Haber Gazetesi

Askeri araç kaza yaptı: 1 şehit, 2 yaralı KALKAN YAVRULARINI DENİZE BIRAKIYORLAR SAMSUN'DA 2 YILDA 3687 ŞİDDET MAĞDURU KADIN BAŞVURDU DİYALİZ HASTALARINA TELEVİZYONLU SERVİS AKADEMİSYENLER ÖĞRETMEN YETİŞTİRME POLİTİKALARINI GÖRÜŞTÜ GİRESUN’DA KADINA ŞİDDETE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ BAŞBAKAN DAVUTOĞLU GİRESUN’DA AÇILIŞ YAPTI KANDAN GELEN GÜZELLİK AMASYA’DA 66 FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞİ GÖREVDE BAŞKAN ŞAHİNER'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ SUNGURLU'DA ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI SEÇİLDİ “BİR EĞİTİMCİ OLARAK HZ. MUHAMMED” Teşvikle özel okula kayıtlar yüzde 16 arttı Adalet arıyorum ABD'de polis tarafından her hafta iki siyahi öldürülüyor Moody’s’in Türkiye için 2015 büyüme tahmini yüzde 2,8 ABD'de Ferguson şiddeti tırmanıyor Obama'dan göstericilere gözdağı Davutoğlu YAŞ'a ilk kez başkanlık edecek Meclis kadına yönelik şiddeti araştıracak Herhangi bir af düşüncemiz yok IŞİD dini bir hareket değil Yasama faaliyetleri yargıya müdahale değildir Kayıtdışı ve hukuka aykırı bir işlem yok Levent Ersöz'e beraat Bediüzzaman eserlerinin hakları Diyanet'e verildi "Maket"li Ali İsmail Korkmaz duruşması Askeri araç kaza yaptı: 1 şehit, 2 yaralı Yanlış diyet "anemi" nedeni IŞİD Kerkük'e saldırdı Sporcu ve sanatçılardan "Ferguson" kararına tepki Gökova Körfezi'nde 4,2 büyüklüğünde deprem Rakka'da ölenlerin sayısı 130'a yükseldi TEOG sınavları başladı MUSA AYDIN, PANK'I TOPA TUTTU SAĞANAK YAĞIŞ SU BASKININA SEBEP OLDU SIRP OYUNCU CADJO: “TÜRKİYE’DE GÜVENDEYİM” KAYMAKAM, ÖĞRETMENİ EVİNDE ZİYARET ETTİ 25 BAŞKAN İSTİFA EDECEK ÇARŞAMBA MHP’DE KONGRE KARARI YETKİNLİKLERİ ARTIRILACAK 6 PUANI KURTARDILAR ŞİMDİ DE ATİLLA BAHAİ DAVASI CAS'TA Öğrencilerin Samsunspor aşkı HİÇBİR FUTBOLCU SATILMAYACAK İLK TEPKİ ÜNİ-SAM'DAN FUTBOLCULAR İDMANA YİNE ÇIKMADI OYUNCULARI YALANLADI TARİHİ STAT YIKILIYOR KOLTUK DEĞNEKLERİYLE HAKEMİ KOVALADI TAŞLI SOPALI KAVGA ŞAMPİYON SPOR LİSESİ Öğretmenlere özel gece Emeklilere jest Eğitimciler yemekte buluştu KADINLAR HALA ÖLDÜRÜLÜYOR KADINLARDAN PROTESTO 'HER TÜRLÜ ŞİDDETE HAYIR' OKUL ÖNCESİNDE STANDARTLAR YÜKSELDİ MMO’DA TANIŞMA TOPLANTISI Çiftçiye kırsal kalkınma eğitimi Eski başkanlar bir arada Annesinin cenaze namazını kıldırdı 19 Mayıslılardan Nostalji Gecesi Beyaz Gölge, Tekkeköy'ü salladı Aynı anda 48 rakiple oynadı MÜZİK SEKTÖRÜNÜN GÖZÜ SAMSUN'DA BAFRA DUBAİ'YE AKTI ATAKUM'DA ÖĞRETMENLER UNUTULMADI İNKAR ETMEDİK AK PARTİ'DE DURMAK YOK Çözüme bakmak...

