FINDIK HABERLERİ

HaberlerFINDIKFINDIK
Fındık fiyatları ne kadar? İşte il il fındık fiyatları
Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 1 Kasım'da alım sürecine başlamasıyla birlikte fındık fiyatları serbest piyasada 14 liraya yakın seviyelerde seyrediyor. İşte il il güncel fındık fiyatları...
FINDIK 14.11.2018
Ferrero Fındık'a ödül
Ferrero Fındık, Değerli Tarım Uygulamaları kapsamında yaptığı Hastalık, Zararlı Tespiti ve Entegre Etkin Mücadele Yöntemleri Yayımı Projesi ile bu yıl Sürdürülebilir İnovasyon Ödülü'nün sahibi oldu
FINDIK 14.11.2018
Fındıkta yeni açılım!
TMO Genel Müdürü Güldal, 'TMO'nun piyasaya girmesiyle serbest piyasadaki fındık fiyatları bizim alım yaptığımız 14-14,5 liralara yaklaştı. Müdahalemiz etkisini gösterdi.' dedi.
FINDIK 13.11.2018
''Pazardaki hareketlilik devam edecek''
Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Yaşar İbaş, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 1 Kasım'da alım sürecine başlamasıyla fındık fiyatının 14 lira seviyesine yükseldiğini ve bu rakamda sabitlenmiş durumda olduğunu söyledi.
FINDIK 12.11.2018
Samsun'da şok cinayet! Fındık bahçesinde...
Samsun'da şok cinayet! Fındık bahçesinde...
Samsun'da meydana gelen cinayette fındık bahçesinde silahlı saldırıya uğrayan bir kişi hayatını kaybetti.
FINDIK 12.11.2018
Öztürk: 'Bir kaç firma olmasa fındık alacak kimse yok'
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, ihracatçının finansman sıkıntısı için Eximbank'ın devreye girmesi gerektiğini belirterek, 'Fındık ihracatçımızın finansmana erişimini kolaylaştırırsak, piyasadaki sıkıntı kısmen giderilir ve 2015 yılında ulaştığımız 2 milyar 827 milyon dolarlık gelire tekrar ulaşmak mümkündür'' dedi.
FINDIK 11.11.2018
Fındık piyasası hareketlendi
Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı takvim doğrultusunda 1 Kasım'dan itibaren fındık alımına başlamasıyla serbest piyasadaki fiyatlar da yükseldi.
FINDIK 10.11.2018
Türkiye'den 118 ülkeye fındık ihracı
Türkiye'den 118 ülkeye fındık ihracı
Türkiye'den yılın ocak-ekim döneminde 118 ülkeye 1 milyar 294 milyon 259 bin dolarlık fındık ihraç edildi.
FINDIK 10.11.2018
Bir haftada 350 ton fındık verildi
Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, Samsunlu üreticiler tarafından TMO'ya bir haftalık süre içerisinde 350 ton fındık verildiğini belirtti
FINDIK 10.11.2018
Fındık ve çeltik için Samsun'a depo lazım
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da özellikle fındık ve çeltik için daha fazla lisanslı depo ihtiyacı olduğunu, bunun için de şehrin dinamikleriyle birlikte çalışılması gerektiğini söyledi.
FINDIK 9.11.2018
Oda Başkanı Başaran: 'Fındık üreticisi TMO'nun kriterlerine takılıyor'
Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran, fındık üreticisinin TMO'nun fındık alımı kriterleri nedeniyle sıkıntı yaşadığını, satmak için getirdiği fındığını geri götürmek zorunda kaldığını söyledi.
FINDIK 9.11.2018
TMO 2 bin ton fındık aldı
Toprak Mahsulleri Ofisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı takvim doğrultusunda, 1 Kasım'dan itibaren 2 bin ton fındık aldı
FINDIK 9.11.2018
Fındık ihracatında lider belli oldu
Türkiye'den yılın ocak-ekim döneminde yapılan yaklaşık 1,3 milyar dolarlık fındık ihracatının yüzde 38'ine denk gelen 496 milyon dolarlık kısmını Trabzon'daki firmaların dış satımı oluşturdu
FINDIK 9.11.2018
Karadeniz'de fındığa alternatif kestane
Fındığın ekonomik olarak artık fazla gelir getiren bir ürün olmaktan uzaklaştığını belirten Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit Serdar, rakımın 700 metrenin üzerinde, verimin düşük olduğu yerlerde fındığın yerine kestane dikilmesini önerdiklerini söyledi.
