EMEKLİ

HaberlerEMEKLİ HABEREMEKLİ HABER
Başkanlar Kurulu'nda emeklileri sevindirecek haber
Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkezinde 114 şube başkanının iştirake ile yapılan Başkanlar Kurulu toplantısında emeklilerin sorunları yine masaya yatırıldı. Toplantıya yetkililer de katıldı.
EMEKLİ HABER 14.07.2019
BES'te 100 milyar lira birikti
BES'te katılımcıların fon tutarı ve devlet katkısı fon tutarının toplam büyüklüğü olan 100,1 milyar lira ile otomatik katılımla sisteme dahil olanların biriktirdiği 5,1 milyar lira dikkate alındığında, sistemin büyüklüğü 105,2 milyar lirayı buldu
EMEKLİ HABER 11.07.2019
Tüm Emekliler Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Ali Yılmaz: 'Sadaka gibi zam'
Tüm Emekliler Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Ali Yılmaz, açıklanan enflasyon oranlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, 'İktidarın dayattığı sadaka gibi maaş artışlarını kabul etmiyoruz' dedi
EMEKLİ HABER 6.07.2019
Memurlara müjdeli haber!
Merkez Bankasının beklenti anketine göre, memur emeklilerinin Temmuz'da alacağı yüzde 5'lik zamma ilaveten yüzde 1,94 enflasyon farkı oluşacak. Böylece çifte zam alacak olan emekliler, en az 165 lira zam, 2 bin 544 lira maaş alacak.
EMEKLİ HABER 19.06.2019
Milyonlarca emeklinin gözü temmuz ayında
Milyonlarca emekli ve memur gözünü Temmuz zammına çevirdi. Temmuz ayında tüm emeklilerin hem maaşları hem de ek ödemeleri artacak. Emeklilerin maaş artışlarında ise enflasyon verisi belirleyici olacak. İlk beş aylık enflasyon yüzde 4,99 oldu. Haziran ayı enflasyon rakamının da açıklanmasıyla milyonlarca emeklinin maaş zammı netleşecek.
EMEKLİ HABER 3.06.2019
Beklenen tarih belli oldu! Emeklilere müjde
Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'nda ödenmeye başlayan bin lira tutarındaki bayram ikramiyesinin 27 - 31 Mayıs haftasında ödenmesi bekleniyor.
EMEKLİ HABER 22.05.2019
Emekli ikramiyeleri için merakla beklenen tarih kesinleşti
Emekliler bu yıl Ramazan ve Kurban Bayramı'nda biner liralık ikramiyelerle toplamda 2 bin lirayı cebine koyacak. 27-31 Mayıs'ta hesaplarda olacak emekli ikramiyelerinin tutarı 28 milyar lirayı bulacak. İşte emekli maaşı ve emekli bayram ikramiyesi ile ilgili tüm merak edilenler.
EMEKLİ HABER 20.05.2019
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor!
Türkiye'de milyonlarca emekli gözünü 6 aylık enflasyon sonucu oluşacak yeni zamlara çevirdi. Temmuz ayında açıklanacak 6 aylık enflasyon oranına göre milyonlarca emekli zamlı maaşlarını alacak.
EMEKLİ HABER 12.05.2019
Tarih belli oldu! Milyonlarca kişiye 2 Bin 312 TL ek gelir
Emekliler, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi 1.000'er lira ikramiye alacak. Ödemeler Mayıs ve Ağustos'ta yapılacak. Temmuz'da ise SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşında 312 liraya varan artış gerçekleşecek.
EMEKLİ HABER 4.05.2019
Milyonlarca emekli o haberi bekliyor! İşte en düşük maaş tutarı
Emeklilerin gözü Temmuz'da netleşecek 6 aylık enflasyonda. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı, memur emeklilerinin ise yüzde 5 zamma ek olarak enflasyon farkı alıp almayacağı 6 aylık enflasyon verisiyle belirlenecek. Memur emeklisinin alacağı yüzde 5'lik zamla birlikte en düşük maaş 2 bin 498 lira 57 kuruş olacak.
EMEKLİ HABER 10.04.2019
Samsun'da 33. yılı kutladılar
Samsun'da 33. yılı kutladılar
Türkiye Emekli Subaylar Derneği Samsun Şubesi, 33. yıl kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı
EMEKLİ HABER 6.04.2019
Samsun'da emekli polis oğlunu öldürdü! Kardeşi ben vurdum dedi...
Samsun'da emekli polis oğlunu öldürdü! Kardeşi ben vurdum dedi...
Samsun'un Bafra ilçesinde emekli polis tartıştığı oğlunu silahla vurarak öldürdü.
