GİRESUN TER HABERLERİ

HaberlerGİRESUN TERGİRESUN TER
Karadeniz'de aç kalan teröristler evlere dadandı
Terör örgütü PKK'lı 3 terörist aç kalınca Giresun'un Yağlıdere İlçesi'ne bağlı Güllüce köyünde bulunan kasap dükkanından geçtiğimiz 11 Eylül günü gece yarısı et çalmış ve yapılan ihbarı üzerine başlatılan operasyonda bölgeye yeni giren terörist grubun sorumlusu 'Çiyager' kod adlı Serdar Bekmez isimli terörist ölü ele geçirilmişti.
GİRESUN TER 15.09.2018
PÖH Karadeniz Dağları'nda
Giresun kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar sürüyor. Son olarak Giresun'un Yağlıdere İlçesi'nde bölgeye yeni giren terörist grubun sorumlusunun öldürülmesinin ardından operasyonlar Giresun'un Yağlıdere ilçesi kırsalında takviye birliklerinde katılmasıyla devam ediyor.
GİRESUN TER 15.09.2018
Yakalanan PKK'lı hakkında valilikten açıklama !
Yakalanan PKK'lı hakkında valilikten açıklama !
Terör operasyonları neticesinde 1 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.
GİRESUN TER 12.09.2018
Karadeniz'de teröristlerle çatışma: 1 asker ağır yaralı
Karadeniz'de teröristlerle çatışma: 1 asker ağır yaralı
Karadeniz kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada 1 asker ağır yaralandı.
GİRESUN TER 20.07.2018
Giresun Defterdarlığı'ndan yapılandırma çağrısı
Giresun Defterdarı Musa Koçulu, mükelleflere çağrıda bulunarak vergi ve diğer alacakları yeniden yapılandırmada 31 Temmuz tarihinin son gün olduğunu belirterek, borcu olanların bu fırsatı değerlendirmelerini istedi.
GİRESUN TER 13.07.2018
JÖPER'ler Karadeniz'de terörist peşinde
Karadeniz'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar tüm hava koşullarına rağmen devam devam ediyor. Şehit Uzman Çavuş Ali Cevizci'nin katilleri adeta her ağacın arkasına bakılarak aranıyor.
GİRESUN TER 13.07.2018
Karadeniz'de sıcak takip! PKK'lılar telsiz ile yalvardı...
Karadeniz yaylalarında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon sürerken, 'Bizi biran evvel çıkartın' diyen teröristlerin çaresizliği telsiz konuşmalarına yansıdı.
GİRESUN TER 11.07.2018
Karadeniz'de teröristlerle çatışma: 1 asker yaralı
Giresun'un Güce ilçesine bağlı Ağaçbaşı Yaylası Kavraz mevkiinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışma sonrası bir asker yaralandı.
GİRESUN TER 9.07.2018
Giresun'un ilk pandonim gösterisini ilkokul öğrencileri gerçekleştirdi.
Yeşilgiresun İlkokulu öğrencileri, tiyatro ve sanat etkinlikleri kapsamında Giresun'da ilk kez bir pandomim gösterisi sahnelediler.
GİRESUN TER 5.06.2018
Giresun'da öldürülen teröristlerin ardından operasyonlar sürüyor
Giresun'un Güce ilçesi kırsalında dün yaşanan çatışma sonrası ölü olarak ele geçirilen teröristlerin kimlikleri ve nereli oldukları ortaya çıktı.
GİRESUN TER 1.06.2018
Giresun'da teröristlerle çatışma: 2 PKK'lı öldürüldü
Giresun'un Güce İlçesi'nde önceki gün iftar saatinde taciz ateşi sonrası başlayan takip sonucu bugün terör örgütü üyeleri ile yeniden sıcak temas sağlandı. Yaşanan sıcak temasta 2 terörist etkisiz hale getirildi.
GİRESUN TER 31.05.2018
CHP Giresun Milletvekili Bektaşoğlu aday gösterilmemesi ile ilgili konuştu
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin ekibinde yer alan önemli isimlerden birisi olan Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yeniden milletvekili adayı gösterilmemesinin ardından yaptığı açıklamada, 'Mücadeleye devam' dedi.
GİRESUN TER 22.05.2018
Dünya Sağlık Örgütü Türkiye'nin havası en temiz ili olarak Giresun'u gösterdi
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), 2010-2016 yılları arasında gerçekleştirdiği ölçümlerin sonuçlarını açıkladı. WHO'nun standartlarına göre yapılan açıklamada Türkiye'de 81 il arasında sadece Giresun'da hava kirliliği sınırın altında olduğu bildirildi.