FINDIK 9.11.2018
FİSKOBİRLİK 10 bin ton fındığı bekliyor
Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK'in TMO'nun depolarından 10 bin ton fındık aktarılarak desteklenmesi kararına ilişkin, 'Kısa
FINDIK 7.11.2018
Fındık fiyatlarında son durum! İşte il il güncel fındık fiyatları...
TMO'nun fındık piyasasına girmesinin ardından fındık fiyatlarındaki artış sürüyor. Peki fındık fiyatları ne kadar? İşte il il güncel fındık fiyatları.
FINDIK 7.11.2018
Organik fındık üretimi için organik gübre
Organik fındık üretimi için organik gübre
Samsun'un Ayvacık ilçesinde organik fındık üretimini teşvik etmek için 376 üreticiye organik sıvı gübre verildi.
FINDIK 6.11.2018
Fındık borsasında bugün Kabuklu tombul fındık fiyatı!
Fındık borsasında bugün Kabuklu tombul fındık fiyatı!
Kabuklu tombul fındığın kilogramı 14,00-14,15 liradan işlem gördü
FINDIK 6.11.2018
Karadenizli çiftçilere fındık eğitimi verilecek
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın(BAKKA) ortaklaşa hazırladığı proje kapsamında fındık üreticisi çiftçilere 4 gün sürecek teorik ve pratik eğitim verileceği belirtildi.
FINDIK 6.11.2018
Tombul fındık için AB'ye başvuruldu
FİSKOBİRLİK, Giresun Ticaret Borsası, Giresun Üniversitesi ve Fındık Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla Giresun tombul fındığına AB coğrafi işaret tescil belgesi alabilmek için AB Komisyonuna başvurdu
FINDIK 6.11.2018
Fındık fiyatları yükseliyor
Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık alımına başlamasının ardından serbest piyasada fındık fiyatları 14 liraya yükseldi.
FINDIK 5.11.2018
Karan: 'TMO, FİSKOBİRLİK'e bir an önce fındığı teslim etmeli'
Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, TMO tarafından FİSKOBİRLİK'e verilecek fındığın bir an önce teslim edilmesi gerektiğini söyledi.
FINDIK 3.11.2018
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Balta, muhalefetin fındıktan popülizm uğruna rant e
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda fındık fiyatları hakkında yapılan spekülasyonlarla ilgili konuştu.
FINDIK 3.11.2018
Memnuniyet bizi mutlu etti
TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, Samsun Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. Güldal, 'Üreticimizin memnuniyeti bizi mutlu etti' dedi
FINDIK 3.11.2018
Fındıktan 314 milyon dolarlık gelir
Fındıktan 314 milyon dolarlık gelir
Fındık ihracatından 2018-2019 sezonunun 2 aylık döneminde 314 milyon 308 bin 776 dolar gelir elde edildi
FINDIK 3.11.2018
Fındık fiyatı yükseldi!
Fındığın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından TMO tarafından alımının yapılacağının açıklanmasının ardından fiyatındaki artış sürüyor.
FINDIK 2.11.2018
Fındık borsasında bugün!
Fındık borsasında bugün!
Giresun Ticaret Borsasında kabuklu tombul fındığın kilogramı bugün ne kadara satıldı?
FINDIK 2.11.2018
Fındık fiyatlarının geç açıklanması memnun etmedi
TMO tarafından açıklanan fındık fiyatını değerlendiren Samsun, Çarşamba, Ayvacık ve Terme Ziraat Odası Başkanları, fiyatın geç açıklandığını, bu nedenle üreticinin mağdur olduğunu ifade etti
FINDIK 2.11.2018
Üretici geç de olsa kazandı
TMO'nun fındık almaya başladığını belirten TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, 'Tek başına fiyat belirleyen bir taraf var. Bir mücadeleydi ve bu mücadele sonunda gerçekler görüldü. Üretici bu süreci kazandı, geç de olsa önemli bir müdahale olarak görüyorum' dedi.
