ENFLASYON HABERLERİ

HaberlerENFLASYONENFLASYON
'Enflasyonda yeniden tek haneli rakamlara ulaşacağız'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, 'Ekonomimize saldırılar oldu, biraz yükseldi ama bu yıldan başlayarak yeniden aşağıya gidecek ve tek haneli rakamlara ulaşacağız.' dedi.
ENFLASYON 19.01.2019
2019 yılı enflasyon tahmini; yüzde 16.6
Gedik Yatırım'ın 2019 yılı için hazırladığı strateji raporunda yılsonunda enflasyon tahmini yüzde 16.6 olarak belirlendi. Aynı raporda Türkiye için yıllık büyümenin ise 2019'da yüzde 1,6 olacağının beklendiği bildirildi.
ENFLASYON 15.01.2019
Samsun'da emeklilerden enflasyon tepkisi
Tüm Emekliler Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Ali Yılmaz, enflasyon oranının masa başı oyunlarıyla düşürüldüğünü savunarak, 'Gerçek enflasyon yüzde 50'yi aştı. Bizimle alay mı ediyorsunuz?' dedi
ENFLASYON 13.01.2019
Menevşe: 'Enflasyonla mücadeleye katkımız en üst düzeyde olacak'
Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, otomotiv ve beyaz eşyada ÖTV, mobilyada KDV indirimleri gibi önlemlerin, ekonominin dengelenmesinde önemli bir etkisi olduğunu belirterek, '2019'un ilk gününde alınan 3 aylık indirim uzatma kararı ekonomiye faydayı katlayacak' dedi.
ENFLASYON 6.01.2019
407 markada enflasyon sürecek
BMD Başkanı Sinan Öncel, 'Biz bu yıl da enflasyonla mücadelede üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. BMD üyesi markalar, enflasyonla mücadeleye yönelik indirimleri 2019'da da sürdürecek' dedi
ENFLASYON 5.01.2019
İZTO, 'enflasyonla topyekun mücadele'de 117 firmaya ulaştı
İZMİR Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, 'enflasyonla topyekun mücadele' kapsamında 79 Meslek Komitesi'nin tamamına ulaşarak 117 firmanın desteğini almayı başardıklarını belirterek, '2019 yılında da aynı motivasyonla çalışmalarımızı sürdürmek isteriz' dedi.
ENFLASYON 4.01.2019
DTO enflasyonla mücadelesini 2019 yılında da sürdürecek
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 2018 yılında TOBB tarafından başlatılan Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında 'En Az % 10 İndirim Kampanyası'nı 2019 yılında da destekleyeceklerini belirtti.
ENFLASYON 3.01.2019
Murzioğlu'ndan enflasyonla mücadeleye destek çağrısı
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından üç ay daha uzatılan 'Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na Samsun iş dünyasının desteğinin devam etmesi çağrısında bulundu.
ENFLASYON 3.01.2019
ATSO Başkanı Çetin: 'Enflasyonun riskleri devam ediyor'
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkan Davut Çetin, enflasyonda yavaşlamanın ve Aralık'ta kaydedilen düşüşün sevindirici olduğunu, fakat mevcut enflasyon risklerinin devam ettiğini söyledi.
ENFLASYON 3.01.2019
Çandır: 'Kalıcı düşüşün sırrı çekirdek enflasyonda'
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV), Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, enflasyonda aylık ve yıllık düşüşün kalıcı hale gelmesini dilerken, kalıcı bir enflasyon düşüşü sağlamak için çekirdek enflasyonun daha fazla aşağı çekilmesi gerektiğini kaydetti.
ENFLASYON 3.01.2019
Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Aralık ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK açıklamasına göre TÜFE Aralık'ta yüzde 0.40 azaldı, yıllık artış yüzde 20.30 oldu.
ENFLASYON 3.01.2019
TMSF Başkanı Gülal: 'Enflasyonla mücadeleye devam'
TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, başta mobilya sektörü olmak üzere kayyum olarak görev yaptıkları şirketlerin ürünlerinde enflasyonla mücadele kapsamında en az yüzde 10 indirime devam edeceklerini açıkladı.
