EVREN HABERLERİ

HaberlerEVRENEVREN
Evren Yurttaş: 'Aşırı gerilim sönümleyici kullanan işyerlerinin sigortalama bede
Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Trimbox CEO'su Evren Yurttaş, Trimbox gibi aşırı gerilim sönümleyicileri kullanan sanayiilerin süreç içerisinde zararların azaldığı görüldüğü için sigortalama bedellerinin düştüğünü söyledi.
EVREN 21.02.2019
Evren'den Sicil Affı açıklaması
Malatya ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, esnaf ve sanatkarların kooperatif kredilerinden faydalanması için bankalardan bir an önce sicil affı getirmesini beklediklerini söyledi.
EVREN 20.02.2019
Evrensel Değerler Çocuk Müzesi ve Bilim Merkezi 35 bin çocuğu ağırladı
Ankara'nın ilk interaktif çocuk müzesi olan Evrensel Değerler Çocuk Müzesi ve Bilim Merkezi, 2017 yılında açıldığı günden bu yana 35 bini aşkın başkentli çocuğu ağırladı.
EVREN 20.02.2019
Pütürge Belediyespor'da Evren'in istifası kabul edilmedi
Spor Toto Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 2. Grup takımlarından Pütürge Belediyespor'da Teknik Direktör Mahmut Evren'in görevini bıraktığını ifade etmesinin ardından kulüpten bir açıklama geldi. Kulüp yönetimi, Evren'in görevinin başında olduğunu bildirdi.
EVREN 4.02.2019
CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan; 'Aydınlarımızı unutmayacağız, unutturmayac
CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan; 'Aydınlarımızı unutmayacağız, unutturmayac
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanlığı düzenlediği basın toplantısıyla gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu andı.
EVREN 24.01.2019
Evrensel düzeyde eğitimciler HKÜ' de yetişecek
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi tarafından, Uluslararası Bakalorya Eğitimci Sertifikasının (IBEC) onayı alındı.
EVREN 10.01.2019
Devrenin lideri Atakum
Birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne olan Samsun Süper Amatör Ligi'nin ilk devresi tamamlandı. Ligin ilk devresinde Atakum Belediyespor zirvede yer alırken, Genç Bafraspor yarıyı son sırada tamamladı
EVREN 1.01.2019
Sözen, seçim startını Evrenseki'den verdi
Sözen, seçim startını Evrenseki'den verdi
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, seçim gezilerinin startını Evrenseki Mahallesi'nden verdi.
EVREN 28.12.2018
Vali Ali Hamza Pehlivan İnsan Haklarının Evrenselliği konulu konferansa katıldı
Vali Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı tarafından düzenlenen İnsan Haklarının Evrenselliği konferansına katıldı.
EVREN 20.12.2018
Vali Ali Hamza Pehlivan İnsan Haklarının Evrenselliği konulu konferansa katıldı
Vali Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı tarafından düzenlenen İnsan Haklarının Evrenselliği konferansına katıldı.
EVREN 20.12.2018
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: 'TÜRKSOY, evrensel barışa hizmet etme
36. Dönem TÜRKSOY Daimi Konsey Toplantısı Kastamonu'da başladı. Toplantıda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı'nın (TÜRKSOY) evrensel barışa hizmet ettiğini söyledi.
EVREN 18.12.2018
Pütürge Belediyespor hocası Evren'e ceza
Pütürge Belediyespor hocası Evren'e ceza
Pütürge Belediyespor teknik sorumlusu Mahmut Evren'e 1920 Maraş maçından dolayı 21 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.
EVREN 13.12.2018
Dr. Evren Işık, tıp fakültesi öğrencileriyle deneyimlerini paylaştı
Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık, Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri'nde tıp fakültesi son sınıf öğrencileriyle deneyimlerini paylaştı.
EVREN 10.12.2018
AK Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer oldu
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında Aksaray'ın Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti'nin Aksaray Belediye Başkan Adayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Daire Başkanı Evren Dinçer oldu.
EVREN 6.12.2018
Pekyatırmacı: 'Mevlana'nın evrensel mesajları tüm insanlığa ulaştırılacak'
Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, bu yıl 'Selam Vakti' teması ile gerçekleştirilecek anma törenleri ile Mevlana'nın evrensel mesajlarının tüm insanlığa ulaştırılacağını söyledi.
