EMEKLİLİK HABERLERİ

HaberlerEMEKLİLİKEMEKLİLİK
Gurbetçiler emeklilik konusunda süre istiyor
Avrupa Sinoplular Derneği (ASİDER) Başkan Yardımcısı Şirvan Ünal, gurbetçilerle ilgili emeklilik meselesinin 31 Aralık'a kadar uzatmasını talep ettiklerini söyledi.
EMEKLİLİK 26.07.2019
Teklif meclise sunuldu! Vatandaşa erken emeklilik fırsatı
Yurt dışında yaşayan vatandaşların yararlandığı emeklilik uygulamasıyla ilgili yeni yasa teklifi hafta içinde TBMM'ye sunuldu. Sosyal Güvenlik Uzmanı Kadir Denizci, 'Eğer kanun teklifi kabul edilirse, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız Türkiye'de düşük maaş alıp ve yüksek ödeme yaparak erken yaşta emekli olacaklar' dedi.
EMEKLİLİK 13.07.2019
Narkotik köpeği Vuslat'ın emeklilik keyfi
Artvin İl Jandarma Komutanlığı emrinde 10 yıllık görev süresini tamamlayan Uyuşturucu Madde Arama Köpeği Vuslat, emekliliğin tadını çıkartıyor.
EMEKLİLİK 11.07.2019
BES'te 100 milyar lira birikti
BES'te katılımcıların fon tutarı ve devlet katkısı fon tutarının toplam büyüklüğü olan 100,1 milyar lira ile otomatik katılımla sisteme dahil olanların biriktirdiği 5,1 milyar lira dikkate alındığında, sistemin büyüklüğü 105,2 milyar lirayı buldu
EMEKLİLİK 11.07.2019
BES'ten nakit çekilebilecek
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) katılımcıları, sağlık, evlilik, eğitim, mülk sahibi olma gibi ihtiyaçları nedeniyle sistemden çıkmadan birikimlerinin bir kısmını çekebilecek
EMEKLİLİK 10.07.2019
Milyonları ilgilendiriyor! 45 mesleğe erken emeklilik müjdesi
Yıpranma hakkının kapsamı genişletildi. Kapsamın genişlemesiyle milyonlarca kişiye erken emeklilik fırsatı doğdu. 45 meslek grubu bu haktan yararlanabiliyor. Peki, erken emeklilik imkanından kimler yararlanabilir? Yıpranma hakkından kimler faydalanabilecek? Hesaplama nasıl yapılacak?
EMEKLİLİK 9.07.2019
Mevsimlik işçilerin emeklilik zaferi
İzmir'in Menderes ilçesinde faaliyet gösteren bir tatil köyünde 17 yıl mevsimlik olarak çalışan iki işçi, hizmet tespit davalarının Yargıtayca onanmasının ardından sigortasız çalıştırıldıkları günlerin SGK'ye bildirilmesiyle emekliliğe hak kazandı
EMEKLİLİK 13.06.2019
Şaban Çılgın, BES'e tepki gösterdi! 'Aç insanın tasarrufu olamaz'
Türk-İş İl Temsilcisi Şaban Çılgın, işçilerin zorunlu BES'e karşı olduğunu belirterek, 'Aldığı maaşla geçinemeyen işçilere zorla tasarruf yaptırılmak isteniyor. Aç insanın tasarrufu olamaz' dedi
EMEKLİLİK 2.06.2019
BES'te devlet katkılarına düzenleme
BES'te devlet katkılarının asgari yüzde 10'u BIST 100, BIST Sürdürülebilirlik, BIST Kurumsal Yönetim endeksleri ve Borsa İstanbul AŞ tarafından hesaplanan katılım endekslerindeki paylarda değerlendirilecek
EMEKLİLİK 30.05.2019
Emeklilikten sonra girdiği okulu birincilikle bitirdi
Burhaniye ilçesinde, Bir firmada servis müdürlüğü yaparken emekli olan 56 yaşındaki Makine Mühendisi Ahmet Nasih Demiröz, emeklilikten sonra girdiği okulu birincilikle bitirdi. Balıkesir Üniversitesine bağlı Burhaniye Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otelcilik bölümünü bitiren Demiröz, diploma ve plaketini Kaymakam Hüseyin Öner'in elinden aldı.