EMEKLİ HABER 5.04.2019
Tacettin Aydın, 'Dava kararını kınıyoruz'
DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu hakkında açılan davayı kınayan DİSK Emekli Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, 'Açılan bu davayı sendikal hak ve özgürlüklere bir saldırı olarak görüyoruz' dedi
EMEKLİ HABER 3.04.2019
Milyonlarca emekliyi ilgilendiren haber
Mart ayında toplanacak olan KPDK gündeminden bir tanesi de milyonlarca emekliye aile yardımının ödenmesi olacak. Eğer bu talep hayata geçirilirse emekliler aylık ek gelir olarak 344 TL gelir elde edecek. Peki konuyla ilgili detaylar nelerdir? İşte tüm detaylar...
EMEKLİ HABER 25.02.2019
Başkan Gür, güven tazeledi
TÜED Samsun Şubesi'nde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda mevcut başkan İbrahim Gür güven tazeledi. Gür, 'Başkanlık dönemim içerisinde kim yardım istediyse ona elimi uzattım. Aynı şekilde hizmet vermeye devam edeceğim' dedi
EMEKLİ HABER 25.02.2019
Memur ve emekliler dikkat! 3 Ocak günü açıklanıyor
Devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklilerinin gözü 3 Ocak günü açıklanacak aralık ayı enflasyon rakamlarına çevrildi.
EMEKLİ HABER 2.01.2019
Bayram ikramiyeleri artırılmalı
Türkiye Emekliler Derneği, Kurban ve Ramazan bayramlarında emeklilere verilen 1000 liralık ikramiyenin yüksek enflasyon karşısında eridiğini belirterek, yeni yılda ikramiyelerin en az enflasyon oranında artırılmasını talep etti
EMEKLİ HABER 20.11.2018
Emekli-Sen Haber'de
DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi Başkanı Tacettin Aydın ve şube yönetim kurulu üyeleri, Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'yı ziyaret etti
EMEKLİ HABER 18.11.2018
SGK'dan müjde! Emekli aylıkları...
SGK, emekli olacak milyonlarca BAĞ-KUR'luyu sevindiren önemli bir uygulamaya imza attı. BAĞ-KUR'luların, ilk aya ilişkin emekli aylıkları, 5 gün içinde hesaplarına yatırılacak. BAĞ-KUR'luların ardından aynı uygulama SSK'lılar için de başlatılacak. SSK'lılarla ilgili altyapının yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
EMEKLİ HABER 13.11.2018
Milyonları ilgilendiriyor! Emekliye 599 TL
Milyonları ilgilendiriyor! Emekliye 599 TL
Temmuz-Ekim enflasyonuna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı %12.26 çıktı.
EMEKLİ HABER 7.11.2018
DİSK'ten demokrasi nöbeti
DİSK Emekli Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için TBMM'yi göreve çağırarak, '24 Ekim tarihinde Ankara'da tüm şube ve temsilciklerde 24 saat süreyle demokrasi nöbeti tutacağız' dedi
EMEKLİ HABER 21.10.2018
Emeklilikte yaşa takılanların gözü 1 Ekim'de
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), uzun yıllardır ilk kez, Meclis'te çoğunluğa sahip partilerin ortak gündem konusu haline geldi.
EMEKLİ HABER 10.09.2018
Emekli maaşında karma hesap sistemi tarih oluyor
20 milyonu emekliyi ilgilendiren önemli gelişme. Emekli maaşları arasındaki farkı artıran 'karma hesap sistemi' tarih oluyor. Böylelikle yeni emekli olacaklara bağlanacak maaş yükselecek.
EMEKLİ HABER 3.09.2018
İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'dan emekli polislere müjdeli haber
İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan 2017 ve 2018 yılında emekli olan 170 polis memuru ve ailesiyle kahvaltılı programda bir araya geldi. Çalışkan, yaptığı konuşmada yeni faaliyete geçirilen 'Emekli Personel ile İrtibat Büro Amirliği'nin de müjdesini verdi.
EMEKLİ HABER 20.07.2018
Müjde geldi! Borçlar siliniyor
Emeklinin refah seviyesini yükseltmeyi amaçlayan hükümet, birçok alanda imkanlar geliştiriyor. Bağ- Kur`lular yapılandırma fırsatı ile borcundan kurtulurken; sağlıktan, istihdam teşvikinden ve 5 puan indirimden yararlanabilecek. Şartları tamamlarsa emekli olabilecek.
EMEKLİ HABER 11.07.2018
 Emekli general Haber Radyo'da
Emekli general Haber Radyo'da
Emekli Tümgeneral Hüseyin Sezgin, Haber Radyo'nun konuğu oldu.
EMEKLİ HABER 7.07.2018
Metal Sen emekli üyeleriyle bir araya geldi
Metal Sen emekli üyeleriyle bir araya geldi
Türk Metal Sendikası Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte emekli olan üyelerle bir araya geldi.
EMEKLİ HABER 26.04.2018
Emekli Öğretmen Salih Okan'dan öğrencisi Vali Ali Hamza Pehlivan'a sürpriz ziyar
Emekli Öğretmen Salih Okan'dan öğrencisi Vali Ali Hamza Pehlivan'a sürpriz ziyar
Emekli Öğretmen Salih Okan, Rize Hemşin İlköğretim Okulundan öğrencisi olan Vali Ali Hamza Pehlivan'ı ziyaret etti.