EVREN 6.12.2018
AK Parti Aksaray Belediye Başkan adayı Evren Dinçer oldu
AK Parti Aksaray Belediye Başkan adayı Evren Dinçer oldu
AK Parti Aksaray Belediye Başkan adayı Evren Dinçer oldu.
EVREN 6.12.2018
Çevrenin korunmasına yönelik teklif yasalaştı
Plastik alışveriş poşetlerinin ücretli hale getirilmesi gibi düzenlemeler içeren Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
EVREN 30.11.2018
Edirne'de selde kaybolan Veysel Evren'in cesedine ulaşıldı. Yaşlı adamın cansız
Edirne'de selde kaybolan Veysel Evren'in cesedine ulaşıldı. Yaşlı adamın cansız bedeninin evinin etrafında suyun içinde bulunduğu öğrenildi.
EVREN 28.11.2018
Çevrenin korunması şart
TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 'Çevre için alacağımız her önlem tüm canlıların yaşamını kurtaracak ve gelecek güvence altına alınacak' dedi
EVREN 17.11.2018
İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin 70'inci yılına özel konferans
Maltepe Üniversitesi İnsan Hakları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve UNESCO Felsefe ve İnsan Hakları Kürsüsü, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin 70'inci yılı nedeniyle uluslararası bir konferans düzenleyecek.
EVREN 2.11.2018
Mahmut Evren, Pütürge Belediyespor ile başarıyı hedefliyor
Spor Toto Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 2. Grup takımlarından Pütürge Belediyespor'un başında antrenör olarak göreve başlayan Mahmut Evren yuvasına döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.
EVREN 25.10.2018
Evrensel Değerler Çocuk Müzesi'ne çocuk akını
Yenimahalle Belediyesi'nin Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi içerisinde Ankaralı çocuklara hediye ettiği Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, çocukların akınına uğruyor. 23 Nisan 2017 yılında faaliyete başlayan müze bugüne kadar 23 bin 788 çocuğu ağırladı.
EVREN 22.10.2018
Evren Yurttaş: 'Elektrik kaynaklı yangınlar önlenebilir felakettir'
Elektrik Yangınlarından ve Hasarlarından Korunma Derneği (ELYAK) Genel Başkanı Evren Yurttaş, Türkiye'de son yıllardaki yangınları incelediklerini ve yaşanan yangınların elektrik ve aşırı gerilim kaynaklı olduğunu belirterek, 'Bu yangınların tamamı önlenebilir ve önlenmediği içinse felakettir' dedi.
EVREN 11.10.2018
Gazi ve Şehit Yakınları Vakfından ESKKK Başkanı Evren'e plaket
Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Muharrem Kıbrız, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evreni ziyaret ederek desteklerinden dolayı Evren'e plaket verdi.
EVREN 8.10.2018
Başkan Evren, Yapı Fuarını ziyaret etti
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, 6. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı'nı (MAYDEF) ziyaret ederek stantları gezdi.
EVREN 6.10.2018
Müziğin evrensel dili Keçiören'de yankılandı
Keçiören Belediyesi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından organize edilen müzik topluluğu 'Al-Amal Korosu'na ve İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi'nin organize ettiği 'Bizim Koro' isimli müzik grubuna Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserle ev sahipliği yaptı.
EVREN 26.09.2018
'Evrenin Titreşen Işıkları' SALT Beyoğlu'nda ziyarete açıldı
SALT'ın bu sene başlattığı 'Sohbetler' serisinin ikincisi 'Evrenin Titreşen Işıkları' sergisi, SALT Beyoğlu'nda açıldı. Sergi, 30 Aralık tarihine kadar görülebilecek.
EVREN 12.09.2018
38 yıl önceki kara leke: '12 Eylül'
Türk demokrasi tarihinde idam, kötü muamele ve insan hakları ihlalleriyle yerini alan 12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 38 yıl geçti.
EVREN 11.09.2018
Evrensel Değerler Çocuk Müzesi 23 bin 494 çocuk ağırladı
Evrensel Değerler Çocuk Müzesi 23 bin 494 çocuk ağırladı
Yenimahalle Belediyesinin Ankaralı çocuklara hediyesi olan Evrensel Değerler Çocuk Müzesi 23 bin 494 çocuğu ağırladı.
EVREN 29.08.2018
Doç. Dr. Yıldızhan: 'Evrensel düşünmek faydalıdır'
Doç. Dr. Ahmet Yıldızhan, evrensel düşünmenin faydalarına değinerek bu doğrultuda Dünya Kupası örneği verdi. Yıldızhan, Fransa'nın şampiyonluğunda göçmen futbolcuların rolünün büyük olduğunun altını çizdi.