ENFLASYON 2.01.2019
Enflasyon 2018'de yaktı geçti
Samsun'da görev yapan emekli, işçi ve memur sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 2018 yılını değerlendirdi. Yükselen enflasyona karşı maaşların eridiği bir yıl geçirdiklerini ifade eden temsilciler, 2019 yılında zam umudu taşıdıklarını söyledi
ENFLASYON 26.12.2018
Eczacıbaşı: 'Enflasyon konusunu çok önemsiyoruz, çok ciddi sorunları yol açabili
Ege Genç İş adamları Derneğinin (EGİAD) 76. Ege Toplantısı, iş insanı Bülent Eczacıbaşı'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, 'Enflasyon konusunu çok önemsiyoruz. Çok ciddi sorunları yol açabilir. Yüksek oranlara fırladığı zaman tekrar kontrol altına alınması çok zor' dedi.
ENFLASYON 19.12.2018
Bakan Albayrak'tan enflasyon açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Yüksek enflasyona karşı atılan adımlar ve Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı etkisini göstermeye başlamıştır. Ekim ayında tepe noktasına ulaşan tüketici fiyatları, Kasım ayında aylık yüzde 1,4 daralırken yıllık enflasyon bir önceki aya göre 3,6 puan iyileşmiştir' dedi.
ENFLASYON 19.12.2018
Meram Belediyesi enflasyonla mücadelede esnafın yanında
Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi'ne ait taşınmazlarda kiracı olarak faaliyet gösteren esnaflara her yılbaşında yapılan zam, bu yıl esnafa destek olmak amacıyla kiralara yansıtılmayacak.
ENFLASYON 16.12.2018
Bakan Albayrak: 'Kasım ayından sonra Aralık ayında da enflasyonla mücadelede güç
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Kasım ayından sonra Aralık ayında da devam edecek KDV ve ÖTV indirimlerinin ve enerji fiyatlarında zam yapılmayacak olmasının etkisiyle enflasyonla mücadelede güçlü bir performansı yakalayacağımıza inanıyoruz' dedi.
ENFLASYON 10.12.2018
Enflasyon kasım ayında geriledi
Enflasyon kasım ayında geriledi
Enflasyon, kasım ayında yüzde 1,44 gerileyerek, yıllık bazda yüzde 21,62 oldu
ENFLASYON 4.12.2018
Enflasyondaki düşüş sürecek
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, enflasyonda düşüşün güçlü şekilde başladığını ve bu eğilimin süreceğini belirterek, 'Kasım ayı enflasyon rakamları, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nın başarısını ortaya koymuştur' dedi
ENFLASYON 4.12.2018
Çetin Kasım ayı enflasyonunu değerlendirdi
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanan Kasım ayı enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
ENFLASYON 3.12.2018
Enflasyonda düşüş eğilimi
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Kasım ayı tüketici enflasyonunu (TÜFE) yüzde 1.44 ve yıllık enflasyonu yüzde 21. 62 olarak ilan ettiğini belirterek, 'Tüm iyimser beklentilerin ötesinde düşük gelen bu enflasyon rakamı birçok açıdan ilk olmuştur' dedi.
ENFLASYON 3.12.2018
Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı!
Tüketici fiyat endeksi'nde 2018 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 1,44 düşüş bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 20,79, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,62 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,63 artış gerçekleşti.
ENFLASYON 3.12.2018
Yalçın: 'Enflasyona ezilen değil, enflasyonu ezen bir ücret istiyoruz'
Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, 'Yeni Türkiye, emeğe değer vermek, çalışanların hak ettiklerini almasını sağlayacak adil paylaşımı hayata geçirmekle mümkündür. Enflasyona ezilen değil, enflasyonu ezen bir ücret istiyoruz' dedi.
ENFLASYON 30.11.2018
Beyaz ette yüzde 35'e varan indirim!
Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Sait Koca, 'Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında ürün çeşitlerimize bağlı olarak, yüzde 15 ile 35 oranında değişen fiyat indirimleri yaptık.' dedi.