FINDIK 2.11.2018
Polis önce kavgayı ayırdı sonra fındık bahçesinde silah aradı
Düzce'nin Çamköy Mahallesi'nde askerden izne gelen genç ayağından vuruldu. Sonrasın da çıkan olayları uzun süren çabalarla bastıran polisler, fındık bahçesinde suç aleti olan silahı aradı.
FINDIK 2.11.2018
Giresun'da TMO fındık alımlarına başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından fındık alımı için harekete geçen Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bugün itibari ile randevu verdiği çiftçilerden fındık alımına başladı.
FINDIK 1.11.2018
Malatya Voleybol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Fındıklı'ya ziyaret
Malatya Voleybol Hakem Ve Gözlemcileri Derneği, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Malatya Voleybol Hakem Ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Furkan Salduz, Yönetim Kurulu Üyesi Baki Baki Alparslan ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.
FINDIK 1.11.2018
TMO Düzce'de fındık alımına başladı
DÜZCE(İHA) – Düzceli fındık üreticisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın '1 Kasım 2018 tarihinden itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14.5 liradan almaya başlayacağız' demesi ile randevusunu alarak TMO önüne gelerek fındığını teslim etmeye başladı. Fındık üreticisi fiyattan memnun.
FINDIK 1.11.2018
TMO fındık alımına başladı, depo önünde uzun kuyruklar oluştu
Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan'ın TMO tarafından fındık alımına 1 Kasım itibariyle başlanacağı açıklanmasının ardından bugün itibariyle TMO tarafından Akçakoca'da fındık alımına başlandı. Depo önünde uzun kuyruklar oluştu.
FINDIK 1.11.2018
TMO Fındık alımına bugün başladı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 1 Kasım'dan itibaren fındık alımı yapacağını açıklaması üzerine, Ordu'da üreticiler sabah saatlerinde TMO'ya akın etti.
FINDIK 1.11.2018
TMO fındık alımlarına başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 1 Kasım'dan itibaren fındık alımı yapacağını açıklaması üzerine, Ordu'da üreticiler sabah saatlerinde TMO'ya akın etti.
FINDIK 1.11.2018
KATSO Başkanı Fındıkoğlu, KUZKA Yönetim Kurulu toplantısına katıldı
Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı'nın Çankırı'da gerçekleştirdiği Ekim Ayı Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.
FINDIK 1.11.2018
Serbest piyasada fındık yükselişe geçti
Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 1 Kasım'dan itibaren fındık alımlarına başlayacak olması üreticileri umutlandırırken, serbest piyasadaki fındık fiyatları da 1 TL yükseldi.
FINDIK 31.10.2018
TMO Fındık alımına yarın başlıyor!
Giresun Ticaret Borsasına (GTB) ait lisanslı depolar, yarından itibaren fındık alımına başlayacak Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) kullanımına açıldı.
FINDIK 31.10.2018
Fındık fiyatları yükselişte
 Toprak Mahsulleri Ofisi'nin 1 Kasım'dan itibaren fındık alımına başlaması kararı, Giresun'da serbest piyasada fiyatların artmasını sağladı.
FINDIK 30.10.2018
TMO Fındık için randevu almaya başladı
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) fındık alımı için tüm hazırlıklarını tamamlayarak, bugün itibariyle üreticilere randevu vermeye başladığını açıkladı.
FINDIK 30.10.2018
20'den fazla ülkeye fındık yağı
 Ordu'da faaliyet gösteren bir firmanın kimyasal kullanmadan ürettiği fındık yağı, Çin, Amerika, İtalya, Tayvan, Irak, Suriye, Senegal ve Gambiya'nın da aralarında bulunduğu 20'den fazla ülkeye satılıyor.
FINDIK 30.10.2018
TMO fındık alımı için hazırlıklarını tamamladı'
Altınordu Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selami Akarsu, '1 Kasım'dan itibaren fındık alımına başlayacak Toprak Mahsulleri Ofisi hazırlıklarını tamamladı. Yarından itibaren randevu için başvurular başlıyor.' dedi.