GİRESUN TER 7.05.2018
Giresun'da teslim olan terörist Tunceli'de daha önce eylemlere katılmış
Giresun'un Dereli ilçesi Kulakkaya yaylası kırsalında 24 Ekim günü aç kalınca teslim olan PKK'lı terörist 'Aram' kod adlı Mustafa Tolucan'ın daha önce katıldığı terör saldırıları tespit ediliyor.
GİRESUN TER 22.12.2017
PKK'lı terörist tek tek gösterdi! Örgüt Karadeniz'de kaçacak yer arıyor
Giresun'un Yağlıdere İlçesi kırsalında devam eden operasyonlar kapsamında örgüte ait sığınak ve mühimmat depoları ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler arasında zırh delici patlayıcı, C4 diye tabir edilen bomba ile çok sayıda silah ve mühimmat dikkat çekti.
GİRESUN TER 22.12.2017
Teröristler yaylada girilmedik yer bırakmamış
Giresun'da kar yağışı başlamadan evlerini kontrol için hafta sonu yaylaya çıkan vatandaşlar büyük bir şok yaşadı. PKK'lı teröristler tarafından neredeyse girilmedik ev kalmadığını gözlemlendi
GİRESUN TER 17.12.2017
Giresun'da PKK'lı teröristin sığındığı yayla evi tespit edildi
Giresun'un Yağlıdere ilçesine bağlı Üçtepeler Beldesi Günlük yaylası kırsalında yol açma ve temizleme çalışması yapan iş makinasının önüne çıkarak teslim olan PKK'lı teröristin yaylada kaldığı ev belirlendi.
GİRESUN TER 16.12.2017
Giresun'da PKK'lı terörist işte böyle teslim oldu
Giresun'un Yağlıdere ilçesine bağlı Üçtepeler Beldesi Günlük Yaylası'nın yolunda kar nedeniyle yol açma ve temizleme çalışması yapan iş makinasının önüne çıkarak teslim olan PKK'lının yakalanma anına ilişkin fotoğraf ortaya çıktı.
GİRESUN TER 15.12.2017
Giresun'da vatandaşlara teröre karşı erzak uyarısı
Giresun'un Yağlıdere ilçesinde düzenlenen güvenlik toplantısında vatandaşlara teröristlere karşı 'erzak' uyarısında bulunuldu.
GİRESUN TER 1.12.2017
Karadeniz'de terör alarmı
Giresun'un Yağlıdere ilçesi kırsalında çıkan çatışma sonrası kaçan teröristlerin yakalanmasına yönelik başlatılan operasyonlar devam ediyor.
GİRESUN TER 27.11.2017
Giresun'da teröristlerle çatışma çıktı
Giresun'un Yağlıdere İlçesi Yeşilpınar Köyü Susuz mevkii yayla kırsalında dün akşam saatlerinde 3 kişi oldukları belirlenen bölücü terör örgütü PKK mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı.
GİRESUN TER 24.11.2017
Teröristler Karadeniz'de çıkış kapısı arıyor
Teröristler Karadeniz'de çıkış kapısı arıyor
Doğu ve Güneydoğu'da sıkışan PKK, Karadeniz'de eylem yaparak üzerindeki baskıyı azaltmaya çalışıyor.
GİRESUN TER 29.10.2017
Teröristler Karadeniz'de sıkıştı
Karadeniz kırsalında yakalanan PKK'nın Karadeniz yapılanmasına mensup 'Aram' kod adlı Mustafa Tolucan'ın sorgusu sürüyor.
GİRESUN TER 27.10.2017
Karadeniz'de terörist avı!
Eren Bülbül'ün katillerinden Aram kod adlı teröristin PKK'lıların saklandığı yerleri göstermesiyle, Karadeniz kırsalında çok sayıda sığınağa Mehmetçik operasyon düzenledi.
GİRESUN TER 27.10.2017
Giresun'da Mesleki Yeterlilik semineri düzenlendi
Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Yeterlilik Sistemi Belge Zorunluluğu Teşvik ve Destekler konulu bilgilendirme semineri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası'nda (GTSO) gerçekleştirildi.
