FAHRETTİN KOCA HABERLERİ

HaberlerFAHRETTİN KOCAFAHRETTİN KOCA

FAHRETTİN KOCA KİMDİR?

Yeni kabinede Sağlık Bakanı olarak görev yapacak olanFahrettin Koca, Medipol Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olarak kamuoyuna tanınan bir isim. Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı'nın' (TESA) Kurucu Başkanı da olan Koca, 1997 yılında Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi'ni kurdu.

1965'te Konya'da doğan, ilk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde bitiren Koca, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1988'de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı.
 
İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda tamamlayarak 1995'te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Koca, çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu. 

Koca, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi. 

Başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürüten Koca'nın, Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunuyor. 

Koca, aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcılığını, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneğinin Başkanlığını ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanlığını yürütüyor. 

İngilizce bilen koca, evli ve dört çocuk babası. 

Sağlık Bakanı'ndan beklenen atama açıklaması
Sağlık Bakanı'ndan beklenen atama açıklaması
Sağlık Bakanı açıkladı: 1480 kişinin ataması yapılacak
FAHRETTİN KOCA 17.02.2019
Sağlık Bakanlığından atama müjdesi!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,28 Şubat tarihinde bin 480 sağlık çalışanının atamasının gerçekleştirileceğini açıkladı. Bakan Koca, '28 Şubat'ta noter huzurunda çekilişi yapılacak. Burada toplam 1480 kişinin ataması yapılacak' dedi.
FAHRETTİN KOCA 16.02.2019
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan fenalaşan yolcuya müdahale
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan fenalaşan yolcuya müdahale
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uçakta fenalaşan yolcuya müdahale etti.
FAHRETTİN KOCA 16.02.2019
Vatandaşımızı ilaçsız bırakmak istemiyoruz
Sağlık Bakanı Koca, ilaç fiyatlandırmasına ilişkin, 'Vatandaşımızı asla ilaçsız bırakmak istemiyoruz. Bu anlamda fırsatçılık yapanlara hiçbir şekilde göz açtırmak istemiyoruz' dedi
FAHRETTİN KOCA 16.02.2019
Sağlık Bakanı Bakanı Fahrettin Koca: ' Minik Havva'ın sağ bacağına müdahale edi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kartal'da çöken binada yaralananları hastanede ziyaret etti. Bakan Koca, bir hastanın taburcu edildiğini söyleyerek, ' 6 kişi yoğun bakımda' dedi. Minik Havva'nın durumunun iyi olduğunu söyleyen Bakan Koca; 'Bugün sağ bacağına müdahale edildi' dedi.
FAHRETTİN KOCA 11.02.2019
Bakan Koca: 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacak
Bakan Koca: 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacak
Sağlık Bakanı Koca, 'Bu hafta itibarıyla 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacaktır.' dedi.
FAHRETTİN KOCA 5.02.2019
Sağlık raporları standart hale getirilecek
Sağlık Bakanı Koca, 'Mevzuat haricinde sağlık raporu tanzimi yapılmaması için gerekli düzenlemelere başlanmıştır. Rapor sayısı azaltılacak ve raporlar standart hale getirilecek' dedi
FAHRETTİN KOCA 8.01.2019
İşçi alımı için başvurular başladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir süre önce müjdelediği, Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımı için başvurular başladı
FAHRETTİN KOCA 1.01.2019
Sağlıkta istihdam kapsamında işçi alımı başvuruları başladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir süre önce müjdelediği, Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımı için başvurular başladı.
FAHRETTİN KOCA 31.12.2018
2019'da 25 bin sağlık personeli atanacak
Sağlık Bakanı Koca, 2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere yaklaşık 25 bin sağlık personelinin atamasının yapılacağını açıkladı.
FAHRETTİN KOCA 12.12.2018
Bakan Koca: '271 SMA Tip 1 hastasının ilacı temin edildi'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Tip 1 ilaçlarıyla ilgili, '1 Kasım 2018 tarihi itibariyle 271 hastanın bin 49 doz ilacı temin edilmiştir' dedi.
FAHRETTİN KOCA 14.11.2018
Sağlıkta hedef 10 milyar dolar
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Sağlık turizminde son 10 yılda ciddi bir ivme yakaladık ancak potansiyelimizin çok altındayız. 5 yıl içinde 10 milyar dolar gelire ulaşacağımıza inanıyorum' dedi
FAHRETTİN KOCA 10.11.2018
Yasama döneminin ilk gündemi sağlıkta şiddet!
Sağlık Bakanı Koca, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin, 'Böyle süremez, TBMM'nin yasama döneminin ilk gündemlerinden biri sağlıkta şiddet konusu olacak' dedi.
FAHRETTİN KOCA 3.10.2018
'Sağlık market' geliyor!
Sağlık Bakanı Koca, sağlık kuruluşlarının ihtiyacı olan tıbbi cihaz ve sarf malzemelerinin daha hızlı ve uygun fiyata tedarik edilmesi için hayata geçirilecek 'sağlık market' projesiyle yerli üreticinin destekleneceğini söyledi.
FAHRETTİN KOCA 8.09.2018
Bakanın konvoyunda kaza: 4 polis yaralandı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konvoyunda görev alan trafik polislerinin içinde olduğu ekip otosu ile koruma araçların karıştığı trafik kazasında 1'i trafik polisi olmak üzere 4 polis yaralandı.
FAHRETTİN KOCA 23.08.2018
Bakan Koca: 'İsraftan kaçınıp kendi üretimimizi yapmak istiyoruz'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Maruz kaldığımız ekonomik saldırıları hep birlikte müşahede edip, bu durumu bir fırsata çevirerek bu vesileyle israftan kaçınıp kendi üretimimizi yapmak istiyoruz' dedi.
FAHRETTİN KOCA 22.08.2018
İlaca zam yok
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'İlaç fiyatlarında şu an herhangi bir artış söz konusu değil. İlaç tedarikinde de herhangi bir sorun yaşanmamaktadır' dedi
FAHRETTİN KOCA 22.08.2018
Ahmet Demircan, görevi devretti
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gerçekleştirilen devir teslim töreniyle birlikte yeni görevine resmen başladı. Koca, ''AK Parti hükümetinin bugüne kadar sağlıkta dönüşüm reformu daha ileri bir noktaya taşımayı hedefliyoruz'' dedi.
FAHRETTİN KOCA 10.07.2018