ENFLASYON 20.11.2018
Marketler enflasyon sebebi olarak gösterilmekten rahatsız
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 7 No'lu Perakende Gıda ve Muhtelif Ticaret Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Aykun, enflasyonun sebebi olarak, marketlerin gösterilmesinin haksızlık olduğunu belirterek, 'Çok ciddi karlar elde edilse bu dönemde marketler kapanmak yerine çok sayıda yenisi açılırdı' dedi.
ENFLASYON 20.11.2018
Enflasyonla topyekûn mücadelede herkes indirim, Vakıflar yüzde 25 zam peşinde
Herkesin enflasyonla topyekûn mücadele adı altında indirim yaptığı bu günlerde Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün kiralara fahiş zam yapması kiracıları isyan ettirdi.
ENFLASYON 19.11.2018
Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı
Bursa'nın inegol ilçesinde Enflasyon ile mücadeleye tam destek veren bir işyerine düzenlenen silahlı saldırıda işyerinin camları kırılırken, saldırıyı gerçekleştiren şahıs veya şahıslar kayıplara karıştı.
ENFLASYON 19.11.2018
KAYSO Başkanı Büyksimitci, Enflasyonla Mücadeleye Destek Veren Sanayicileri Ziya
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele' kapsamında kampanyaya destek veren sanayicileri firmalarında ziyaret etti.
ENFLASYON 16.11.2018
Ranss'tan enflasyonu yok sayan büyük indirim
Ranss Hipermarketler zinciri, geçtiğimiz günlerde tüm şubelerde yüzde 10 indirime giderken, 14-25 Kasım tarihleri arasında da indirimlerine devam ediyor.
ENFLASYON 13.11.2018
Nüfusun enflasyonu düşürücü etkisi 2025'te zirve yapacak
Merkez Bankası'nın araştırmasına göre, enflasyonu düşürücü olarak nitelendirilebilecek çalışma çağındaki nüfusun toplam içindeki payı 2025'te zirve yaptıktan sonra oldukça yavaş bir şekilde gerilemeye başlayacak.
ENFLASYON 9.11.2018
Lokantacılar ve Pastacılar Odası'ndan enflasyonla mücadeleye destek
Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası, enflasyonla mücadeleye destek vermek amacıyla üye işyerlerinde yüzde 10 indirime gitti.
ENFLASYON 8.11.2018
Çelik: 'Ekonomik krizlerin ve yüksek enflasyonun en büyük mağdurunun işçi kesimi
Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik son dönemdeki ekonomik gelişmeleri değerlendirdi ve yüksek enflasyonda en çok mağdur olan kesimin işçiler olduğunu söyledi.
ENFLASYON 6.11.2018
AESOB Başkanı Dere'den Enflasyon değerlendirmesi
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı Ekim ayı enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.
ENFLASYON 5.11.2018
ATSO Başkanı Çetin'den Enflasyon değerlendirmesi
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ekim Ayı enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
ENFLASYON 5.11.2018
ATB Başkanı Çandır: 'Son 15 yılın en yüksek enflasyonu'
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Ekim ayı tüketici enflasyonunun (TÜFE) yüzde 2,67 ve yıllık enflasyonun ise yüzde 25,24 ilan edildiğini belirterek, Son 15 yılın en yüksek enflasyonunun yaşandığını söyledi.
ENFLASYON 5.11.2018
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon, ekim ayında yüzde 2,67 artarken, yıllık bazda yüzde 25,24 oldu.
ENFLASYON 5.11.2018
Muz üreticilerinden enflasyonla mücadeleye destek
Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Mehmet Güzel, 'Enflasyonla Topyekün Mücadele' programına destek kapsamında dalında 4,5 lira olan muzun kilosunu 3 liraya indirdiklerini söyledi.
ENFLASYON 2.11.2018
TCMB'den enflasyon açıklaması
TCMB'den enflasyon açıklaması
Merkez Bankası, yılsonu enflasyon tahminini yüzde 13,4'ten yüzde 23,5'e yükseltti
ENFLASYON 1.11.2018
İTSO'dan enflasyonla mücadeleye destek
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yıl sonuna kadar oda tarafından düzenlenecek belge ve hizmet bedellerinde yüzde 10 indirim yapma kararı aldı.
ENFLASYON 31.10.2018
Alman giyim markalarından enflasyonla mücadeleye destek
Türkiye'de distribütörlükleri bulunan Alman menşeili giyim markaları, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'nı destekliyor.
