EFKAN ALA HABERLERİ

HaberlerEFKAN ALAEFKAN ALA
Efkan Ala seçim faaliyetlerini sürdürüyor
Eski İçişleri Bakanı ve 27. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Efkan Ala seçim çalışmalarını Mudanya ziyaretiyle sürdürdü. Mudanya Erzumlulular Derneği'nin iftarında konuşan Ala, 'İslam ülkeleri dünya petrolünün üçte ikisine sahip fakat petrolümüz olmamasına rağmen, en güçlü İslam ülkesi Türkiye'dir' dedi.
EFKAN ALA 4.06.2018
Efkan Ala baba ocağında
AK Parti MKYK Üyesi eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, baba ocağı Erzurum'un Oltu ilçesinde büyük bir coşku ile karşılandı.
EFKAN ALA 2.08.2017
Ak Parti MKYK üyesi Efkan Ala Başkan Sekmen'i ziyaret etti
Ak Parti MKYK üyesi Efkan Ala Başkan Sekmen'i ziyaret etti
Ak Parti MKYK üyesi Efkan Ala Başkan Sekmen'i ziyaret etti
EFKAN ALA 1.08.2017
Efkan Ala annesini hastanede ziyaret etti
Eski İçişleri Bakanı AK Parti MKYK üyesi Efkan Ala, hastanede tedavi gören annesi Gönül Ala'yı ziyaret etti. Oğlunun ziyaretinden memnuniyet duyan anne Ala, 'Oğlumu görünce yaralarım iyi oluyor' dedi.
EFKAN ALA 1.08.2017
Efkan Ala: 'Gürcistan'a kaçtı senaryosu FETÖ çetesinin alçaklığı'
Eski İçişleri Bakanı AK Parti Bursa Milletvekili MKYK Kurulu Üyesi Efkan Ala, 15 Temmuz darbe girişiminin detaylarını anlattı. 'Gürcistan'a kaçtı senaryosu FETÖ çetesinin alçaklığı' diyen Ala, 'Darbeyi öğrenince Emniyet Genel Müdürüne 'silahla karşılık vereceksiniz' talimatını verdim' ifadelerini kaydetti.
EFKAN ALA 8.06.2017
Efkan Ala'dan Bursaspor'a ziyaret
İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursaspor Kulübü'ne yaptığı ziyarette, 'Elimizden gelenin fazlasını Bursaspor'a için katkı vermek için harcarız' dedi.
EFKAN ALA 15.04.2017
Efkan Ala: 'FETÖ'yü HSYK'ya CHP ve vesayet sistemi yerleştirdi'
Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, CHP'li sözcülerin anayasa değişiklik paketini halka anlatırken sürekli yalan söylediğini kaydederek, 'Yeni bir kavram var, tureng (gerçek dışı). Atıyorlar ortaya bir şey. Sosyal medyada yayılıyor, sonra onun öyle olmadığını anlatmak için uğraşıyorsunuz. Bu sistemle ilgili uygulanan bu
EFKAN ALA 30.03.2017
(Özel Haber) Efkan Ala: 'Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları kasıtlı'
İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'üçüncü dönem' iddialarına cevap vererek, 'Sayın Erdoğan, ikinci döneminde cumhurbaşkanı seçildiği zaman, kendisi seçime giderse aday olamıyor. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları kasıtlı, yanlış bilgilendirme ya da okuduğunu anlamama durumu söz konusu. H
EFKAN ALA 29.03.2017
İçişleri eski Bakanı Efkan Ala: '12 Eylül Anayasası bize yakışmıyor'
Milletvekili ve İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, ziyaret için gittiği Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde referandum sürecini değerlendirdi. 12 Eylül Anayasasının Türkiye'ye yakışmadığını belirten Ala, 'Hedefimiz tam gelişmiş ileri bir demokrasiye ulaşmaktır. Bunun için çalışıyoruz. Bu da yeni sivil anayasa ile olur' dedi.
EFKAN ALA 24.03.2017
Mehmet Emin Öz: 'Efkan Ala, FETÖ İle mücadelenin sembol ismidir'
FETÖ ile mücadelede sembol isimlerden biri olan Efkan Ala'nın öteden beri bazı kesimleri rahatsız ettiğini belirten AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, son günlerde ortaya atılan iddiaların bu hazımsızlığın bir neticesi olduğunu söyledi.
EFKAN ALA 28.01.2017
Darbe girişimi komisyonu Efkan Ala'yı dinleyecek
Darbe girişimi komisyonu Efkan Ala'yı dinleyecek
Darbe Teşebbüsü Araştırma Komisyonu, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı dinleyecek.
EFKAN ALA 13.10.2016
Erdoğan'dan Efkan Ala yorumu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efkan Ala'nın sürpriz bir şekilde İçişleri Bakanlığı'ndan istifa etmesi sonrası konu hakkında ilk değerlendirmesini yaptı.
EFKAN ALA 2.09.2016
Sosyal medyayı sallayan o fotoğrafta Samsun eski Vali Yardımcısı da var
Efkan Ala'nın İçişleri Bakanlığı'ndan istifa etmesinin ardından medyaya servis edilen bir fotoğraf dikkat çekti. Bakan Ala'nın gençlik yıllarında çekilen o fotoğrafta FETÖ operasyonunda tutuklanan eski Samsun Vali Yardımcısı Metin Borazan'ın da bulunduğu ortaya çıktı
EFKAN ALA 2.09.2016
Bakan Akdağ kabine revizyonunu değerlendirdi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kabinede yapılan revizyonla ilgili, 'Bunlar çok tabidir. Bu tip değişiklikler olur. Önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır' dedi.