GİRESUN TER 26.10.2017
Karadeniz'de yaylacılara terörist uyarısı
Karadeniz'e sızmak için çabalayan terör örgütü mensuplarının kış yapılanmasına yönelik operasyonlar sürerken Giresun'un Yağlıdere ilçesine bağlı Üçtepe Beldesi Belediye Başkanı Harun Öztürk, yayla sezonunun bitmesiyle köylere dönen vatandaşları uyardı.
GİRESUN TER 17.10.2017
Giresun Haber: Karadeniz teröristlere kabus oldu
Giresun Haber: Karadeniz teröristlere kabus oldu
Giresun Haber: Giresun'da terör operasyonları aralıksız devam ediyor.
GİRESUN TER 11.05.2017
Yücel İldiz: 'Gerçek Giresunspor'u sahada göstereceğiz'
Giresunspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, 'Hafta sonuna kadar en iyi şekilde hazırlanacağız. İnşallah yine her zamanki Giresunspor'u sahada göstereceğiz' dedi.
GİRESUN TER 8.03.2017
Ordu-Giresun Havaalanının açılmasıyla otobüs terminalinin kapasitesi yüzde 25 dü
Giresun Belediyesi Terminal Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda, terminale son 13 ay içerisinde 25 bin 900 aracın giriş ve çıkış yaptığı, toplamda ise 710 bin yolcunun terminali kullandığı belirtildi.
GİRESUN TER 16.02.2017
Giresun'dan İstanbul'a maça gitti, terör saldırısından dakikalar ile kurtuldu
Giresun'dan geçtiğimiz hafta sonu oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçını izlemek üzere İstanbul'a giden fanatik Beşiktaş taraftarı Gökhan Karaosmanoğlu'nun maçın ardından Vodafone Arena'da görevli çevik kuvvet ekibine yönelik stat çıkışında düzenlenen terör saldırısından dakikalar öncesinde kurtulduğu ortaya çıktı.
GİRESUN TER 15.12.2016
Helikopter kazasındaki şüpheler boş çıktı
Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Alucra ilçesi Tohumluk köyü kırsalında 5 Temmuz'da düşen helikopterle ilgili ortaya atılan iddialar ve şüphelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
GİRESUN TER 8.11.2016
Helikopter kazasındaki o komutan da FETÖ'den tutuklandı
Giresun'da 5 Temmuz tarihinde yaşanan helikopter kazasında eşi ve kızını kaybeden, kendisi de yaralanan Giresun eski Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, FETÖ'den tutuklandı.
GİRESUN TER 25.10.2016
Giresun'da her yerde o teröristler aranıyor
Giresun'un Çanakçı ilçesi Karabörk-Kuşköy kırsalında kaçan 5 kişilik terörist grubu yakalama çalışmaları sürerken, bu sabah terörist grupla yaşanan çatışma bir vatandaşın kamerasına an be an yansıdı.
GİRESUN TER 2.10.2016
Karadeniz'de PKK ile topyekun mücadele!
Giresun'un Çanakçı ilçesi Karabörk-Kuşköy karayoluna dün gece inen 5 kişilik terörist grupla yaşanan çatışmanın ardından bölgedeki askeri hareketlilik devam ediyor. Silahları ile birlikte sabah erken saatlerde çatışmanın yaşandığı bölgeye gelen köylüler, jandarma özel harekat ekipleri ile birlikte arazide terörist arıyor.
GİRESUN TER 1.10.2016
Giresun'da teröristlerle çatışma!
Giresun'un Çanakçı ilçesi Karabörk köyü kırsalında dün gece güvenlik güçleri ile 5 kişilik terörist grup arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada teröristlerden yaralananlar olduğu telsiz konuşmalarından belirlendi.
GİRESUN TER 1.10.2016
Eski Özel Harekatçı'dan şok açıklamalar!
Giresun'un Bulancak ilçesinde görev yaparken bir süre önce istifa etmek zorunda kaldığını iddia eden Eski Jandarma Özel Harekat mensubu Uzman Çavuş Erdemli, Karadeniz'deki terör faaliyetleri, FETÖ terör örgütü ve bir süre önce Giresun'daki helikopter kazasında ölen komutan ve eşi ile ilgili yaşadıklarını anlattı.
GİRESUN TER 12.08.2016
PKK, FETÖ'nün intikamını almak için Karadeniz'de...
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Karadeniz'de son dönemlerde artan terör saldırıları ile ilgili çok kritik mesajlar verdi.