FINDIK 29.10.2018
Bir kez daha ispatladık
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Yıllardır çiftçinin ve üreticinin yanında olan ve bugüne kadar 7,5 milyar lira destekleme ödemesi yapılan fındığa büyük önem veren iktidar olarak, fındığı içeride siyasi istismara, dışarıda spekülatörlere bırakmayacağımızı bir kez daha ispat ettik' dedi
FINDIK 29.10.2018
'Fındık fiyatı Kasımda değil Haziranda açıklanır'
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fındık fiyatı açıklaması üzerine bir değerlendirmede bulundu. Torun, 'Üreticinin elinde fındık mı kaldı da fiyat açıklıyorsunuz? Fındık fiyatı Kasımda değil Haziranda açıklanır' ifadesini kullandı.
FINDIK 28.10.2018
Fındık fiyatları ne kadar?
Fındık fiyatları ne kadar?
TMO açıkladı...1 Kasım'dan itibaren 1. kalite levant fındığının kilosu, Giresun fındığının kilosu ne kadar?
FINDIK 27.10.2018
FINDIKTA İLK ADIM...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık fiyatları ve TMO'nun piyasaya girişiyle ilgili yaptığı açıklama içeride son derece olumlu karşılandı.
FINDIK 27.10.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla fındık serbest piyasada 50 kuruş yükseldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla fındık serbest piyasada 50 kuruş yükseldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık açıklamasının ardından fındık serbest piyasada 50 kuruş yükseldi.
FINDIK 26.10.2018
Giresunlu fındık üreticileri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı fındık fiyatını
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, fındık fiyatıyla ilgili 'TMO ile 1 Kasım'dan itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu 14,5 liradan alacağız' açıklaması fındık üreten illerin başında gelen Giresun'da olumlu karşılandı.
FINDIK 26.10.2018
Cumhurbaşkanın fındık açıklaması üreticiyi memnun etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın '1 Kasım 2018 tarihinden itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14.5 liradan almaya başlayacağız' demesi Düzceli fındık üreticisini memnun etti. Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, '14 liradan çiftçilerimiz gayet memnunlar' dedi.
FINDIK 26.10.2018
Ordulu fındık üreticileri: 'Pazarda 12 TL'den satmaktansa, bu fiyat daha iyi'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, fındık fiyatlarını açıklaması üzerine, üreticilerin bazıları memnun kalırken, bazıları ise fiyatın açıklanmasında geç kalındığı görüşünde.
FINDIK 26.10.2018
TMO 1 Kasım itibari ile fındık alımına başlayacak
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 1 Kasım itibari ile fındık alımına başlayacak. Giresun kalite fındık 14,5 TL'den, levant kalite ise 14 TL'den alınacak. AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, AK Parti olarak fındık üreticisinin her zaman yanında olduklarını söyledi.
FINDIK 26.10.2018
Fındık fiyatları ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında fındık fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
FINDIK 26.10.2018
Fındık fiyatları yükselişte!
Fındık fiyatları yükselişte!
Samsun'da fındık fiyatlarında son durum. Fındık fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar?
FINDIK 25.10.2018
Fındık için tehlike oluşturuyordu! Çalışmalar başlıyor
Fındık dallarını kurutan ve anavatanı Uzakdoğu olan 'Drakula' lakaplı 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği için fındık sezonunun sona ermesiyle birlikte yeniden harekete geçilmeye hazırlanılıyor.
FINDIK 24.10.2018
Fındık Çalışma Grubu Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ile görüştü
Fındık bölgesi milletvekillerinin TBMM'de oluşturdukları Fındık Çalışma Grubu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştü.
FINDIK 24.10.2018
Fındık Bakanlık gündeminde!
Fındık bölgesi milletvekillerinin TBMM'de oluşturdukları Fındık Çalışma Grubu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştü.
FINDIK 24.10.2018
Fındıklı'da Cumhuriyet coşkusu
İki yıldır Cumhuriyet Bayramını, aylara yayılan etkinliklerle kutlayan Maltepe Belediyesi'ne bağlı Türk Halk Müziği Korosu, Fındıklı mahallesinde sahne aldı. Ellerinde bayraklar ile marşlara ve şarkılara eşlik eden Maltepeliler, Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.
FINDIK 23.10.2018
Fındıkçılara sonbahar uyarısı
Fındık bahçelerinde sonbaharda yapılması gereken işler konusunda, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce uyarıda bulunuldu. 