EFKAN ALA 1.09.2016
Bakan Bozdağ'dan Efkan Ala açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Efkan Ala açıklaması
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Efkan Ala'nın İçişleri Bakanlığı'ndan istifa ettiğini medyadan öğrendiğini söyledi.
EFKAN ALA 1.09.2016
Flaş istifa Resmi Gazete'de yayımlandı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı'na, Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu'nun ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanmalarına dair tezkere, Resmi Gazete'de yayımlandı.
EFKAN ALA 1.09.2016
Efkan Ala: Hedef Kılıçdaroğlu'ydu...
İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun geçiş istikametinde yaşanan terör saldırısında 1 asker ve 2 astsubayın yaralandığını belirtti, saldırının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapıldığını söyledi. Ala'nın açıklamasının ardından durumu ağır olan jandarma erin şehit olduğu bilgisi geldi.
EFKAN ALA 25.08.2016
Yıldırım, Efkan Ala ve Artvin Valisi'nden bilgi aldı
Yıldırım, Efkan Ala ve Artvin Valisi'nden bilgi aldı
Başbakan Binali Yıldırım Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyla ilgili bilgi aldı.
EFKAN ALA 25.08.2016
Efkan Ala: Seyirci kalamayız!
Efkan Ala: Seyirci kalamayız!
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Türkiye'nin Suriye operasyonunu değerlendirdi.
EFKAN ALA 24.08.2016
Bakan Ala: Polisin ağır silahları olacak
İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'Polis kendi kullanacağı kadar ağır silah edinecek. Bir şey olup da olmamış gibi davranmak bizim politikamız değil. Polisin ağır silahları da olacak. Vardı daha önce, 28 Şubat'ta aldılar' dedi.
EFKAN ALA 28.07.2016
'Bunlar asker elbisesi içine girmiş terörist'
'Bunlar asker elbisesi içine girmiş terörist'
İçişleri Bakanı Efkan Ala, darbeci hainlerin asker elbisesi giyen teröristler olduğunu söyledi.
EFKAN ALA 24.07.2016
Efkan Ala: Jandarma İçişleri Bakanlığı'na bağlanacak
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Jandarma'nın tamamen İçişleri Bakanlığı'na bağlanacağını söyledi. Ala, 10 bin 856 kişinin pasaportunun iptal edildiğini de kaydetti.
EFKAN ALA 22.07.2016
29 albay ve 5 general görevden alındı
İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın askeri darbe girişiminden sonra bugün 34 komutanı görevden aldığı belirtildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 754 TSK mensubunun gözaltına alındığını söyledi.
EFKAN ALA 16.07.2016
Hangi Suriyelilere vatandaşlık verilecek?
Hangi Suriyelilere vatandaşlık verilecek?
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
EFKAN ALA 12.07.2016
Ölü sayısı 43'e yükseldi!
Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 43'e çıktı. Hayatını kaybeden 43 kişiden 19'u yabancı uyruklu.
EFKAN ALA 30.06.2016
Efkan Ala IŞİD'i işaret etti
Efkan Ala, Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyla ilgili, 'Şuanda elimizdeki bütün bilgiler ve bulgular bunun DEAŞ terör örgütü tarafından yapıldığına işaret ediyor.' dedi.
EFKAN ALA 29.06.2016
Binali Yıldırım Efkan Ala'dan bilgi aldı
İstanbul Vezneciler'de çevik kuvvet otobüsüne yapılan bombalı saldırıda, 11 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi ise yaralandı. Yaralılardan 3'nün durumunun ağır olduğu ifade edilirken, hastaneye ulaştırılan yaralılar tedavi altına alındı.
EFKAN ALA 7.06.2016
Provokasyon yapan sonucuna katlanır
Demirtaş'ın Sur'a yürüyüş çağrısına İçişleri Bakanı'ndan çok sert tepki geldi. Efkan Ala, 'Demirtaş'ın açıklamaları açık bir provokasyondur. Provokasyonu yapan sonuçlarına katlanır' dedi.
EFKAN ALA 2.03.2016
Bakan açıkladı: 18 canlı bomba...
İçişleri Bakanı Efkan Ala, yılbaşından bugüne 18 canlı bomba olayı ile 4 bombalı araçlı eylemden üçünün yakalandığını açıklayarak önemli bilgiler paylaştı.
EFKAN ALA 28.02.2016
Erhan Usta'dan Efkan Ala'ya sert eleştiri
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, İçişleri Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında Bakan Efkan Ala'ya 'Uyudunuz, devleti de uyuttunuz' sözleriyle yüklendi
EFKAN ALA 19.02.2016
Cizre'de operasyonlar bitti
Cizre'de operasyonlar bitti
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'de yapılan operasyonların bittiğini açıkladı.
EFKAN ALA 11.02.2016
7 Kişi Gözaltına Alındı
İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'İstanbul'da yapılan menfur saldırıyla ilgili olarak şuana kadar gözaltına alınan sayısı 7'ye ulaştı' dedi.
EFKAN ALA 14.01.2016