EVREN 3.08.2018
''Yahudi Ulus Devleti Yasası' evrensel hukuk ilkeleriyle çatışıyor'
İstanbul Üniversitesi İsrail Parlamentosu'nda kabul edilen 'Yahudi Ulus Devleti Yasası' ile ilgili senato kararı yayınladı. İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak yaptığı açıklamada İsrail Parlamentosu'nda kabul edilen 'Yahudi Ulus Devleti Yasası'nın evrensel hukuk ilkeleriyle çatıştığını vurguladı.
EVREN 23.07.2018
Mahmut Evren, Evkur Yeni Malatyaspor altyapı antrenörü oldu
Evkur Yeni Malatyaspor altyapısında U17 kategorisi antrenörlüğüne Mahmut Evren getirildi. Bir dönem 1. Lig'de iken Malatyaspor'un teknik sorumluluğunu da yapan Evren yeni görevine başladı.
EVREN 16.07.2018
Düzce Üniversitesi'nde risk evreninin belirlenmesi çalıştayı düzenlendi
Düzce Üniversitesi İç Denetim birimi tarafından düzenlenen 'Risk Evreninin Belirlenmesi Çalıştayı' akademik ve idari personellerin katılımıyla Cumhuriyet Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
EVREN 2.07.2018
Öğrenciler evrensel değerleri fotoğrafladı
Öğrenciler evrensel değerleri fotoğrafladı
Ankaralı öğrenciler 'Değerli Fotoğrafçılar İş Başında projesi' kapsamında evrensel değerleri fotoğrafladı.
EVREN 29.06.2018
Evrensel Çocuk Müzesinden yaza özel kurslar
Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Müzesi, yaz ayları boyunca, birbirinden renkli etkinlik, kurs ve atölye çalışmaları ile minik konuklarını ağırlayacak. Çocuklar yazın keyfini, tarihin macera dolu serüvenine yolculuk yaparak geçirecek.
EVREN 27.06.2018
Çeşme'de Evrencan Gündüz coşkusu
Yenilenen yüzüyle iddialı markaları bir araya getiren Çeşme Marina Yacht Club, Ramazan Bayramında tatilcilere müzik ziyafeti sunacak.
EVREN 14.06.2018
Evrensel Koleji öğrencileri Polonya yolcusu
Ankara Özel Evrensel Koleji öğrencileri, Polonya'da düzenlenecek MILSET Expo-Sciences Europe Bilimsel Proje Fuarı'nda Türkiye'yi iki proje ile temsil edecek.
EVREN 7.06.2018
Öğrenciler çevrenin önemine dikkat çekti
5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda anaokulu ve ilkokul öğrencileri 'çevre'nin önemine işaret etti.
EVREN 5.06.2018
Samsun'da Evrencan rüzgarı
Samsun'da Evrencan rüzgarı
Ünlü müzisyen Asım Can Gündüz'ün oğlu Evrencan Gündüz, sevilen şarkılarıyla Fasl-ı Şahane'de sevenleriyle buluştu.
EVREN 3.06.2018
Özel Evrensel Fen Lisesi öğrencileri, fizik alanında dünya birincisi oldu
Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na katılan Özel Evrensel Lisesi okullarından 263 öğrenci finallere katılmayı hak kazanırken Özel Evrensel Fen Lisesi öğrencilerinden, Alper Bahçekapılı, Begüm Yüksel ve Oğuz Tekin Fizik alanında birincilik elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.
EVREN 2.06.2018
Evrensel Kolejinde yaz okulu Haziran da başlayacak
Özel Evrensel Kolejde yoğun geçen eğitim yılının ardından 'Evrensel'de hem tatil hem eğitim' temalı yaz okulu programı Haziran ayında başlayacak.
EVREN 30.05.2018
Genç müzisyen Evrencan Gündüz sevenleriyle buluştu
Ünlü müzisyen Asım Can Gündüz'ün oğlu Evrencan Gündüz, sevilen şarkılarıyla Avrupa ve Anadolu yakasında sevenleriyle buluştu.
EVREN 25.05.2018
Başkan Tuna Evren'de vatandaşlarla birlikte orucunu açtı
Ramazan ayı bereketini her akşam başka bir ilçede vatandaşlarla birlikte orucunu açarak paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın bu seferki adresi Başkent'in şirin ilçesi Evren oldu.