Abdulkadir Geylani anıldı

Geylani İlim ve Kültür Merkezi Derneği Samsun Şubesi, Gavsu'l Azam Abdulkadir Geylani Anma Programı düzenledi

Güncel - 19 Ağustos 2013, Pazartesi
 
Geylani İlim ve Kültür Merkezi Derneği Samsun Şubesi, Dünya Kadirilerinin katılımıyla Gavsu'l Azam Abdulkadir Geylani Anma Programı düzenledi. Samsun Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen anma programına, İÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Muhiddin Usta, Gazeteci-Yazar Nimet Öksüz, Geylani İlim ve Kültür Merkezi Derneği Samsun Şube Başkanı Mehmet Karalı katıldı.
 
BİLİMSEL ARAŞTIRMA YAPILIYOR
Dernek bünyesinde birçok sosyal ihtiyacı karşıladıklarını belirten şube başkanı Mehmet Karalı, "Derneğimiz, İslam kültür ve medeniyeti üzerinde araştırmalar yapmak, tasavvuf, kültür ve mirasının modern dünyada doğru şekilde anlaşılıp, yorumlanmasını sağlamak amacıyla bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler yapmaktadır. Dernek, yüceliğini ortaya koymuş Seyyid Abdulkadir Geylani, onun takipçilerini ve günümüz kutlu gönüller sultanı Seyyid Muhammed Usta Efendi'yi tanıtmak ve bu büyük velilerin ortaya koydukları hoşgörü ve gerçek islam anlayışını, günümüz toplumuna benimsetmeyi hedefliyor. Bunların yanı sıra, İslam ahlakının verildiği, milletimiz arasında sevgi ve kardeşlik bağlarının güçlendirildiği, temel İslam ilimlerinin geleneksel yöntemler ile öğretildiği, öğrencilerin barınma ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayan sosyal faaliyetlerde bulunuyoruz" dedi.
 
Ersin DEMİR 
 

Yorum Yazın


Yorumlar Yorum


SAMSUN'DA 2 YILDA 3687 ŞİDDET MAĞDURU KADIN BAŞVURDU

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, 6 Aralık 2012 hizmete giren Koza Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi’ne bu güne şiddete maruz kalan 3 bin 687 kadın ve 113 erkeğin başvurduğunu söyledi.

“BİR EĞİTİMCİ OLARAK HZ. MUHAMMED”

Şuurlu Öğretmenler Derneği Samsun Şubesi “Bir Eğitimci Olarak Hazreti Muhammed” konferansı düzenledi.

SAĞANAK YAĞIŞ SU BASKININA SEBEP OLDU

Samsun'da sağanak yağış dolayısıyla iş yerini su bastı.


KAYMAKAM, ÖĞRETMENİ EVİNDE ZİYARET ETTİ

İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Öğretmenler Günü kapsamında MS hastası emekli öğretmen Nezihe Özturan’ı evinde ziyaret etti.

Öğretmenlere özel gece

Tekkeköy Kaymakamlığı, belediye başkanlığı ve ilçe milli eğitim müdürlüğü öğretmenler gününü düzenlediği etkinlikle kutladı

Emeklilere jest

Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Mert, Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında emekli öğretmenleri Öğretmen Evi'nde düzenlediği kahvaltıda buluşturdu.

Eğitimciler yemekte buluştu

Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Havza Temsilciliği'nce Öğretmenler Günü nedeniyle üyelere yemek verildi. Özel bir işletmede düzenlenen etkinliğe Aktif Eğitim -Sen Samsun Şube Başkan Vekil Ali Şeker, Aktif Eğitim -Sen Havza ilçe Temsilci Mehmet Urhan ve sendika üyesi öğretmenler ile aileleri katıldı.

KADINLAR HALA ÖLDÜRÜLÜYOR

CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Dürdane Kılıç, 2014 yılında kadınların öldürülmeye devam edildiğini belirterek, "Türkiye'de öldürülen kadın sayısı 237'den, 255'e yükseldi" dedi.

KADINLARDAN PROTESTO

Samsun'da bir grup kadın, ''25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle oturma eylemi yaptı

'HER TÜRLÜ ŞİDDETE HAYIR'

Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu Dönem Sözcüsü Muradiye Ergin, "Şiddetin kadınlarımızın ve ülkemizin gündeminde olmadığı bir gelecek diliyoruz. Her türlü şiddete hayır"dedi