GİRESUN TER 2.08.2016
Vali'den Karadeniz için terör uyarısı!
Karadeniz'de son bir yılda Giresun, Gümüşhane, Trabzon ve Ordu illerinde yaşanan 10 ayrı terör olayında 10 şehit verilirken, aralarında sivil, asker ve polisinde olduğu 15 kişide bu saldırılarda yaralandı. 
GİRESUN TER 2.08.2016
Yeni Asır gazetesindeki bu yazı Karadeniz'de günün konusu oldu!
Giresun'un Alucra kırsalında 6 Temmuz günü düşen helikopterle ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Yeni Asır gazetesinin yazarı Zafer Şahin, darbe girişimi sonrası kaleme aldığı yazısında helikopter kazasının darbenin ilk adımı olduğunu iddia etti.
GİRESUN TER 20.07.2016
İşte son bir yılda Karadeniz'deki terörün acı bilançosu!
Doğu Karadeniz Bölgesi son 1 yıl içerisinde meydana gelen 9 terör saldırısı ile sarsıldı. Olaylarda bir işçi, 3 asker ve 3 polis memuru şehit olurken, aralarında bir uzman çavuşun da bulunduğu 7 güvenlik görevlisi ve 6 vatandaş yaralandı.
GİRESUN TER 20.07.2016
İşte bölgedeki terör kronolojisi: Karadeniz'de neler oluyor?
Doğu'da ağır darbe alan terör örgütü, Karadeniz'e sızma girişimlerine hız verdi. Bugün Ordu'da teröristler tarafından yapılan hain saldırıyla birlikte, Karadeniz'de 10 şehit verilirken, 15 kişi yaralandı. 1 terörist ise öldürülerek etkisiz hale getirildi.
GİRESUN TER 31.07.2016
Giresun'da peş peşe iki terör saldırısı!
Giresun Dereli ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen silahlı saldırı sonrası olay yerinde arama tarama faaliyetleri yapan 1 özel harekat polisi mayına bastı. 1 özel harekat polisi ise patlayan mayının şiddetiyle hafif şekilde yaralandı.
GİRESUN TER 12.07.2016
Giresun'da 7 kişiye mezar olmuştu...
Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Çakrak Köyü Tohumluk Yaylası kırsalında yoğun sis ve hava koşulları nedeniyle düşen Skorsky tipi helikopterin enkazı kaza yerinden vinç yardımıyla kaldırılarak Alucra ilçesine götürüldü.
GİRESUN TER 8.07.2016
Giresun'daki helikopter neden düştü?
Giresun'daki helikopter neden düştü?
Giresun'daki Sikorsky helikopter kazasında Genelkurmay'dan yapılan ilk ön değerlendirmenin detayları belli oldu.
GİRESUN TER 8.07.2016
Tokat'ta gözyaşları anne - kız için
Giresun'da düşen askeri helikopterde hayatını kaybeden Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun eşi Nuran ve kızı Berrin Doğru'nun cenazeleri Tokat'ın Zile ilçesinde toprağa verildi.
GİRESUN TER 7.07.2016
Giresun'daki yaralıları ziyaret ettiler
Giresun'daki yaralıları ziyaret ettiler
Giresun'daki helikopter kazasında yaralananları ziyaret ettiler.
GİRESUN TER 6.07.2016
Ordu-Giresun Havalimanı'nda hüzünlü tören
Giresun'un Alucra ilçesi Tohumluk Yaylası'nda dün ormanlık alana düşen askeri helikopterde hayatını kaybeden 7 kişi bugün Giresun-Ordu Havalimanı'nda düzenlenen törenin ardından askeri uçakla memleketlerine gönderildi.
GİRESUN TER 6.07.2016
Giresun'daki 5 yaralı GATA'da tedavi altına alındı
Giresun'daki 5 yaralı GATA'da tedavi altına alındı
Giresun'da meydana gelen helikopter kazasında yaralanan 5 kişi GATA'ya getirildi.
GİRESUN TER 6.07.2016
Yaralanan Tuğgeneral Samsun'da da görev yapmıştı
Giresun'daki helikopter kazasında Samsun eski Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru yaralandı. Doğru'nun eşi Nuran Doğru ve kızı Berrin Doğru ise korkunç kazada şehit düştü.
GİRESUN TER 6.07.2016
Giresun'daki kaza terör saldırısı mı?