EMEKLİ HABER 25.04.2018
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömerülfarukoğlu emekli oldu
Uzun yıllardır yürüttüğü Eskişehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinden yaş haddi sebebiyle emekliye ayrılan Turgay Ömerülfarukoğlu, Vali Özdemir Çakacak'a veda ziyaretinde bulundu.
EMEKLİ HABER 25.04.2018
TMOK Fair Play Komisyonu Heyeti ve Emekli Öğretmen Okan'da Vali Pehlivan'ı ziyar
TMOK Fair Play Komisyonu Heyeti ve Emekli Öğretmen Okan'da Vali Pehlivan'ı ziyar
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu heyeti Vali Ali Hamza Pehlivan'ı ziyaret etti.
EMEKLİ HABER 25.04.2018
Düşürdüğü emekli maaşına anons yaptırmak için gittiği belediyede kavuştu
Konya'nın Beyşehir ilçesinde, 87 yaşındaki emekli adam otobüsten indiği sırada yol üzerine düşürdüğü emekli maaşına anons yaptırmak için gittiği belediyede kavuşmanın sevincini yaşadı.
EMEKLİ HABER 22.04.2018
Polis emeklisi çiftin sergisi ilgi gördü
Polis emeklisi çiftin sergisi ilgi gördü
Burhaniye'de, polis emeklisi çiftin açtığı el emeği göz nuru sergi ilgi gördü.
EMEKLİ HABER 19.04.2018
Konyaaltı Emekli Kahvesinde muhteşem konser
Konyaaltı Belediyesi Kent Gönüllüsü Projesi kapsamında ses sanatçısı Hasan Ali Yıldırım, orkestrasıyla birlikte Konyaaltı Belediyesi Emekli Kahvesi sakinlerine muhteşem bir konser verdi.
EMEKLİ HABER 19.04.2018
Emekli olduğu okulun kermesine köfte yaparak destek verdi
Sarıgöl Şehit Esin Akay İlköğretim Kurumları Okul Aile Birliği tarafından okulun çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kermes düzenledi. Kermeste okuldan geçen sene emekli olan öğretmen Erkan Özkan, tertiplenen kermeste akşama kadar çiğ köfte ve ekmek arası köfte yaparak okuluna destek çıktı.
EMEKLİ HABER 18.04.2018
42 yıl görev yaptıktan sonra emekli oldu
42 yıldır Düzce'de görev yapan Rumeli Palas Cami imam hatibi İbrahim Özdede son hutbesini gerçekleştirerek emekli oldu. Cemaatinden helallik isteyen İbrahim Hoca'nın uğurlanması sırasında duygusal anlar yaşandı.
EMEKLİ HABER 16.04.2018
Emekli çift konsere gelenleri oynadıkları zeybekle coşturdu
Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, emeklilerin korosunda emekli çift oynadığı Kerimoğlu zeybeği ile geceye ayrı bir renk kattı.
EMEKLİ HABER 14.04.2018
Ağrı Defterdarlığı emeklilerine ve başarılı çalışanlarına teşekkür belgesi verdi
Ağrı Defterdarı Mehmet Tural tarafından, son 5 yılda emekli olan personele ve şubat, mart, nisan aylarında mükelleflerin mağdur olmaması için hafta sonları da çalışan kurum çalışanlarına teşekkür belgesi verdi.
EMEKLİ HABER 13.04.2018
Bilecik Emniyeti'nden emekli ve çalışanlara yemek verildi
Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Teşkilatı'nın 173'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla emekli olan ve çalışan personeller için yemek programı düzenlendi.
EMEKLİ HABER 11.04.2018
TÜMEMEKDER, emeklilerin taleplerini takip ediyor
Tüm Emekliler Derneği (TÜMEMEKDER) Çukurova Şube Başkanı Rafet Kaya, TBMM'ye sundukları 10 talepten 4'ünün hükümet tarafından proje kapsamına alındığını açıkladı.
EMEKLİ HABER 10.04.2018
TESK Genel Başkanı Palandöken'den emeklilik açıklaması:
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ''Emeklilik yaşı gelen ancak 2000'den önce Bağ-kur kaydı olmayan esnafın vergi ve oda kaydı dikkate alınarak son kez geriye dönük borçlanma imkanı sağlanmalı'' dedi.
EMEKLİ HABER 9.04.2018
Sarıoğlu, ' Emekliliğin sıkıntısını dile getiren kimse yok'
Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, emeklilerin sıkıntılarının dile getirilmesini ifade etti.
EMEKLİ HABER 8.04.2018
Emekli olan öğretim görevlisine plaketli veda
Giresun Üniversitesi'nde uzun yıllar görev yaparak emekli olan, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Davut Çelik için veda gecesi düzenledi.