ENFLASYON 31.10.2018
Beyşehir Belediyesinden enflasyonla mücadeleye tam destek
Konya'nın Beyşehir İlçe Belediyesi, hükümetin enflasyonla mücadele programına destek olmak amacıyla bünyesindeki sosyal tesislerde yüzde 15'lik indirim kararı aldı.
ENFLASYON 31.10.2018
Piyasalar enflasyon raporunu bekliyor
Merkez Bankasınca, ekonomi literatüründe önemli bir yer tutan ve hem piyasaları hem de reel ekonomiyi yakından ilgilendiren enflasyon tahminlerinin paylaşılacağı toplantı bugün gerçekleştirilecek
ENFLASYON 31.10.2018
Ar-Ge'ye 1,1 milyar lira kaynak
Cumhurbaşkanlığının 2019 yılına ilişkin programında TÜBİTAK Ar-Ge projeleri için 1,1 milyar lira kaynak tahsis edilirken, TCDD hızlı tren yatırımları için 3,5 milyar liralık harcama yapılacak
ENFLASYON 29.10.2018
Türk Telekom'un, enflasyonla mücadeleye desteği artıyor
Türk Telekom, Türkiye Cumhuriyeti'nin 95'inci kuruluş yıldönümünde 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na destek olmak amacıyla, evde internet ve Tivibu'ya yeni abone olanlara ilk üç ay yüzde 10 indirim uygulayacak.
ENFLASYON 28.10.2018
Arık'tan enflasyonla mücadeleye tam destek
Grup Avenir Türkiye Direktörü İbrahim Arık, grup olarak enflasyonla mücadeleye tam destek verdiklerini söyleyerek, 'Geri çekilmeyeceğiz, yatırımlarımız devam edecek. Ülke olarak mücadeleye devam edersek kazanırız' dedi.
ENFLASYON 27.10.2018
Başkan Büyükkılıç, enflasyonla mücadeleye destek veren esnafa teşekkür etti
Kayseri Melikgazi Başkanı Memduh Büyükkılıç, 'Enflasyonla Topyekun Mücadele' kapsamında yüzde 10 indirim yapan esnafları ziyaret ederek teşekkür etti.
ENFLASYON 27.10.2018
Essa Grup'tan Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye destek
Türkiye'nin en önemli saat üretici firmalarından Essa Grup, tüm markaları ve grup şirketleri ile 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele' programına destek verdiğini açıkladı. Grup, ürünlerinde en az yüzde 10 oranında indirim yapacak.
ENFLASYON 26.10.2018
İzmir'de enflasyonla topyekun mücadele
Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında İzmir Ticaret Odası (İZTO) ile Ege Perakendeciler Derneği (PERDER) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol gereği temel ihtiyaç grubundan 31 üründe yüzde 10 indirim uygulanacak.
ENFLASYON 26.10.2018
Enflasyonla mücadele kampanyasına Denizli'de 119 firma başvurdu
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, yurt genelinde başlatılan 'Enflasyonla Topyekûn Mücadelede' kampanyasına 12 günde Denizli'den 119 firmanın başvurduğunu ifade etti.
ENFLASYON 25.10.2018
Batman esnafından 'enflasyonla mücadeleye' destek
Batman'da halıcıdan mobilyacıya, zücaciyeden kırtasiyeye esnaf, 'Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek vermek amacıyla indirime gitti. Dolara ve Trump'a inat eski fiyata satış yaptıklarını ve tüm indirimler dışında yüzde 10 daha indirim uyguladıklarını belirten esnaf, kampanyaya tüm işletmelerin destek vermesini istedi.
ENFLASYON 25.10.2018
Tohumculuk sektöründen Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'na destek
Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), bağlı alt birlikleri ve üyelerinin destekleriyle Hazine ve Maliye Bakanlığınca başlatılan 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı' kapsamında ülke genelinde tohum, fide, fidan ve süs bitkileri fiyatlarında indirim yapma kararı aldı.
ENFLASYON 25.10.2018
Bilgi Koleji'nden enflasyonla mücadeleye destek
Bilgi Koleji Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında önümüzdeki dönem yapılacak kayıtlarda geçen yılın fiyatlarının geçerli olduğunu açıkladı.