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, helikopter kazasının tamamen hava koşullarından kaynaklandığını belirterek, 'Hiçbir şekilde dışarıdan müdahale veya ona benzer saldırı nedeniyle düşme gibi bir hadise söz konusu değildir' dedi.
GİRESUN TER 6.07.2016
Giresun hastanelere akın etti
Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Çakrak Köyünde yoğun sis ve hava koşulları nedeniyle düşen Skorsky tipi helikopterinde bulunan yaralı asker ve yakınları için vatandaşlar hastanelere akın ettiler.
GİRESUN TER 6.07.2016
Giresun'daki korkunç kazanın tanıkları o anları anlattı
Giresun'daki korkunç kazanın tanıkları o anları anlattı
Giresun'un Alucra ilçesinde orman alana düşen helikopterde olay yerine ulaşanlar o anları anlattılar.
GİRESUN TER 6.07.2016
Giresun'daki helikopter kazasında 7 şehit
Giresun'un Alucra ilçesinde bir şehit yakını ve askeri personel ile bayramlaştıktan sonra Giresun'a dönüşte Alucra ilçesinde orman alana düşen helikopterde şehit olanların sayısı 7'ye yükseldi. Ölenlerin ve yaralıların kimlikleri belirlendi.
GİRESUN TER 5.07.2016
Giresun'daki helikopter kazasında 6 kişi hayatını kaybetti
Giresun'un Alucra ilçesinde bir şehit yakını ve askeri personel ile bayramlaştıktan sonra Giresun'a dönüşte Alucra ilçesinde orman alana düşen helikopterde 2'si asker, 4'ü askeri personel eş ve çocukları olmak üzere 6 kişi hayatını kaybederken, 9 kişi de yaralandı.
GİRESUN TER 5.07.2016
Başbakan Yıldırım: Giresun'da şehitlerimiz var
Başbakan Binali Yıldırım, Giresun'da düşen askeri helikopterle ilgili, 'Şuanda kurtarma çalışmaları devam ediyor. Yaralılar var. Vefat olduğu yönünde haberler var. Gelişmeleri takip ediyoruz' dedi.
GİRESUN TER 5.07.2016
Giresun'da askeri helikopter düştü
Giresun'da askeri helikopter düştü
Giresun'un Alucra ilçesi Tohumluk köyü kırsalında bir askeri helikopterin düştü.
GİRESUN TER 5.07.2016
Giresun'da neler oluyor?
Giresun'un Doğankent ilçe sınırlarında bulunan Yaşmaklı Barajı'nda mayın patlaması sonucu koyun sürüsü telef oldu. Aynı yerde daha önce teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla uğradığı saldırıda elektrik teknisyeni Adil Bülbül şehit olmuş, bu olaydan bir süre sonra da mayın patlaması sonucu bir güvenlik görevlisi ağır yaralanmıştı.
GİRESUN TER 24.06.2016
Giresun'un o ilçesinde terör tedbiri!
Karadeniz bölgesinde son aylarda yaşanan terör olayları nedeniyle bölge halkında tedirginlik devam ederken, yaklaşan fındık hasadı öncesi Giresun'un Yağlıdere ilçesinde tedbir amaçlı olarak Doğu ve Güneydoğu illerinden gelecek mevsimlik işçilerin ilçeye alınmayacağı açıklandı.
GİRESUN TER 19.06.2016
Yer: Giresun, İşte teröristlerle sıcak temas anı!
Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi Altınçevre (Balcana) köyü kırsalında dün Jandarma timi ile Tunceli-Erzincan üzerinden bölgeye girmeye çalışan 5 PKK'lı terörist arasında sıcak temas sağlanmış ve askerin açtığı ilk ateş ile grubun lideri olduğu düşünülen 1 terörist etkisiz hale getirilmişti. İşte on anlar...
GİRESUN TER 8.06.2016
AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: Sıcak temas devam ediyor
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Karadeniz Bölgesi'nde teröristlerle sıcak temasın devam ettiğini belirterek, ''İnşallah bölgemizde bir daha şehit vermeden sonuca ulaşacağız'' dedi
GİRESUN TER 8.06.2016
Giresun Valisi'nden terör saldırısına karşı net mesaj!
Giresun Valisi Hasan Karahan, bir teröristin etkisiz hale getirildiği Şebinkarahisar ilçesine bağlı Altınçevre köyünde incelemelerde bulundu. Vali Karahan, 'Bu grupların takibi anlamında özel bir gayretimiz var' dedi.