EMEKLİ HABER 8.04.2018
Emekli maaşıyla 25 kedi, 15 köpek besliyor
Türkiye'nin çeşitli illerinde 37 yıllık memuriyet hayatının ardından emekli olarak köyüne dönen Cemal Yılmaz, 2010 yılından beri evinin bahçesinde 25 civarında kedi, 15 köpek besliyor.
EMEKLİ HABER 8.04.2018
Sahte polis emekli öğretmeni 'FETÖ' tehdidiyle dolandırmak istedi
Adana'da telefonla arayıp kendisini 'başkomiser Kemal' olarak tanıtan bir kişi, emekli öğretmeni 'FETÖ' tehdidiyle dolandırmaya çalıştı.
EMEKLİ HABER 8.04.2018
Emekli imamın zor görevi: Üniversitede öldürülen oğlunun cenaze namazını kıldırd
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi Volkan Bayar'ın öldürdüğü Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın ile Araştırma Görevlisi Yasir Armağan'ın cenazeleri memleketleri Tokat'ta toprağa verildi. Araştırma Görevlisi Yasir Armağan'ın cenaze namazını emekli imam babası kıldırdı.
EMEKLİ HABER 7.04.2018
Tokat'ta Emekli Polis Başmüfettişine son görev
Hayatını kaybeden Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığından emekli Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Fahrettin Dicle, Tokat'ın Niksar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
EMEKLİ HABER 5.04.2018
Fibaemeklilik, Groupama'nın BES portföyünü resmen devraldı
Fibaemeklilik, Groupama'ya ait bireysel emeklilik portföyünü resmen devralarak BES fon büyüklüğü sıralamasında 1,5 milyar liralık fon büyüklüğüyle 11'inci sıraya yükseldiğini duyurdu.
EMEKLİ HABER 5.04.2018
Samsun'da emekli subaylardan Afrin karşıtlarına tepki
Türkiye Emekli Subaylar Derneği Samsun Şube Başkanı E. Alb. Tuna Özdağ, orduya sızmış FETÖ mensuplarına ve Afrin zaferini küçümseyenlere tepki gösterdi.
EMEKLİ HABER 5.04.2018
Çocuklarının geleceği için emekliliğini feda etti
Eskişehir'de yaşayan ve çocuklarının geçimini daha iyi bir şekilde sağlayabilmek için uzun yıllar önce fabrika işçiliğinden ayrılıp ayakkabı boyacısı olmaya karar veren Hidayet Kuyucu, bu meslek sayesinde çocuklarını okuttu ve meslek sahibi olmalarını sağladı. Kuyucu, bu uğurda kendi emekliliğini feda ettiğini dile getirdi.
EMEKLİ HABER 4.04.2018
Emekli zabıta çalışanları plaketle ödüllendirildi
Emekli zabıta çalışanları plaketle ödüllendirildi
Fatsa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görev yapan ve emekli olan memurlara emeklilikleri onuruna plaket takdim edildi.
EMEKLİ HABER 3.04.2018
Emekli Vali Aydoğan vefat etti
Emekli Vali Aydoğan vefat etti
Emekli Merkez Valisi Kadir Aydoğan hayatını kaybetti.
EMEKLİ HABER 2.04.2018
Burhaniye'de emekli müdür okula kitap bağışladı
Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünden emekli Erdal Aldağ, Burhaniye Şehit Hasan Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanesine 93 adet kitap bağışladı. Kitapları Okul Müdürü Ferhan Levent'e teslim eden Aldağ, kitap bağışlarının devam edeceğini söyledi.
EMEKLİ HABER 2.04.2018
Emeklilere eğitim indirimi
Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanlığı ile Doğru-Cevap Eğitim Kurumları Erzurum Şubesi, yaptıkları protokol ile emeklilerin çocuklarına eğitim noktasında yüzde 30 indirim anlaşması yaptı.
EMEKLİ HABER 27.03.2018
Başkan Demirtaş'ın makam şoförü emekliye ayrıldı
Başkan Demirtaş'ın makam şoförü emekliye ayrıldı
Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın makam şoförü Sadık Kara emekli oldu.
EMEKLİ HABER 26.03.2018
Şehit dayısı 1 aylık emekli maaşını Mehmetçiğe bağışladı
Şehit dayısı 1 aylık emekli maaşını Mehmetçiğe bağışladı
Denizli'nin Pamukkale ilçesinde şehit dayısı, emekli maaşını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışladı.
EMEKLİ HABER 23.03.2018
Umrede vefat eden emekli öğretmen Havran'da defnedildi
Balıkesir'in Edremit ilçesinde ikamet eden emekli öğretmen Leyla Özçam (73), umre ziyareti için gittiği Mekke'de vefat etti.
EMEKLİ HABER 22.03.2018
Eğitim Fakültesi'nde emeklilik töreni
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde görev alan ve bu dönem sonunda emekli olacak olan Prof. Dr. Kıymet Selvi, Dr. Öğr. Üyesi Dinçer Özen ve Dekanlık Sekreteri Ferhan Aydın'a bir veda töreni düzenlendi.