ENFLASYON 24.10.2018
Türk Telekom'dan enflasyonla mücadeleye destek
Türk Telekom'dan enflasyonla mücadeleye destek
Türk Telekom, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında, müşterilerine yüzde 10 indirim başlattı.
ENFLASYON 24.10.2018
Başkan Bağlamış, enflasyonla mücadeleye destek veren üyeleri ziyaret etti
Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 'Enflasyonla Topyekün Mücadele' kampanyası çerçevesinde, indirim yaparak kampanyaya destek veren üyeleri ziyaret etti.
ENFLASYON 23.10.2018
TTB üyelerinden Enflasyonla Mücadele'ye destek
Hükümet tarafından uygulamaya konulan 'Enflasyonla Mücadele Programı'na sivil toplum kuruluşlarından ve sektörlerden destek yağıyor.
ENFLASYON 22.10.2018
YTSO'dan enflasyonla mücadeleye tam destek
YTSO'dan enflasyonla mücadeleye tam destek
Yalova Ticaret ve Sanayi Başkanı Tahsin Becan, enflasyonla mücadeleye tam destek verdiklerini açıkladı.
ENFLASYON 22.10.2018
TSO meslek komitelerinden enflasyonla mücadele toplantısı
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nın meslek komiteleri, Enflasyonla Topyekun Mücadele programı kapsamında başlatılan enflasyona esas ürün ve hizmet gruplarında asgari yüzde 10 indirim kampanyasına yönelik çalışmalarına devam ediyor.
ENFLASYON 21.10.2018
Payitaht çarşı üye iş yerlerinden enflasyonla mücadeleye destek
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde düzenlenen Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri'ne katılan üye iş yerleri, 'enflasyonla topyekün mücadele programı'na tam destek verdi.
ENFLASYON 21.10.2018
Enflasyonla Topyekün Mücadele'ye beyaz eşyacıdan destek
Enflasyonla Topyekün Mücadele'ye beyaz eşyacıdan destek
Edirne'de beyaz eşya satışı yapan bir firma, Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'na destek verdi.
ENFLASYON 21.10.2018
İndirim yapana ödül
Geçtiğimiz günlerde enflasyonla mücadele programı kapsamında 407 ürünlük bir liste hazırlayıp o ürünlerde üyelerinden yüzde 10 indirim talep eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işi sıkı tutuyor.
ENFLASYON 21.10.2018
NTB'den enflasyonla mücadeleye destek
NTB'den enflasyonla mücadeleye destek
Nusaybin Ticaret Borsası (NTB) yönetim kurulu, enflasyonla topyekun mücadeleye destek açıklamasında bulundu.
ENFLASYON 20.10.2018
Enflasyonla mücadeleye baklava da katıldı
Enflasyonla mücadeleye baklava da katıldı
Tatlıcı Seyidoğlu Gıda, enflasyonla mücadele için tüm mağazalarında yüzde 10 indirim uygulamaya başladığını duyurdu.
ENFLASYON 20.10.2018
Murzioğlu: 'Enflasyonla mücadele milli meseledir'
'Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na destek olduklarını belirten Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iş dünyasından asgari yüzde 10 indirim uygulamalarını istedi.
ENFLASYON 19.10.2018
Murzioğlu: 'Enflasyonla mücadele milli meseledir'
'Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na destek olduklarını belirten Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iş dünyasından asgari yüzde 10 indirim uygulamalarını istedi.
ENFLASYON 19.10.2018
Gülsoy, enflasyonla mücadele eden firmaları ziyaret etti
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, enflasyonla topyekün mücadele programına destek veren firmaları ziyaret etti.
ENFLASYON 19.10.2018
 Kaynak sorunumuz yok
Kaynak sorunumuz yok
BRICA Zirvesi'nde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Türkiye'nin kaynak sağlama sorunu yok' dedi
ENFLASYON 19.10.2018
ADS'den enflasyon desteği
ADS'den enflasyon desteği
Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'na spor camiasından da destek geldi.
ENFLASYON 19.10.2018
ATB'den enflasyonla mücadeleye destek
Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanarak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programına destek verdi.