GİRESUN TER 7.06.2016
Giresun'da teröristlerle sıcak temas: 1 terörist öldürüldü
Karadeniz'de son aylarda yaşanan terör saldırıları sonrası bölgede başlatılan operasyonlar neticesinde Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi kırsalında bir grup teröristle sıcak temas sağlandı.
GİRESUN TER 7.06.2016
Giresun'daki terör saldırısında yaralanan güvenliğe ziyaret
Giresun Valisi Hasan Karahan, teröristlerce tuzaklanan mayının patlaması sonucu ayağından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan özel güvenlik görevlisi Abdurrahman Bekirefendioğlu'nu tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
GİRESUN TER 27.05.2016
Giresun'da bir terör saldırısı daha!
Giresun-Gümüşhane sınırında bulunan Yaşmaklı Barajı'nda teröristlerin araziye tuzakladıkları mayının patlaması sonucu barajda görevli bir özel güvenlik görevlisi yaralandı.
GİRESUN TER 26.05.2016
Giresun'da PKK'ya karşı 750 kişi gönüllü korucu oldu
Giresun'da yaşanan terör saldırıları nedeniyle bölge halkı silahlanıp dağlarda terörist aramaya devam ederken, bölgeden gelen haberlerde 750 kişinin gönüllü korucu olduğu ifade edildi.
GİRESUN TER 17.05.2016
Karadeniz'de terör saldırıları neden arttı?
CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Karadeniz Bölgesi'ndeki terör eylemlerinin kurulacak komisyon tarafından araştırılması için önerge verdi.
GİRESUN TER 17.05.2016
Karadenizli terörist avına çıktı!
Terör örgütü PKK mensuplarının Karadeniz'de bazı eylemlerde bulunması üzerine bölge halkı geçici 'gönüllü köy korucusu' olmak için devlete başvurdu. Özellikle yüksek kesimlerdeki köylerde yaşayanlar, gönüllü köy koruculuğuna büyük ilgi gösterdi.
GİRESUN TER 17.05.2016
Giresun'da bir terör saldırısı daha!
Giresun'un Güce ilçesinde gece saat 01.30 sularında bölücü terör örgütü mensupları tarafından ilçe jandarma karakoluna sızma girişiminde bulunulduğu belirtildi.
GİRESUN TER 16.05.2016
Karadeniz'de neler oluyor?
Giresun'un Çaldağ beldesinde jandarma karakoluna teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan'ın ailesine acı haber verildi. Çocuğunu okuldan alıp eve bırakan şehidin, karakola geçtiği sırada saldırının gerçekleştiği öğrenildi.
GİRESUN TER 7.05.2016
Giresun'daki terör saldırısından acı haber
Giresun'un Çaldağ beldesinde akşam saatlerinde yaşanan terör saldırısında yaralanan Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.
GİRESUN TER 6.05.2016
Giresun'da bir terör saldırısı daha!
Giresun'un Çaldağ beldesinde jandarma karakoluna teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda 1 başçavuş yaralandı.
GİRESUN TER 6.05.2016
Karadeniz'de terör bilançosu ağırlaşıyor!
Terör saldırıları baharın gelmesiyle Doğu Karadeniz'de de artış gösterdi. Son 9 ayda Giresun ve ve yöresinde gerçekleştirilen saldırılarda 1 işçi şehit olurken, biri uzman çavuş 5 kişi yaralandı. Teröristler henüz yakalanamaması, bölge halkının tedirginliği daha da artıyor.
GİRESUN TER 6.05.2016
Giresun'daki terör saldırısından acı haber!
Giresun meydana gelen terör saldırısında ağır yaralanan Adil Bülbül kaldırıldığı Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
GİRESUN TER 3.05.2016
Giresun'da PKK/KCK Operasyonu: 7 Gözaltı
Giresun'da PKK/KCK Operasyonu: 7 Gözaltı
Giresun'da PKK/KCK Terör Örgütü'nün yönelik düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.
GİRESUN TER 21.04.2016
Terör operasyonunda 11 tutuklama
Giresun'da 11 Mart Cuma günü terör örgütü PKK/KCK/YDG-H 'ya yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınarak dün adliyeye sevk edilen 21 şüpheliden 11'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.
GİRESUN TER 15.03.2016
Terör Operasyonunda 26 Gözaltı
Giresun Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü ve Giresun Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerinin katıldığı terör operasyonunda 26 kişi gözaltına alındı.
GİRESUN TER 11.03.2016