EVREN 24.05.2018
Ali Evren TESKOMB Üst Kurul Üyeliğine yeniden seçildi
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, 12 Mayıs'ta Ankara'da gerçekleştirilen TESKOMB'un 47. Olağan Genel Kurul Toplantısında yeniden üst kurul üyeliğine seçildi.
EVREN 13.05.2018
Evrensel Çocuk Müzesi'nde '200 bin' sevinci
Karşıyaka Belediyesi tarafından eylül ayında hizmete açılan Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, 200 bininci ziyaretçisini sürprizle karşıladı. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, minik Mahmut Mete ve ailesine bir yıllık ücretsiz giriş çeki armağan etti.
EVREN 29.04.2018
ELYAK Başkanı Evren Yurttaş hastane yangınlarına dikkat çekti
Elektrik Yangınları ve Hasarlarından Korunma Derneği (ELYAK) Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, son zamanlarda Bursa'da görülen hastane yangınlarına dikkat çekti
EVREN 18.04.2018
Evrensel müzik topluluğu, Edirneliler için söyledi
Edirne Belediyesinin Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında kente gelen Bakırköy Belediyesi Evrensel Müzik Topluluğu, Edirnelilere muhteşem bir akşam yaşattı. İzmir Marşı'nın büyük bir coşkuyla söylenmesinin ardından sona eren konser büyük beğeni topladı.
EVREN 16.04.2018
Evrensel Müzik Topluluğu, Edirneliler ile buluşuyor
Bakırköy Belediyesi Evrensel Müzik Topluluğu, Edirne Belediye Başkanlığının kültür sanat etkinlikleri kapsamında Edirneli müzikseverlerle buluşacak.
EVREN 13.04.2018
Erken evrendeki mide ve bağırsak kanserlerine ameliyatsız çözüm
Aydın'da başarılı çalışmalarıyla ve birçok yeni tedavi yöntemlerini uygulamasıyla dikkati çeken ADÜ Gastroenteroloji Bilim Dalı, mide ve bağırsak kanseri tedavilerinde de bir ilki başararak, Türkiye'de sadece birkaç merkezde yapılabilen, erken evredeki mide ve barsak kanserlerinde ameliyatsız 'Endoskopik Rezeksiyon' yöntemini uygulamaya başladı.
EVREN 10.04.2018
Zonguldak Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış, polislere jest yaptı
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi şehir stadyumunda Çomranlispor ile Yeşilvadi spor arasında oynanan karşılaşma öncesi Zonguldak Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış, polislere jest yaptı.
EVREN 9.04.2018
'Çevreni Tanı, Doğal Hayatı Koru' buluşması
İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen 'Çevreni Tanı, Doğal Hayatı Koru Projesi'nde öğrencilerin doğayla planlanan ilk buluşması gerçekleştirildi.
EVREN 26.03.2018
Mehter ve Bando takımından evrensel konser
Esenler'de gerçekleşen İBB Mehter ve Bando Takımı, Türk Sanat Müziği'nden Klasik Batı Müziği'ne kadar çaldıkları şarkılarla dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.
EVREN 23.03.2018
MŞÜ'de 'Geleceğe Sahip Çık, Çevreni Temiz Tut' etkinliği
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Genç Tema Topluluğu tarafından düzenlenen ''Geleceğe Sahip Çık, Çevreni Temiz Tut' etkinliği kapsamında idari personel ve öğrenciler tarafından çevre temizliği yapıldı.
EVREN 9.03.2018
BÜSAM bünyesindeki Film Akademi'de Sinema ve Sanat Tarihçisi Burçak Evren ders v
Büyükşehir Belediyesi Stratejik Araştırma Merkezi (BÜSAM) bünyesindeki Şehir Akademi ve Film Akademi'de dersler devam ediyor. Film Akademi öğrencileri Sinema ve Sanat Tarihçisi, Senarist ve Yazar Burçak Evren ile buluştu.
EVREN 8.03.2018
ESSKK Başkanı Evren :'2017 yılında 611 esnafa 41 milyon kredi kullandırıldı
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ,'2017 yılında 'Malatya'da toplam 611 kişiye 41 milyon 880 bin TL kredi kullandırdık' dedi.
