öten, fazla tuz kullanımının hastalıklara neden olduğunu belirterek, yemekleri lezzetlendirmek için tuz yerine çeşitli baharatlar kullanılmasını tavsiye etti.
DİYETİSYEN 18.03.2018
Diyetisyen Başar'dan menopoz dönemine giren kadınlara uyarı
Aydın Liva Hastanesi Diyetisyeni İrem Başar, menopoz dönemine giren kadınların bu süreçte kilolara karşı daha dikkatli olmalarını önerdi. Başar, menopoz dönemindeki hormonal değişiklikler nedeniyle bu süreci yaşayan kadınların kilo almaya daha müsait olduğunu belirterek süreç boyunca kadınların daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.
DİYETİSYEN 15.03.2018
Diyetisyen İpek: 'Doğru miktarda tüketilen ekmek kalıcı zayıflamaya yardımcı olu
Diyetisyen İpek: 'Doğru miktarda tüketilen ekmek kalıcı zayıflamaya yardımcı olu
Diyetisyen Aysun İpek, doğru miktarda tüketilen ekmeğin kalıcı zayıflamaya yardımcı olduğunu söyledi.
DİYETİSYEN 8.02.2018
Diyetisyen Ertuğ: 'Aynı besinler yerine besin çeşitliliği arttırılmalı'
Beslenme ve Diyet Uzmanı Berna Ertuğ, yeni yılda beslenme programına dikkat edilmesi gerektiğini ve sık sık aynı besinleri tüketmek yerine besin çeşitliliğinin arttırılması gerektiğini ifade etti.
DİYETİSYEN 2.01.2018
Diyetisyen Mercan: 'Kışın alışveriş listenizde mantar, yumurta, yeşil sebzeler,
Tekirdağ Özel Star Medica Hastanesi Diyetisyeni Hilal Mercan, kış aylarının gelmesiyle birlikte hastalıklardan korunmak için en önemli faktörlerden birinin dengeli ve sağlıklı beslenme olduğunu vurguladı.
DİYETİSYEN 20.11.2017
Diyetisyen İpek Özger, 'Dünya Alzheimer Farkındalık Günü' kapsamında yaşlılar il
Diyetisyen İpek Ağaca Özger, 'Dünya Alzheimer Farkındalık Günü' kapsamında yaşlılar ve onların aileleri ile bir araya geldi.
DİYETİSYEN 27.09.2017
Diyetisyen Yıldıran: 'Kurban etini kızartmayın, haşlayın'
Özel Kastamonu Anadolu Hastaneleri Diyetisyeni İrem Yıldıran, kurban etinin kızartılmaması gerektiğini belirterek, haşlanarak yenmesinin daha uygun olacağını kaydetti.
DİYETİSYEN 29.08.2017
Selçuk Tıp'ta Obezite Cerrahisi, diyetisyen desteği başladı
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde Genel Cerrahi Polikliniği bünyesinde Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanlığı hizmeti verilmeye başlandı.
DİYETİSYEN 21.07.2017
Üçüncü kattan düşen diyetisyen kurtarılamadı
Burdur'da yaşadığı evin üçüncü katındaki balkonundan düşen diyetisyen hastanede hayatını kaybetti. Diyetisyeni yerde hareketsiz gören yakınları sinir krizi geçirdi.
DİYETİSYEN 20.07.2017
Diyetisyenden bayram uyarısı
Uzman Diyetisyen Deniz Tığlı, Ramazan Bayramı'nda ikram edilen tatlı ikramların tadımlık yenmesi gerektiğini, misafirlere çikolata ve şeker yerine kuru meyve, ceviz, fındık ve badem gibi sağlıklı ikramların sunulmasının sağlık açısından daha uygun olacağını söyledi.
DİYETİSYEN 22.06.2017
Fazla kilolardan kurtulmanın tek yolu dengeli beslenme ve spor
Fazla kilolardan kurtulmanın tek yolu dengeli beslenme ve spor
Diyetisyen Ayşe Şahika Nergiz, 'Zayıflamanın tek yolu, doğru, dengeli beslenme ve spor' dedi.
DİYETİSYEN 9.06.2017
Diyetisyen Beyza Vural: 'İftarla sahur arasında 1,5-2 litreye yakın su içmeliyiz
Diyetisyen Beyza Vural, Ramazan ayında bol sıvı tüketiminin önemine dikkat çekerek, iftarla sahur arasında 1,5-2 litreye yakın su içilmesi gerektiğini söyledi.
DİYETİSYEN 4.06.2017
Diyetisyen Beyza Vural: 'Beslenmenizde bahar temizliği vakti'
Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Beyza Vural, kışın yorgunluğunu atmak, kilo vermek, baharı daha dinamik geçirmek ya da sağlıklı beslenmeyi rutininize geçirmek gibi hedefleri olanların beslenmelerinde bahar temizliği yapma zamanı geldiğini söyledi.
DİYETİSYEN 19.04.2017
Diyetisyen Aybattı: 'Hazır gıdalar obeziteye neden oluyor'
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Diyetisyeni Esma Aybattı, hazır gıda tüketim alışkanlığının çağın en önemli sağlık sorunlarından biri olduğunu belirterek, hazır gıda tüketiminin obeziteyi beraberinde getirdiğini söyledi.
DİYETİSYEN 3.04.2017
'Yemek ye' baskısı yemek yedirmiyor
'Yemek ye' baskısı yemek yedirmiyor
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, 'Yemek ye' baskınının iştahı kapattığını söyledi.
DİYETİSYEN 14.07.2016
Oruçtan önce ve sonra dikkat edin!
Diyetisyen Bahattin Arslan, oruç tutanlarda metabolizmanın kendisini korumak amacıyla düzenli olarak hızını düşürdüğünü ifade ederek, 'Bu da kişinin daha az enerji ile yapması gerekenleri yapabileceğini gösteriyor. Bu sebepten dolayı oruç sırasında çok enerji isteyen işlerden uzak durulmalıdır' dedi.
DİYETİSYEN 4.06.2016
Kahvaltı yapan çocuklar şişmanlamıyor
Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, çocuklar için en önemli öğünün kahvaltı olduğunu belirterek, kahvaltı yapan çocukların şişmanlamadığını ifade etti.
DİYETİSYEN 27.04.2016