EMEKLİ HABER 22.03.2018
Emekliye müjdeli haber
Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı için 3 tahminde bulundu. Nacar, 'Buna göre zam oranı yüzde 4, yüzde 4.5, ya da yüzde 5 olabilir'' dedi.
EMEKLİ HABER 21.03.2018
Başkan Doğan, emekli öğretmenin sergi açılışına katıldı
Başkan Doğan, emekli öğretmenin sergi açılışına katıldı
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, emekli öğretmen Yıldız Uygur'un 2'inci kişisel sergisinin açılışına katıldı.
EMEKLİ HABER 20.03.2018
Resim yapma hayaline emeklilikten sonra kavuştular
ESKİŞEHİR (İHA) – Eskişehir'de hayalini kurdukları resim yapma hayaline emekliliklerinden sonra kavuşan kadınlar, yaptıkları resimlerle beğeni topluyor.
EMEKLİ HABER 17.03.2018
(Özel Haber) Emekli öğretmen bal kabağına ses verdi
Eskişehir'de 55 yaşında saz çalmayı öğrenen emekli fen bilgisi öğretmeni Sedat Sümbül, geçtiğimiz günlerde bastondan yaptığı sazdan sonra şimdi de daha önce yapılmadığını iddia ettiği bal kabağından saz yaptı.
EMEKLİ HABER 16.03.2018
Emekli astsubay FETÖ'den gözaltına alındı
AYDIN (İHA) – Aydın'ın Efeler ilçesinde, jandarmanın düzenlediği operasyonda 1 yıl önce emekli olan astsubay FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.
EMEKLİ HABER 14.03.2018
Fibaemeklilik 5'inci yaşını kutladı
Fibaemeklilik, 5'inci yaşını Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin'in katılımıyla düzenlenen etkinlikte çalışanları, iş ortakları ve acenteleri ile birlikte kutladı. Etkinlikte, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin Fibaemeklilik'te beşinci yıllarını dolduran isimlere plaket verdi.
EMEKLİ HABER 13.03.2018
Büyükşehirin Hobi Bahçesinde emekliler ilk hasadı yaptı
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan emeklilere özel hobi bahçeleri, özellikle hafta sonlarında yoğun ilgi görüyor. Baharın gelmesiyle bahçelerine özenle diktikleri sebze meyvelerin ilk hasadını yapan emekliler, ikinci dikim için hazırlıklara başladı.
EMEKLİ HABER 12.03.2018
Emekli hakim Karadeniz'in ölümüne neden olan sürücü tutuklandı
Antalya'nın Alanya ilçesinde Türkiye'nin önemli davalarına bakan emekli hakim Mehmet Orhan Karadeniz'e motosikletle çarparak ölümüne neden olan sürücü tutuklandı. Sürücünün 350 promil alkollü olduğu ortaya çıktı.
EMEKLİ HABER 11.03.2018
Türkiye'nin en önemli davalarına bakan emekli hakim trafik kazasında hayatını ka
Türkiye'nin en önemli davalarına bakan emekli hakim Mehmet Orhan Karadeniz (74) Antalya'nın Alanya ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
EMEKLİ HABER 11.03.2018
Türkiye'nin en önemli davalarına bakan emekli hakim Alanya'da trafik kazası geçi
Türkiye'nin en önemli davalarına bakan emekli hakim Mehmet Orhan Karadeniz (74) Antalya'nın Alanya ilçesinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı.
EMEKLİ HABER 11.03.2018
Emekli Albay Karakaya, Başsavcılığın itirazıyla tutuklandı
Bursa'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce serbest bırakılan emekli Albay Bircan Karakaya, başsavcılığın itirazının ardından tutuklandı.
EMEKLİ HABER 9.03.2018
Adliye polisi emekli olan arkadaşlarını törenle uğurladı
Bursa Adliyesi Koruma Büro Amirliği'nde görev yapan polis memuru Metin Bayır, mesai arkadaşları ve adliye personelinin hazırladığı törenle emekliye ayrıldı.
EMEKLİ HABER 9.03.2018
Emekli kadın öğretmen, açtığı restoranda 50 kadın çalıştırıyor
Emekli olduktan sonra açtığı restoranda 50'den fazla kadınla beraber çalışan Ayten Çetin, Uludağ Üniversitesi'nde 'Değişen Dünyada Kadın Sempozyumu'na katılarak, tecrübelerini üniversiteli gençlerle paylaştı.
EMEKLİ HABER 8.03.2018
Emekli öğretmenler eski günleri yad etti
Emekli öğretmenler eski günleri yad etti
Bitlis'in Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki emekli öğretmenlere yönelik program düzenledi.
EMEKLİ HABER 8.03.2018
Müdür Recep Atam emekliye ayrıldı
Çavdarhisar Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü görevini 13 yıldır yerine getiren Recep Atam, geniş katılımlı bir veda yemeği ile emekliliğe ayrıldı.