EVREN 8.03.2018
EFSAD, AFIAP ünvanlı Mine Evren Ertuğrul'un fotoğraf sergisine ev sahipliği yapt
Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği (EFSAD), Artist of the International Federation of Photographic Art (AFIAP) ünvanlı ulusal ve uluslararası alanda önemli projelerde yer almış olan Mine Evren Ertuğrul'un fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı.
EVREN 3.03.2018
Çocuk gözüyle evrensel değerler
Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilkokul öğrencilerine yönelik resim, şiir ve kompozisyon yarışması açtı. 'Çocuk gözüyle evrensel değerler' konulu yarışmaya 5 Mart Pazartesi gününe kadar başvuru yapılabilecek.
EVREN 27.02.2018
'Çevreni Tanı, Doğal Hayatı Koru'
İçişleri Bakanlığı tarafından da desteklenen Kırıkkaleli çocukların doğal hayatla barışık yaşamasına yönelik hazırlanan 'Çevreni Tanı, Doğal Hayatı Koru Projesi'nin bilgilendirme toplantısı yapıldı.
EVREN 21.02.2018
Kısa devren yapan klima apartman dairesini küle çevirdi
Adana'da klimanın elektrik devrelerinin kısa devre yapması sonucu meydana gelen yangında bir apartman dairesi küle döndü. Evde tek yaşayan bir kadın kendini dışarı atarak canını son anda kurtardı.
EVREN 27.01.2018
Canik'ten evrensel belediyecilik
Bosnalı öğrencileri ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, evrensel belediyecilik yaptıklarını belirterek, gerçekleştirdikleri projelerle özellikle mazlum coğrafyalarda Türkiye'nin şefkatini hissettirdiklerini söyledi
EVREN 24.01.2018
Yeni Malatyasporlu taraftarlardan Evren'e ziyaret
Yeni Malatyaspor Taraftarlar Derneği Başkanları Murat Soysal, Şabi Burak Doğan beraberindekiler ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren'i ziyaret ederek forma hediye ettiler.
EVREN 16.01.2018
Bornova Becker, devrenin son maçında kayıp
Bornova Becker, devrenin son maçında kayıp
Bornova Beckerspor, ilk devrenin son maçında Samsun Canik Belediyespor'a 69-145 mağlup oldu.
EVREN 6.01.2018
Canik evrensel marka
Canik Belediyesi personeli ile buluşan Başkan Osman Genç, 'Canik Belediyesi, dünyaya açılan evrensel bir markadır. Dünyanın pek çok ülkesinde Canik Belediyesi'ni ve eserlerini görebilirsiniz. Bu markayı daha yukarı çıkarmak için çalışıyoruz' dedi
EVREN 30.12.2017
Evren Sanayi Sitesine spor kompleksi yapılıyor
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Evren Sanayi Sitesine giderek yapımı tamamlanmak üzere olan spor kompleksi ile bölgedeki çevre düzenlemesi çalışmaları hakkında bilgi aldı.
EVREN 20.12.2017
Devrenin son maçında hedef 3 puan
Bal Ligi 12. Grupta liderliğini sürdüren Altınova Belediyespor, ilk devrenin son maçında Yeni Çanspor ile yapacağı müsabakaya galibiyet parolasıyla hazırlanıyor.
EVREN 15.12.2017
Gürpınarlı öğrenciler 'Uzay Evi'nde evreni öğreniyor
Van'ın Gürpınar Belediyesi bünyesindeki Uluğbey Çocuk Akademisine gelen öğrenciler, evreni burada kurulan 'Uzay Evi'nde öğrenme fırsatı buluyor.
EVREN 14.12.2017
Canik'te evrensel belediyecilik
OMÜ ve TİKA işbirliğiyle Samsun'da düzenlenen ebelik eğitimine katılan Sudanlı öğrencilerle biraraya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Dünyanın pek çok yerinde etkin olarak, şehrimizi dünyaya tanıtmak için evrensel belediyecilik yapıyoruz' dedi.
EVREN 12.12.2017
Kağıttan Yiyeceklerle Dolu Bir Evren
Kağıttan Yiyeceklerle Dolu Bir Evren
Maud Vantours, kağıt sanatı alanındaki ustalığını tasarladığı nesnelerle ve motiflerle ortaya koyuyor.
EVREN 7.12.2017
Milli Yerli ve Evrensel Oyuncak üretimiyle ilgili toplantı gerçekleştirildi
Milli yerli ve evrensel oyuncak üretilmesi sürecinin önemli aktörlerinden olan Düzce Üniversitesi, Milli Oyuncak projesine yönelik yapılması planlanan çalışmaların görüşüldüğü toplantıya ev sahipliği yaptı.