ENFLASYON 19.10.2018
OTSO'dan enflasyonla mücadeleye destek
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), Türkiye Odalar Borsalar Birliğinin (TOBB) başlattığı 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele' kampanyasına destek verdi.
ENFLASYON 18.10.2018
Üç bin restoranttan enflasyona karşı indirim
TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, 'Bugün itibariyle 110 civarında üyemizin 3 bin civarında şubesinde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında indirim kampanyası başlattık.' dedi.
ENFLASYON 18.10.2018
MOBİAD üyelerinden enflasyonla mücadeleye destek
Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİAD) Trabzon Şubesi enflasyonla mücadeleye destek vermek amacıyla üye iş yerlerinde yüzde 10'luk bir indirim yapma kararı aldı.
ENFLASYON 18.10.2018
Of Ticaret ve Sanayi Odası enflasyonla mücadeleye 'Varız' dedi
Enflasyonla mücadele kapmasında Türkiye genelinde başlatılan indirim kampanyasına Of Ticaret ve Sanayi Odası da 'Varız' diyerek destek verdi.
ENFLASYON 18.10.2018
Başkan Akkaya: 'Enflasyonla Topyekun Mücadelede Biz de varız'
Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 'Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek olmak için Akşehir Belediyesi olarak üzerlerine ne düşüyorsa fazlasıyla yapacaklarını belirterek, 'Enflasyonla Topyekun Mücadelede biz de varız' dedi.
ENFLASYON 18.10.2018
Erdemlili iş adamlarından enflasyonla mücadeleye destek
Erdemlili iş adamlarından enflasyonla mücadeleye destek
Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, enflasyonla mücadeleye destek verdiklerini söyledi.
ENFLASYON 18.10.2018
Van'da enflasyonla mücadele toplantısı
Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, 'Enflasyonla Mücadele Programı'nı son derece önemli bulup desteklediklerini belirterek, 'Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir' dedi.
ENFLASYON 18.10.2018
Tokat'ta yerel marketten enflasyona inat yüzde 15 indirim
Tokat'ta 10 şubesi bulunan yerel bir market, Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan tarafından başlatılan 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Projesi'ne yüzde 15 indirimle destek verdi.
ENFLASYON 18.10.2018
Merlin Entertainments'tan enflasyonla mücadeleye destek
Merlin Entertainments, Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı dahilinde yıl sonuna kadar fiyat artışı yapmayacağını açıkladı.
ENFLASYON 18.10.2018
Kırıkkale'den 'Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek
Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na her türlü destek ve katkıyı vermeye hazır olduklarını bildirdi.
ENFLASYON 18.10.2018
Kdz. Ereğli TSO'dan enflasyonla mücadeleye destek
Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, enflasyonla mücadele konusunda TOBB'un programını desteklediklerini söyledi. Keleş toplantıda yerel gündeme ilişkin konularda da açıklamalarda bulundu.
ENFLASYON 17.10.2018
İstiklal Caddesi esnafından enflasyonla mücadeleye destek
Her gün yerli ve yabancı binlerce vatandaşın ziyaret ettiği İstiklal Caddesi'nde birçok dükkan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek olmak amacıyla ürünlerinde en az yüzde 10 indirime gitme kararı aldı. Desteğe katılan dükkanlara indirim stickerlarını ise Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan astı.
ENFLASYON 17.10.2018
ÇATSO ve ÇTB'den 'Enflasyona Topyekun Mücadele'ye destek
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası (ÇATSO) ve Çankırı Ticaret Borsası (ÇTB) Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafında Enflasyona Topyekun Mücadele Programı'na destek veriyor.
ENFLASYON 17.10.2018
Malatya Ticaret Borsası'ndan enflasyonla mücadeleye destek
Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, enflasyon ile topyekün mücadeleye oda olarak destek verdiklerini belirterek, 'Bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur' dedi.
ENFLASYON 17.10.2018
KONESKOOP'tan enflasyonla mücadeleye destek
Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (KONESKOOP), enflasyonla mücadele seferberliğine destek çağrısında bulundu.