EMEKLİ HABER 7.03.2018
Emeklilerin ev hayali gerçek oldu
Bursa'da emeklilere özel TOKİ tarafından yaptırılan evlerin kura çekiminde büyük heyecan yaşandı. Talihlilerden Goncagül Gürel, 'Akşam bana ev çıktığını rüyamda görmüştüm. Çok mutluyum' dedi.
EMEKLİ HABER 6.03.2018
Yenimahalle'de Kadınlar Günü'ne yemekli kutlama
Yenimahalle Kent-Koop Mahallesi Muhtarı Şükran Ayaz'ın ev sahipliğinde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yemek düzenlendi.
EMEKLİ HABER 6.03.2018
Medical Park Karadeniz'den emeklilere VIP sağlık hizmeti
Medical Park Karadeniz Hastanesi ile Trabzon'da 8 bin 600 üyesi bulunan Türkiye Emekliler Derneği Trabzon Şubesi arasında dernek üyelerinin ayakta ve yatarak tedavilerde belirlenen oranlarda kolaylıklardan yararlanmalarını sağlayan protokol, düzenlenen törenle imzalandı.
EMEKLİ HABER 5.03.2018
Emekli gurbetçi, bir aylık maaşını Kahraman Mehmetçik için bağışladı
Hollanda'dan emekli olduktan sonra Gaziantep'in Araban ilçesine yerleşen 75 yaşındaki Hacı Bekir Şahin, bir aylık emekli maaşını Afrin'de Zeytin Dalı Harekatını gerçekleştiren kahraman Mehmetçiğe bağışladı.
EMEKLİ HABER 5.03.2018
Emekli olup tekneyle dünya turuna çıktı
İzmirli denizci Selim Ekmekçioğlu, teknesiyle geçen Eylül ayında başlayıp 2020'de bitireceği dünya turu yolculuğunun ilk etabında neler yaşadığını anlattı.
EMEKLİ HABER 5.03.2018
Emekli olan personelden Başkan Doğan'a veda ziyareti
Emekli olan personelden Başkan Doğan'a veda ziyareti
İzmit Belediyesi'nden emekli olan personeller, Belediye Başkan Dr. Nevzat Doğan'a veda ziyaretinde bulundular.
EMEKLİ HABER 5.03.2018
Emekli olduktan sonra örnek bahçe kurup hayalini gerçekleştirdi
Zonguldak Alaplı ilçesine bağlı Osmanlı köyü mevkisinde iki bin metrekarelik arsa satın alan Ferhat Erdoğan, kurduğu örnek bahçe ile ilçede 'yetişmez' denilen ceviz fidanı yetiştirmeye başladı.
EMEKLİ HABER 4.03.2018
Emekliye ayrılan Vali Yardımcısı Hanlar İden'e veda yemeği
Emekliye ayrılan Vali Yardımcısı Hanlar İden'e veda yemeği
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, emekliye ayrılan Vali Yardımcısı Hanlar İden'e veda yemeği verdi.
EMEKLİ HABER 4.03.2018
Emekli Vaiz Ali Ramazan Dinç Gönüllü Askerliğe Başvurdu
Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatının zaferle sonuçlanması için emekli vaiz Ali Ramazan Dinç, askerlik şubesine giderek gönüllü askerlik başvurusu yaptı.
EMEKLİ HABER 2.03.2018
Kardeş Belediye'den Dumlupınar ilçesine emekli dinlenme evi
Kütahya'nın Dumlupınar ilçesi Belediye Başkanı Niyazi Tezcan, kardeş Şehir olarak ilan ettiği Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'i ziyaret etti.
EMEKLİ HABER 2.03.2018
Milas'da selde kaybolan emekli öğretmen için arama çalışmaları sürüyor
Milas'ın Ören Mahallesinde dün akşam saatlerinde selde kaybolan şahıs aranıyor. Kocaçay deresinden geçerken sel sularına kapılan ve bir kişinin öldüğü, bir kişinin de kayıp olduğu olayda, bulunamayan Nuri Gümüş'ü arama çalışmaları sürüyor. Olayda Nuri Gümüş'ün eşi Belgin Gümüş'ün (53) cesedi, aracın süreklendiği yerin 800 metre ilerisinde bulundu.
EMEKLİ HABER 1.03.2018
Hayırsever emekli hakime bağış plaketi
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesine yaptığı bağışla 3 hasta odasının tefrişinin yapılmasını sağlayan hayırsever emekli hakim Nihat Gürsel'e plaket verildi.
EMEKLİ HABER 27.02.2018
Yaşlı çifti emeklilik vaadi ile 53 bin lira dolandılar
Yaşlı çifti emeklilik vaadi ile 53 bin lira dolandılar
Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Hüseyin ve Dudu Ayışık çiftini emekli yapma vaadiyle 53 bin lira dolandırdılar.