EVREN 22.11.2017
Emine Erdoğan: 'Evrensel olmanın şartı kendi kültürüne kök salmaktır'
Geleneksel Siirt Tanıtım Günleri programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 'Evrensel olmanın şartı kendi kültürüne kök salmaktır. Anadolumuzun yerel değerlerini ne kadar tanıtır, yeni nesillere ne kadar öğretirsek o oranda küresel değerler üretebiliriz' dedi.
EVREN 21.10.2017
ANIL ÖZCAN İLK SINGLE PROJESİ 'GİTME' İLE TÜM DİJİTAL PLATFORMLARDA!
ANIL ÖZCAN İLK SINGLE PROJESİ 'GİTME' İLE TÜM DİJİTAL PLATFORMLARDA!
Genç müzisyen Anıl Özcan, ilk single çalışması 'Gitme' ile müzik sektörüne hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.
EVREN 16.10.2017
Evrensel Çocuk Müzesini 14 günde 18 bin kişi gezdi
Karşıyaka Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, İzmir'in yeni çekim merkezi oldu. Dev hayvan maketleri ve sergi alanları ile aileler tarafından çok beğenilen müzeyi 14 günde 17 bin 816 kişi gezdi.
EVREN 6.10.2017
Evrenos'un hidrofor tesisi yenilendi
MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Evrenos Mahallesi'ne içme suyu temin eden hidrofor tesisini yenileyerek mahalleye daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temin etti.
EVREN 2.10.2017
Emniyetten vatandaşa 'Çevrenizdeki olaylara gözünüzü kapatmayın' çağrısı
Sarıgöl İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçenin çeşitli yerlerine vatandaşların huzur ve güvenliği için uyarıcı broşürler asıldı. 'Çevrenizdeki olaylara gözünüzü kapatmayın' sloganıyla başlatılan kampanya ile vatandaşların şüpheli durumları 155 polis imdat hattını aramaları istendi.
EVREN 2.10.2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Evrensel Aşura Matem Merasimi'ne katıldı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halkalı'da düzenlenen Evrensel Aşura Matem Merasimi'nde yaptığı konuşmada, 'Kerbela İslam dünyasındaki derin ayrıştırmayı doğuran en önemli olaydır' dedi.
EVREN 30.09.2017
Evrenköy'de Kentsel Dönüşüm başlıyor
Adapazarı Belediyesi Evrenköy Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm Projesi'ne başlıyor. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, Evrenköy'de irtibat bürosu kuruldu.
EVREN 25.09.2017
Türkiye'nin ilk 'Evrensel Çocuk Müzesi' açılıyor
Karşıyaka Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, yarın (23 Eylül Cumartesi) saat 17.00'de, görkemli bir törenle hizmete açılacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, açılış kurdelesini akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve çocuklarla birlikte kesecek. Gün b
EVREN 22.09.2017
Servetlerini sakladıkları kavanoz çalındı
Servetlerini sakladıkları kavanoz çalındı
Kırklareli'nde bir evde kavanoza saklanan 41 bin TL ve 21 bin TL değerindeki altınlar çalındı.
EVREN 11.09.2017
Kenan Evren, Ordu'nun 'fahri hemşehrisi' çıktı
12 Eylül ihtilalini gerçekleştiren dönemin Genelkurmay Başkanı ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Ordu'nun fahri hemşehrisi çıktı.
EVREN 11.09.2017
Genel Müdür Coşkun, Evrenos sakinleriyle buluştu
MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Yunusemre ilçesine bağlı Evrenos Mahallesinde muhtar ve vatandaşlar ile bir araya gelerek mahallede yapılacak altyapı çalışmalarını paylaştı.
EVREN 25.08.2017
Canik'te evrensel belediyecilik
Sudan heyetini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Kurduğumuz Dış İlişkiler Birimi vasıtasıyla dünyanın pek çok yerinde şehrimizi tanıtmak ve dünya şehri yapmak için evrensel belediyecilik yapıyoruz' dedi
EVREN 22.07.2017
Türkiye'nin ilk 'Evrensel Çocuk Müzesi' gün sayıyor
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın vizyon projeleri arasında yer alan 'Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü'nün yapımında son aşamaya gelindi. Alanında Türkiye'nin ilk ve dünyanın en kapsamlı projesi olan kampüs, yakın zamanda kapılarını açmaya hazırlanıyor. Başkan Akpınar, 'Projemiz sayesinde çocuklarımız için eğitim, bilim v
EVREN 16.07.2017
Figen Evren'den Arka Sokaklar'a veda!