FINDIK 23.10.2018
Fındık 'emanette'
Fındıkta 'emanet usulüne' dikkat çeken Terme Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Mithat Türkyılmaz, acilen 200 bin ton kapasiteli depo temin edilmesi gerektiğini belirtti
FINDIK 23.10.2018
Fındıkta yeni hedef Brezilya ve Meksika
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, bu sezon yeni pazar hedefleri arasında Brezilya ve Meksika olduğunu söyledi
FINDIK 22.10.2018
Fındık hassas bir konu
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Fındık ve diğer tarım ürünlerimiz, içeride siyasi istismara, dışarıda spekülatörlere bırakılmayacak kadar önemli ve hassastır' dedi
FINDIK 22.10.2018
Fındık 15 lira olmalı
Fındık 15 lira olmalı
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındığın gerçek değerinin en az 15 lira olduğunu savundu
FINDIK 22.10.2018
Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan: 'Fındıkta çözüm istiyoruz'
Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan: 'Fındıkta çözüm istiyoruz'
Giresun Ziraat Odası (GZO) Başkanı Nurittin Karan, fındıkla ilgili tartışma değil çözüm istediklerini söyledi.
FINDIK 21.10.2018
Fındıkta sular durulmuyor
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, TBMM'de kabul edilmeyen fındık araştırma komisyonu önergesine ilişkin, 'Karadeniz Bölgesi'nin milletvekillerinin bu önergeyi reddetmesini esefle kınıyorum' dedi
FINDIK 20.10.2018
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Fındık üreticisi mağdur
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, afetlerden zarar gören çiftçilerin borçlarının koşulsuz ertelenmesi için TBMM Başkanlığına kanun teklifi sundu. Yaşar, 'Bu yıl yaşanan afetler nedeniyle kredi borçlarını ödeyemeyen çiftçimizin borçlarının koşul aranmaksızın ertelenmesi gerekiyor' dedi
FINDIK 20.10.2018
Fındıklıkta ölü bulundu
Fındıklıkta ölü bulundu
Kestane ve mantar toplamak için evden ayrılan kişi, fındık bahçesinde ölü bulundu. 
FINDIK 19.10.2018
Siyasetin gündemi fındık
Dört siyasi parti grubu, fındık üreticisinin sorunlarının araştırılması yönündeki önergede ortak oy kullandı. Yeterli oya ulaşamayınca reddedilen önerge fındığı siyasetin gündemine yeniden taşıdı.
FINDIK 19.10.2018
Bakan'dan 'fındık' açıklaması
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, '2018 yılı biter bitmez TMO fındık stoklarının satışa açılması söz konusu değildir. Üreticimizin elinde fındık olduğu sürece stoklarımızı koruyacağız ve satışa açmayacağız' dedi.
FINDIK 18.10.2018
Fındık fiyatı geriledi
Giresun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, fındık fiyatının 12.5 liraya gerilediğini belirterek, 'Fındıkta müdahale olmazsa fiyat daha da düşecektir' dedi.
FINDIK 18.10.2018
Fındıkta kangren devam ediyor
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticisinin, kendi tekelini yaratmak için FİSKOBİRLİK ile el ele verip sektörü yeniden dizayn etmek zorunda olduğunu savundu.
FINDIK 17.10.2018
Kaybolan Fındık isimli köpeğini bulana 500 lira ödül verecek
Isparta'da arkadaşına emanet bıraktığı Fındık isimli köpeğinin Fatih Mahallesi'ndeki parkta kaybolduğunu belirterek, sosyal medya hesabı üzerinde paylaştığı videoyla gözyaşı dökerek köpeğinin bulunmasını isteyen kadın bulana 500 lira para ödülü koydu.
FINDIK 15.10.2018
Fındık fiyatlarında son durum
Fındık fiyatlarında son durum
Samsun'da fındık fiyatlarında son durum. Fındık fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar..
FINDIK 14.10.2018
Fındık ihracatının yüzde 38'i Karadeniz'in o ilinden
Türkiye'den yılın ocak-eylül döneminde yapılan 1 milyar 116 milyon 88 bin 110 dolarlık fındık ihracatının yüzde 38'lik kısmına Trabzon merkezli firmalar imza attı.