EMEKLİ HABER 26.02.2018
Emekli öğretmen evinde çıkan yangında hayatını kaybetti
Muğla'nın Bodrum ilçesi Turgutreis Mahallesi'ndeki bir evde çıkan yangında 76 yaşındaki İkbal Arı isimli emekli öğretmen hayatını kaybetti.
EMEKLİ HABER 25.02.2018
Emekli albay ve oğlu defnedildi
İzmir'in Karabağlar ilçesinde, iddiaya göre çıkan tartışma sonrası oğlunu silahla öldürüp intihar eden emekli albay ve çocuğu yan yana defnedildi.
EMEKLİ HABER 23.02.2018
Emekli öğretmenden Afrin'deki Mehmetçik için duygu dolu sözler
Ortaca ilçesinde yaşayan emekli öğretmen Güngör Özdemir, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçik için duygu dolu sözler kaleme aldı.
EMEKLİ HABER 23.02.2018
Çevreye duyarlı emekli öğretmenden örnek davranış
Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan emekli dikiş-nakış öğretmeni Nuriye Kabat yaklaşık 3 yıldır topladığı mavi kapakları geri dönüşüm için belediyeye teslim etti.
EMEKLİ HABER 23.02.2018
Polis memuru emekli olduğu gün yaşamını yitirdi
Polis memuru emekli olduğu gün yaşamını yitirdi
Bursa'nın Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğünde uzun süre görev yapan polis memuru, emekli olduğu gün hayatını kaybetti.
EMEKLİ HABER 22.02.2018
Emekli albay oğlunu vurup intihar etti
Emekli albay oğlunu vurup intihar etti
İzmir'in Karabağlar ilçesinde emekli albay, tartıştığı oğlunu başından silahla vurup ardından intihar etti.
EMEKLİ HABER 22.02.2018
Emekli ve emekli olacaklara uyarı! Daha yüksek maaş alabilirsiniz
Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, emeklileri ve emekli olacakları uyararak, Sosyal Güvenlik Kurumu 2008 sonrasında yapmış olduğu reformlarla vatandaşlar isterlerse prim kazançlar üzerinden daha yüksek maaş alabileceklerinin formülünü açıkladı.
EMEKLİ HABER 22.02.2018
Engelli vatandaşları emekli olmak vaadiyle dolandırdı
Engelli vatandaşları emekli olmak vaadiyle dolandırdı
Engelli vatandaşları emekli olmak vaadiyle kandıran dolandırıcı Bursa'dan yapılan ihbarla yakayı ele verdi.
EMEKLİ HABER 21.02.2018
Emekli öğretmenler geri dönüyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan tarafından başlatılan 'okuma yazma seferberliği' Giresun'da tanıtıldı.
EMEKLİ HABER 20.02.2018
ERÜ İlahiyatta emeklilik töreni Prof. Dr. Veli Kayhan emekli oldu
ERÜ İlahiyatta emeklilik töreni Prof. Dr. Veli Kayhan emekli oldu
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veli Kayhan adına emeklilik töreni düzenlendi.
EMEKLİ HABER 20.02.2018
Karamercan: 'Emeklilik bekleyen esnafımıza müjde'
Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, 'Hükümetimiz emeklilik bekleyen esnaf ve sanatkarlarımız açısından önemli bir adım attı. Bakanlık ile yapılan protokol ile BAĞ-KUR sigortalılarımızın 48 ay vade ile borçlarını ödemeleri sağlanmış olacak' dedi.
EMEKLİ HABER 19.02.2018
Özaltun'dan esnaf buluşmasında emeklilere yönelik TOKİ müjdesi
Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçe merkezinde 3. etap toplu konut projesini hayata geçirebilmek için çalışmaların hız kazandığını söyledi.
EMEKLİ HABER 16.02.2018
Ünlü yazarlar emekli kalemlere tavsiyelerde bulundu
Emekli ve yazmaya yetenekli olan vatandaşların hayatlarından örneklerle besleyerek oluşturduğu 'Bizim Öykülerimiz' kitabı İclal Aydın ve Taha Akyol'un katıldığı etkinlikle tanıtıldı. Ünlü yazarlar etkinlikte yazar adaylarına önemli tavsiyelerde bulundu.
EMEKLİ HABER 16.02.2018
Vali Ali Hamza Pehlivan Prof. Dr. Necmettin Tozlu için düzenlenen emeklilik mera
Bayburt Üniversitesi'nin emektar öğretim üyesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu'nun emekliye ayrılması vesilesiyle yemek düzenlendi.
EMEKLİ HABER 16.02.2018
Selçuklu'da Emekli Lokalleri yoğun ilgi görüyor
Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından ilçenin farklı noktalarına kazandırılan emekli lokalleri, nezih ortamıyla emeklilerin vazgeçilmez mekanları arasından yer alıyor. Selçuklu'nun 10 emekli lokalinden aylık ortalama 13 bin emekli hizmet alıyor.