Usta oyuncu Figen Evren, 2006 yılında başlayıp 447 bölüm boyunca 'Suat' karakterini canlandırdığı fenomen dizi 'Arka Sokaklar'a veda etti
EVREN 12.07.2017
12 Eylül darbesine ilişkin davada karar...
Kenan Evren ile Ali Tahsin Şahinkaya'nın yargılandığı 12 Eylül askeri darbesine ilişkin dava, sanıkların ölmesi nedeniyle düşürüldü.
EVREN 4.05.2017
Başkan Dişli ve Toçoğlu'ndan Evrenköy mahallesine ziyaret
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Evrenköy Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, bölgede başlatılan Kentsel Dönüşüm projesiyle ilgili halkı bilgilendirdi.
EVREN 3.05.2017
Türkiye'nin ilk 'Evrensel Çocuk Müzesi' gün sayıyor
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsünün yapımında son aşamaya gelinirken, alanında Türkiye'nin ilk ve dünyanın en kapsamlı projesi olan kampüs, kısa süre içinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
EVREN 26.04.2017
'Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi' Samsun'da yırtıldı
Suriye'de hayatını kaybedenler için Batı'ya tepki gösteren Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, 'Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi'ni yırttı.
EVREN 5.04.2017
Bel çevreniz 1 metreyi geçiyorsa dikkat
Dahiliye Uzmanı Dr. Murat Yalçın, kalp krizi, felç gibi bir çok kalıcı rahatsızlığa neden olan şeker hastalığında riskin ölçülmesi için basit bir test önererek, 'Erkeklerde bel çevresi 94 santimetre, kadınlarda ise 80 santimetreyi geçiyorsa şeker hastalığı açısından risk oluşmaktadır. Mezureyi alıp ölçüm yapın' uyarısında bulundu.
EVREN 30.03.2017
Başkan Gökçek, Evren ve Şereflikoçhisar'da
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 16 Nisan'da yapılacak Anayasa Değişikliği Referandumu için ilçelerde düzenlediği mitinglerine devam ediyor.
EVREN 28.03.2017
Kılıçdaroğlu: Kenan Evren de böyle yapıyordu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, '12 Eylül'e döndüler. Kenan Evren de öyle yapıyordu kendisi doğrudan atıyordu. Darbe ruhunu içselleştirmiş siyasal iktidarla karşı karşıyayız. Şimdi 12 Eylül dönemine dönerek, üniversitelerde seçim yapılması yasaklandı' dedi.
EVREN 15.11.2016
Fenerbahçe'den o habere yalanlama geldi
Fenerbahçe, basında çıkan '3 Okul için 150 milyon' başlıklı haberi yalanlayan bir açıklama yaparak, Kenan Evren Lisesi konusundaki düşüncelerinde bir değişiklik olmadığını duyurdu.
EVREN 5.09.2016
O bulvarın adı 'Devlet Bahçeli Bulvarı' oldu
Adana'da, Kenan Evren'in ismini taşıyan bulvar, Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirildi.
EVREN 8.08.2016
Kışlada yangın çıktı!
Maltepe Fındıklı Mahallesi'ndeki otluk alandan çıkan yangın Kenan Evren Kışlası içindeki makilik alana da sıçradı. Havadan ve karadan müdahale edilen yangın, güçlükle kontrol altına alındı.
EVREN 30.07.2016
OMÜ'den KKKA için evrensel güçbirliği
OMÜ Tıp Fakültesi ve İngiltere'nin Liverpool Tropikal Hastalıklar Fakültesi (LTSM), Kırım Kongo kanamalı ateş (KKKA) hastalığının tedavisine yeni yaklaşımlar getirmek amacıyla ortak proje yürütmeye başladı.
EVREN 19.02.2016
İlkler ve sonlar
Haber Medya Grubu yayın organlarından HaberHayat Dergisi şubat sayısında Evren Özbeyler, ilkler ve sonlar üzerine bir yazı yazdı.
EVREN 11.02.2016
Önemli ve Evrensel Bir Meslek
Önemli ve Evrensel Bir Meslek
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
EVREN 10.01.2016