EMEKLİLİK 25.05.2019
BES 100 milyar liraya dayandı
BES 100 milyar liraya dayandı
Bireysel Emeklilik Sistemi'nin toplam büyüklüğü 100 milyar liraya dayandı
EMEKLİLİK 22.04.2019
Vatandaşları iş ve emeklilik vaadiyle 770 bin TL dolandırdılar
Antalya'da vatandaşları devlet memuru olarak atama, SGK'dan emekli yapma veya SGK primlerini yükseltme vaadiyle toplamda 770 bin TL dolandıran 3 şüpheli yakalandı.
EMEKLİLİK 12.04.2019
McGregor emeklilik kararı aldı
İrlandalı karma dövüş sporcusu Conor McGregor, ringlere veda etti. Son olarak geçtiğimiz yıl Dağıstanlı Müslüman boksör Khabib Nurmagomedov'a karşı ağır bir mağlubiyet alan McGregor, emeklilik kararı aldığını açıkladı.
EMEKLİLİK 26.03.2019
Sanal Emeklilik Fonu Yarışması başlıyor
Allianz ve Akıllı BES platformu iş birliğiyle geliştirilen 'Allianz Sanal Emeklilik Fonu Yarışması' başlıyor. Sanal ortamda Allianz emeklilik yatırım fonlarıyla bireysel emeklilik planı yapanlar, finansal okuryazarlıklarını geliştirirken kazanacak.
EMEKLİLİK 20.03.2019
Emekliler asgari ücret talep ediyor
En düşük maaşı 1.000 liraya yükselen emekliler 'Maaşlarda asgari geçim indirimi gözetilsin en azından asgari ücret kadar maaş verilsin' diyorlar.
EMEKLİLİK 15.03.2019
ESOGÜ Hastanesi'nde emeklilik töreni düzenlendi
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nden 2017-2019 yılları arasında emekli olan personel için Hastane Başhekimliği tarafından düzenlenen emeklilik töreni, ESOGÜ Prof. Dr. Necla Özdemir Konferans Salonu'nda gerçekleşti.
EMEKLİLİK 28.02.2019
Vakıf Emeklilikten çocukların geleceği için Vakıf Eğitim Sigortası
Vakıf Emeklilik, ebeveynlere sunduğu Vakıf Eğitim Sigortası ile başlarına gelebilecek risklere karşı çocuklarının geleceğini güvence altına alarak eğitim hayatlarının yarıda kalmaması için ihtiyaç duyulan finansmanı sağlıyor.
EMEKLİLİK 25.02.2019
Emekliye büyük müjde!
Emeklilere; yılda 2 bin lira ikramiye, 600 liraya varan promosyon, kira öder gibi ev, ucuz kredi gibi pek çok destek var. İşte emekli zammından ek ödemelere kadar o destekler...
EMEKLİLİK 12.02.2019
Bartın'da sahte raporla emeklilik operasyonu
Bartın'da sahte sağlık raporlarıyla emeklilik işlemleri yapan şüphelilere yönelik yapılan operasyonda 8 kişi yakalanarak göz altına alındı.
EMEKLİLİK 7.02.2019
EYT'lilerden Ankara'ya çıkarma
EYT-SYDD Samsun Temsilcisi Kamuran Özer, 10 Şubat'ta Ankara'da yapılacak EYT buluşmasına Samsun'dan otobüslerle bin kadar EYT'linin gideceğini söyledi
EMEKLİLİK 7.02.2019
TSB'den 'Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı'
Türkiye Sigorta Birliği, sigorta ve emeklilik sektörüne yön veren küresel trendlerin ışığında 'Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı' düzenliyor.
EMEKLİLİK 5.02.2019
TESK Genel Başkan Palandöken: 'Emeklilikte yaşı bekleyenler sağlıktan faydalanma
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Emekli olabilmek için yaşı bekleyenler sağlık hizmetinden faydalanabilmeli, emeklilik için yaş haddini bekleyen çok sayıda kişi ile aileleri mağdur edilmemeli' dedi.
EMEKLİLİK 30.12.2018