EMEKLİ HABER 15.02.2018
Devrek'te emekli olan imamlara Diyanet Sen'den plaket
Devrek'te emekli olan imamlara Diyanet Sen'den plaket
Devrek'te emekli olan imamlara Diyanet Sen tarafından plaket verildi.
EMEKLİ HABER 15.02.2018
Emeklilik bekleyenlere müjde
Kendi nam ve hesabına çalışan Bağ-Kur sigortalılarının için Ziraat Bankası ile SGK arasında kredi kullanım anlaşması yapıldı.
EMEKLİ HABER 14.02.2018
Hobi Bahçesi emeklilerin vazgeçilmezi oldu
Hobi Bahçesi emeklilerin vazgeçilmezi oldu
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete açtığı emeklilere özel hobi bahçeleri yoğun ilgi görüyor.
EMEKLİ HABER 14.02.2018
Emekli öğretmenden şantajla para alan şahıs tutuklandı
Samsun'da internette kendisini kadın olarak tanıtıp emekli öğretmenin uygunsuz görüntülerini kaydederek şantajla para alan şahıs, suçüstü yakalandı. Şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
EMEKLİ HABER 13.02.2018
Emekli öğretmenin uygunsuz görüntülerini kayıt edip şantajla 50 bin lira istedi
Samsun'da bir kişi internette kendisini kadın olarak tanıtıp uygunsuz görüntülerini internet üzerinden canlı olarak yayınladığı sırada kayıt altına alıp şantaj yaparak 50 bin lira para istedi. 31 bin 700 lira parayı alan şahıs 18 bin 300 lirayı alırken polis tarafından suçüstü yakalandı.
EMEKLİ HABER 13.02.2018
Boston Celtics, Paul Pierce'in formasını emekli etti
NBA'de Boston Celtics, Cleveland Cavaliers ile oynadığı karşılaşma öncesinde takımda şampiyonluk yaşamış efsane isimlerinden Paul Pierce'ın 34 numaralı formasını emekli etti.
EMEKLİ HABER 12.02.2018
Emekli Özel Harekatçılardan Afrin'deki Mehmetçiğe destek
Antalya'da emekli özel harekatçılar, 'Zeytin Dalı Harekatı' için her türlü göreve hazır olduklarını belirterek Mehmetçiğe destek verdi.
EMEKLİ HABER 10.02.2018
Yılmaz'dan emekli personele vefa
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, emekli belediye personeli ile yemekte bir araya gelerek vefa örneği sergiledi.
EMEKLİ HABER 9.02.2018
İşte emeklilikte yüksek maaş almanın formülü
45 yaşında olan vatandaşların, Bağ-Kur'a geçip 30 Nisan'dan sonra onların emekli maaşlarında artma söz konusu olması sebebiyle 45 yaşında sigortasını Bağ-Kur'dan açtıranlar, 15 yıl sonra SGK'nın emekli maaşlarından daha yüksek emekli maaş alacaklar.
EMEKLİ HABER 30.10.2017
Emekliye en düşük bin 945 TL maaş
Yaklaşık 2 milyon memur emeklisinin maaşlarında yüzde 4 zamla 459 liraya varan artış yaşanacak. En düşük maaş ise 74 lira artışla bin 945 liraya çıkacak.
EMEKLİ HABER 26.10.2017
Emekliye toplu para
Emeklilik için yaş şartını tamamlasa da prim gününü dolduramayanlara toplu para imkanı var. Bu kişiler isterlerse Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurup biriken paralarını güncellenmiş olarak geri alabiliyor.
EMEKLİ HABER 25.10.2017
Emekliye yüksek maaş
Yüksek emekli maaşının temeli çalışırken atılıyor. 3 bin 500 lira sınırı, ikinci sigortalılık, SSK'dan emeklilik gibi formüller emeklilikte rahat etmenin yolunu açıyor.
EMEKLİ HABER 21.10.2017
Emekliler can çekişiyor
Emekli-Sen Samsun Şube Başkanı Gülsen Kılınç, yaşam koşullarının emekliler her geçen gün daha zorlaştığını ifade ederek, 'Emekliler adeta can çekişiyor' dedi
EMEKLİ HABER 27.09.2017
Emekliye Ocak ayında zam geliyor!
Milyonlarca bağ kur ve SSK emeklisi enfasyon zammı için Ocak ayını bekliyor. 2017 yılının ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon, emeklilere zam oranını gösterecek.
EMEKLİ HABER 13.09.2017
Emeklilik için zam geliyor!
Emeklilik için zam geliyor!
Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, 31 Aralık 2017 tarihinde emeklilik için zammın geleceğini belirtti.
EMEKLİ HABER 12.09.2017
Emekliye çifte müjde! Emekliye zam ve promosyon...
Emekliye çifte müjde! Emekliye zam ve promosyon...
Milyonlarca emekliyi ilgilendiren promosyon rakamları açıklandı.
EMEKLİ HABER 11.09.2017