FINDIK 12.10.2018
Fındık fiyatları artacak
Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, 'Fındık fiyatlarında önümüzdeki günlerde artış olacak. Üreticilerimiz buna göre hareket etsinler' dedi.
FINDIK 11.10.2018
Fındıkta revizyon
Karadeniz Bölgesi'nde Samsun, Giresun, Ordu ve Trabzon illerini kapsayan 'DOKAP Bölgesinde Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Fındık Plantasyonlarının Rehabilitasyon ve Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi' hayata geçiyor.
FINDIK 9.10.2018
Fındık için öneri
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta yaşanan sorunların çözüme kavuşturulabilmesi için başta siyasiler olmak üzere sektörün tüm paydaşlarının mutlaka bir araya gelmeleri gerektiğini ifade etti.
FINDIK 8.10.2018
Karadeniz'e kar yağdı
Karadeniz'e kar yağdı
Dün etkili olan hortum, şiddetli yağışın ardından Rize'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı yaşandı.
FINDIK 5.10.2018
Bir kilo fındık getirene bir kilo hamsi
Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir balıkçı, fındık fiyatlarının yükselmemesi nedeniyle 'bir kilo fındık getirene 1 kilo hamsi' kampanyası başlattı.
FINDIK 5.10.2018
FINDIK YALANLARI
Verimin artması gibi bir doğrunun gölgesinde fındığı kötülemek ve fındığa öldürücü darbeyi vurmak denilen şey tam da budur.
FINDIK 4.10.2018
İFMİB Başkanı Gören: 'Türkiye'nin fındık ihracatı yüzde 60'a düştü'
İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB) Başkanı Ali Haydar Gören, dünya fındık üretim ve ihracatının büyük kısmını elinde bulunduran Türkiye'de fındığın verim ve kalitesinde yaşanan sorunlar sebebiyle pazar payı ve ticaret hacminin giderek azaldığını söyledi.
FINDIK 3.10.2018
Samsun'da fındık fiyatları ne kadar?
Samsun'da fındık fiyatları ne kadar?
Samsun Ticaret Borsasında (STB) iç fındığın kilogramı 25 ila 26 liradan satıldı.
FINDIK 2.10.2018
Fındıktan elde edilen gelir 10 kat artabilir
OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin, Türkiye'nin en çok fındık üreten ili olarak, bu ürünün daha katma değerli satılması için çalışmalar yaptıklarını belirtti.
FINDIK 2.10.2018
Örnek fındık bahçesi örnek olacak
Ordu Ticaret Borsası tarafından yürütülen, Ordu Valiliği, Ordu Üniversitesi, Altınordu Ziraat Odası, İtalya TUSCIA Üniversitesi ve İspanyol IRTA'nın ortak olduğu 'Fındık Üretiminde Geleneksel ve Modern Uygulamaların İncelenmesi' başlıklı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2 yıl süreli proje tamamlandı.
FINDIK 2.10.2018
Bu sistemle fındık üretimi artacak
Tek dal dikim sistemleri kullanılarak oluşturulan örnek fındık bahçelerinde dekar başına verimin ortalama 300-350 kilograma çıkarılması hedefleniyor. 
FINDIK 2.10.2018
Fındık ihracatı düştü
Fındık üretiminin yüzde 75'ini, ihracatının yüzde 70'ini elinde bulunduran Türkiye, 2018-2019 ihracat sezonunun ilk ayında 25 bin ton iç fındık ihraç ederken karşılığında 135 milyon lira döviz girdisi sağladı.
FINDIK 1.10.2018
Fındık fiyatları üzüyor
Fatsa Ticaret Borsası (FATBO) Başkanı Ali Feyzi, 'Fındık şu anda 12 ile 13 TL arasında serbest piyasada işlem görüyor. Üreticilerimiz fındık fiyatlarından memnun değildir' dedi.