ENFLASYON 17.10.2018
Fırıncı Esnafı Enflasyona Savaş Açtı
Ceylanpınar'da son zamanlarda akıllarda soru işareti oluşmasına neden olan ekmek fiyatları fırıncı esnafı ve belediye arasında yapılan iki görüşmelerle sabitlenmiş oldu.
ENFLASYON 17.10.2018
Adana'da borsa ve odalardan enflasyonla topyekün mücadele
Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, 81 il ve 160 ilçede oda ve borsaların Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmaların en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmakta olduklarını söyledi.
ENFLASYON 17.10.2018
Kızıltan: 'Enflasyonla mücadelede sorumluluk ve görev hepimizin'
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, enflasyonla mücadelede herkesin desteğini beklediklerini ifade ederek, 'Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir' dedi.
ENFLASYON 17.10.2018
Kadirli'de enflasyonla mücadele programına destek
Kadirli Ticaret Odası ve Kadirli Ticaret Borsası, Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan enflasyonla mücadele programına destek vereceklerini açıkladı.
ENFLASYON 17.10.2018
948 yıllık Zile panayırında enflasyon sıfır
TOKAT (İHA) – Bu yıl 948'incisi düzenlenen asırlık Zile Panayırı, Türkiye'nin dört bir tarafından gelen esnafın katılımıyla gerçekleşiyor. Enflasyona karşı tepki gösteren esnaf, geçen yılın ürün fiyatlarından satış yaparak vatandaşın yüzünü güldürüyor.
ENFLASYON 17.10.2018
Konfor'dan Enflasyonla Topyekün Mücadele'ye 'tam destek' açıklaması
Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında firmalardan indirim açıklamaları gelmeye devam ediyor. Bu çerçevede Konfor Mobilya tüm ürünlerinde nakitte yüzde 30 net indirime ek olarak yüzde 10 Enflasyonla Topyekün Mücadele indirimi sağlayacaklarını duyurdu.
ENFLASYON 17.10.2018
Pasinler esnafından enflasyonla mücadeleye tam destek
Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığının başlatmış olduğu 'Enflasyonla Mücadele Programına' Erzurum Pasinler'den destekler gelmeye başladı.
ENFLASYON 17.10.2018
AESOB'tan Enflasyonla Topyekun Mücadeleye destek
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere, hükümet tarafından açıklanan 'Enflasyonla Topyekun Mücadele' programının desteklenmesini istedi.
ENFLASYON 17.10.2018
Enflasyonla mücadeleye Eminevim'den tam destek
Enflasyonla mücadele kapsamında başlatılan indirim kampanyasına Eminevim de tam destek vereceğini ve öngörülen yüzde 10 indirim oranının da üzerine çıkılması için gerekli çalışmaların başlatıldığını açıkladı.
ENFLASYON 17.10.2018
NTO'dan enflasyonla mücadele kampanyasına destek
Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, 'Nazilli Ticaret Odası olarak enflasyonla mücadele kapsamında başlatılan indirim kampanyasını destekliyoruz' dedi.
ENFLASYON 17.10.2018
Isparta'da Enflasyonla Mücadeleye Destek
Isparta'da Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO), Ticaret Borsası ve Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, Hükümetin açıkladığı 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı' çerçevesinde başlatılan indirim kampanyasına destek verdi.
ENFLASYON 16.10.2018
STK'lardan enflasyonla topyekun mücadele
STK'lardan enflasyonla topyekun mücadele
Ordu'nun Ünye ilçesinde sivil toplum kuruluşları(STK) bir araya gelerek enflasyonla topyekûn mücadele kararı aldı.
ENFLASYON 16.10.2018
Kızıltepe'den 'Enflasyonla topyekun mücadele kampanyasına' destek
Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Mahmut Dündar, enflasyonla topyekun mücadelede kendilerinin de var olduğunu belirtti.
ENFLASYON 16.10.2018
ETSO'dan 'Enflasyonla Topyekun Mücadele Programına destek
Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'yla ilgili olarak, 'Elbistan olarak gereken fedakarlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacağız' dedi.
ENFLASYON 16.10.2018
Burhaniye Ticaret Odasından Enflasyonla Mücadeleye Destek
Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Ticaret Odası (BTO) Başkanı Mustafa Aysel ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Hasan Varol ve yönetim kurulu üyeleri, 'Enflasyon ile topyekün mücadelede biz de varız' dediler.
ENFLASYON 16.10.2018
Bartın TSO'dan enflasyonla mücadeleye tam destek
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB), Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na katkıda bulunmak amacıyla; 81 il ve 160 ilçede bulunan 365 oda ve borsa nezdinde başlattığı çalışmaya Bartın Ticaret ve Sanayi Odası'ndan da destek geldi.
ENFLASYON 16.10.2018
Kamil Koç'tan enflasyonla mücadeleye destek
Kamil Koç'tan enflasyonla mücadeleye destek
Kâmil Koç, 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kampanyası'na tam destek verdiğini açıkladı.
ENFLASYON 16.10.2018
Çetmen Mobilya'dan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na destek
Çetmen Mobilya, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na destek verdi. Şirket, kampanya kapsamında seçili ürünlerinde yüzde 10 indirim uygulamaya başladı.
ENFLASYON 16.10.2018
Borsan'dan 'Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na tam destek
Borsan Kablo CEO'su Mehmet Arbek Akay, 'Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek kapsamında aydınlatma ve LED ürünlerinde yüzde 10 indirim yapacaklarını söyledi.
ENFLASYON 16.10.2018
Çorum TSO ve Ticaret Borsası'ndan 'Enflasyonla Mücadele Programına' destek çağrı
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Çorum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Naki Özkubat, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan 'Enflasyonla Mücadele Programına' destek için oda üyelerine çağrıda bulundular.
ENFLASYON 16.10.2018
KTO Başkanı Gülsoy, enflasyonla mücadeleye destek veren esnafları ziyaret etti
Kayseri ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 'enflasyonla topyekun mücadele' kapsamında yüzde 10 indirim yapacak firmaları ziyaret etti.
ENFLASYON 16.10.2018
Türkiye, Turkcell'in Enflasyonla Mücadele kampanyasını çok sevdi
Turkcell'in Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında başlattığı '2 kat internet' kampanyası büyük ilgi gördü. Kampanyanın ilk üç gününde 2 milyonu aşkın Turkcell'li BiP'teki 'Enflasyonla Mücadele' kanalını takip ederek, internet paketlerini ikiye katladı.
ENFLASYON 16.10.2018
KTB, enflasyonla mücadelede 'Biz de varız' dedi
Konya Ticaret Borsası (KTB), enflasyonla topyekun mücadele kapsamında en az yüzde 10 indirim kampanyasına tam destek verdi.
ENFLASYON 16.10.2018
ATSO'dan Enflasyonla Mücadeleye Destek
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Hükümetin açıkladığı 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı' çerçevesinde başlatılan indirim kampanyasına destek veriyor.
ENFLASYON 16.10.2018
Enflasyonla topyekun mücadele
DÜZCE(İHA) – Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, 'Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir' dedi.
ENFLASYON 16.10.2018
 İki prangadan kurtulacağız
İki prangadan kurtulacağız
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi kurtaracağız' dedi
ENFLASYON 16.10.2018
Arslantaş: 'Enflasyona karşı alınan önlemler yeterli değil'
Öz Kayseri İnşaat (ÖKİ) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Arslantaş, son günlerde meydana gelen ekonomik gelişmeleri iş dünyası açısından değerlendirdi. Arslantaş, yükselen enflasyon rakamları karşısında hükumetin aldığı tedbirlerin yeterli olmadığını söyledi.
ENFLASYON 16.10.2018
Kamitoğlu, enflasyonla mücadele programını açıkladı
Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Zekai Kamitoğlu 'Enflasyonla Mücadele Programı' hakkında açıklamalarda bulundu.
ENFLASYON 15.10.2018
STK'lardan 'Enflasyonla Topyekün Mücadele'ye destek
Hatay'daki Sivil Toplum Kuruluşları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin başlattığı 'Enflasyonla Topyekün Mücadele' kampanyasına destek verdi.
ENFLASYON 15.10.2018
TSO'dan 'Enflasyonla Mücadele Programı' hakkında açıklama
Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin, Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli bulup desteklediklerini belirterek, 'Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir' dedi.
ENFLASYON 15.10.2018