FINDIK 1.10.2018
Fındık milli mesele
Türkiye ve dünyada fındığı en bilenlerden birisi olarak kabul edilen ve 'fındık profesörü' diye tanınan Lokman Kondakçı, fındık ihraç politikaları konusunda önemli açıklamalarda bulundu ve fındığa sahip çıkmanın yerli ve milli olmanın gereği olduğunu vurguladı
FINDIK 1.10.2018
Başkan Tutal: 'Fındıklı yolu biz korumaya aldık'
Konya'nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, son günlerde bilgi kirliliği ile Seydişehir'de gündem konusu olan Bağarası mevkisinde halk arasında Fındıklı yol olarak bilinen bölgenin imara açılacağı söylentisi üzerine basın toplantısı düzenleyerek, çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
FINDIK 30.09.2018
Samsun'da şüpheli ölüm! Fındık bahçesinde bulundu...
Samsun'da şüpheli ölüm! Fındık bahçesinde bulundu...
Samsun'da yaşlı bir adam fındık bahçesinde ölü olarak bulundu. Yaşlı adamın ölümü şüpheli bulundu.
FINDIK 30.09.2018
Fındıkta kaliteyi artırmayı hedefleyen proje sona erdi
Ordu Ticaret Borsası tarafından yürütülen, İtalya ve İspanya'nın yanı sıra yerel ortakların da bulunduğu 'Fındık Üretiminde Geleneksel ve Modern Uygulamaların İncelenmesi' projesi sona erdi.
FINDIK 28.09.2018
Fındıktan umut kesildi
Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, fındığın kaderinin dünyaca ünlü tekel firmasının insafına terk edildiğini belirterek, üreticinin fındıktan umudunu kestiğini söyledi
FINDIK 28.09.2018
Fındık üreticide 12, raflarda 65 lira
Eski Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Fındık Manavları Komisyonu Başkanı Evren Enginyurt, piyasada kabuklu fındık fiyatlarının 12 TL civarında olduğunu belirtirken, fındığın işlendikten sonra tezgahlarda yüksek fiyatlara satılmasının sebebinin tekel firmadan dolayı kaynaklandığını söyledi.
FINDIK 26.09.2018
Fındık budama dönemi başladı
Fındık budama dönemi başladı
Ordu'da fındık hasadının bitmesinin ardından yeni sezon hazırlıkları için bahçe bakım ve budama çalışmaları başladı.
FINDIK 25.09.2018
Fındık fiyatları ne kadar oldu? İşte il il fındık fiyatları...
Fındık üreticileri, fındık fiyatının en az 15 lira olması için devletin adım atmasını beklerken, serbest piyasada fındık satışları başladı. Karadeniz'de milyonlarca insanın takip ettiği fındık fiyatlarında son durum ne? İşte il il güncel fındık fiyatları...
FINDIK 25.09.2018
Fındıkta mayıs böceği ile mücadele zamanı başladı
Fatsa Ziraat Odası Başkanı Ziraat Mühendisi İbrahim Ethem Kibar, 'Eylül ayı başından ekim ayı ortalarına kadar olan sürede mayıs böceği ile mücadele zamanıdır. Üreticilerimiz bu konuda gerekli çalışmalarını yapsınlar' dedi.
FINDIK 25.09.2018
Ramazan Çelik, Ormanlı Fındık Festivali'nde hayranlarını coşturdu
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Ormanı Belediyesi tarafından Fındık ve Kültür Festivali düzenlendi. Festivalde sahne alan Ramazan Çelik binlerce hayranını söylediği türkülerle coşturdu.
FINDIK 24.09.2018
FINDIK HERHANGİ BİR ÜRÜN DEĞİLDİR
Fındık politikasını sadece taban fiyatıyla anlamak, övmek ya da yermek son derece yanlıştır. Zira fındık herhangi bir ürün değildir. O bizim dünya piyasalarında tek söz sahibi olduğumuz ya da olmamız gereken bir milli üründür.
FINDIK 24.09.2018
Fındık satışları bile oto satışlarını hareketlendirmedi
Fındık satışları bile oto satışlarını hareketlendirmedi
Trabzon'un Yenimahalle Fuar Alanında hizmet veren oto pazarında bugünlerde satışların durgun olduğu belirtildi.
FINDIK 23.09.2018
Fındık üreticisine müjde!
Fındık bölgesi olan illerde son zamanlarda 'TMO elindeki fındıkları satışa çıkaracak' haberlerine ilişkin Toprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) açıklama geldi. 
FINDIK 22.09.2018