Haber Gazetesi

BAYAN ÖĞRETMEN TÜFEKLE KENDİNİ VURDU BALDIZA ŞANTAJLA TECAVÜZ İDDİASI "PARTİNİN İSMİ DEĞİŞMEDİ” SANAYİ ESNAFI YOL KAPATTI 15 YAŞINDAKİ KIZ KURTARILAMADI “YEREL YÖNETİCİLER SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMELİ” İŞ YERİNE SİLAHLI SALDIRI HASTA BAKICI HASTA KADINA TECAVÜZ ETTİ KARADENİZ'DE CAN PAZARI ”TÜRKİYE HIZINA HIZ KATACAK” 500 KM BETON YOL YAPILACAK EKPSS tercihleri yarın alınmaya başlanacak BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜN ARİFESİNDEYİZ “DAVUTOĞLU, YENİ BAŞLANGICIN HABERCİSİ" CHP MYK Toplandı Görmez din eğitiminin önemine işaret etti Lise nakillerinde paniğe gerek yok Ateşkesin detayları ortaya çıkmaya başladı AMİSOS TEPESİ'NE ZİYARETÇİ AKINI Sayın Davutoğlu emanetçi değildir İNCE SAMSUN'DA CEZA YERİNE LEBLEBİ MUHARREM İNCE RİZE'DE ZİHİNSEL ENGELLİ GENCİN CESEDİ BULUNDU BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU’NDAN “HAVUZ” AÇIKLAMASI BULUTLARIN ÜZERİNE ASFALT SERİYORLAR KARAYAKA KOYUN ISLAH PROJESİ "KAYNAKLARIMIZ 275 MİLYON'A YETER" Yabancı liderler devir teslim töreni için gelmeye başladı İslam dünyası eyleme geçmeli Eylül'de 101 bin sınıf daha "akıllanacak" SAMSUN ZAFER BAYRAMI'NA HAZIRLANIYOR Aşırı sıcaklarda nasıl beslenilmeli? Dışişleri Bakanlığı, vatandaşları Yemen konusunda uyardı Sokak köpeğinden çevre dersi BTK'dan Twitter açıklaması iPhone 5 kullanıcıları dikkat! Kahvaltıyla ilgili ezber bozan araştırma SU KANALINA DÜŞEN GENÇ KIZ VATANDAŞLAR KURTARDI BU KEZ HES İSTEYENLER GÖSTERİ YAPTI YANGINDA BİR ÇOCUK HAYATINI KAYBETİ OTOMOBİL VE DOLMUŞ ÇARPIŞTI: 11 YARALI ÇOCUKLAR SÜS HAVUZUNDA SERİNLİYOR SERİNLEMEK İÇİN YEŞİLIRMAK'A 1 KİŞİ BOĞULDU AMASYA POLİSİNDEN ESRAR OPERASYONU 56 ARAÇ VE 52 ESNAFA KALDIRIM CEZASI YAŞLI ADAMIN EMEKLİ MAAŞINI ÇALDILAR HASTANE İNŞAATI DEVAM EDİYOR HOPA’DAN İSTANBUL’A KÜREK ÇEKİYOR GAZZE’YE İLAÇ VE BEBEK MAMASI MEDİCANA RÜYA ÇOCUKLARI AĞIRLADI Rus doktorlar başardı Kalıcı ateşkes kayda değer bir adım İşgali sona erdirecek müzakerelere dönülmeli Gaz konusu şu an çıkmazda Gazzeliler "direnişin zaferini" kutluyor Gazze'de kalıcı ateşkes sağlandı Bu asla bir veda değildir SIKINTI VAR DESTEK YOK GELMEK İÇİN CAN ATIYOR Borçlar ödendi Giresun taktiği Alver'den ziyaret Hedefleri Süper Lig Türkiye Kupası Samsun'un İLK MAÇLAR ZOR OLUR Savunmada rekabet UMAR'A SÜPER TEKLİF Güzel başlamak istiyoruz HAVUZUN KEYFİ BAMBAŞKA ÖNCE DERS SONRA FUTBOL BAŞKANDAN YABANCI MÜJDESİ EĞİTİMDE KALİTE ARTACAK Esnaf yeni cadde istiyor SAMSUN - ORDU BİRLİKTELİĞİ O UCUBELER NE OLACAK ? ÇAKMAK BARAJI S.O.S VERİYOR Boşuna olmuyor...

Abdulkadir Geylani anıldı

Geylani İlim ve Kültür Merkezi Derneği Samsun Şubesi, Gavsu'l Azam Abdulkadir Geylani Anma Programı düzenledi

Güncel - 19 Ağustos 2013, Pazartesi
 
Geylani İlim ve Kültür Merkezi Derneği Samsun Şubesi, Dünya Kadirilerinin katılımıyla Gavsu'l Azam Abdulkadir Geylani Anma Programı düzenledi. Samsun Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen anma programına, İÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Muhiddin Usta, Gazeteci-Yazar Nimet Öksüz, Geylani İlim ve Kültür Merkezi Derneği Samsun Şube Başkanı Mehmet Karalı katıldı.
 
BİLİMSEL ARAŞTIRMA YAPILIYOR
Dernek bünyesinde birçok sosyal ihtiyacı karşıladıklarını belirten şube başkanı Mehmet Karalı, "Derneğimiz, İslam kültür ve medeniyeti üzerinde araştırmalar yapmak, tasavvuf, kültür ve mirasının modern dünyada doğru şekilde anlaşılıp, yorumlanmasını sağlamak amacıyla bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler yapmaktadır. Dernek, yüceliğini ortaya koymuş Seyyid Abdulkadir Geylani, onun takipçilerini ve günümüz kutlu gönüller sultanı Seyyid Muhammed Usta Efendi'yi tanıtmak ve bu büyük velilerin ortaya koydukları hoşgörü ve gerçek islam anlayışını, günümüz toplumuna benimsetmeyi hedefliyor. Bunların yanı sıra, İslam ahlakının verildiği, milletimiz arasında sevgi ve kardeşlik bağlarının güçlendirildiği, temel İslam ilimlerinin geleneksel yöntemler ile öğretildiği, öğrencilerin barınma ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayan sosyal faaliyetlerde bulunuyoruz" dedi.
 
Ersin DEMİR 
 

Yorum Yazın


Yorumlar Yorum


AMİSOS TEPESİ'NE ZİYARETÇİ AKINI

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Amisos Tepesi'ndeki tümülüsleri ziyaret edenlerin sayısı günden güne artıyor.

"KAYNAKLARIMIZ 275 MİLYON'A YETER"

Prof. Dr. Yusuf Demir, "Türkiye bir tarım ülkesidir ve kalkınması tarım ve tarıma dayalı sanayi ile mümkün olacaktır. Ülkemiz tarımında gerekli reformlar yapılabilirse mevcut kaynaklarımız değil 75 milyonu, 275 milyonu besleyecek yeterlilik ve niteliğe sahiptir" dedi.

SAMSUN ZAFER BAYRAMI'NA HAZIRLANIYOR

Samsun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü münasebetiyle düzenlenecek olan törenin provası yapıldı.


O UCUBELER NE OLACAK ?

Mimarlar Odası Şube Başkanı İshak Memişoğlu, Samsun'a estetik görünüm kazandırmak için kent silüetini bozan yapıları kaldıracaklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a, "Katlı yol gibi ucubeleri de kaldıracak mısınız?" diye sordu

ÇAKMAK BARAJI S.O.S VERİYOR

Samsun'un su ihtiyacını karşılayan Çakmak Barajı'nda su seviyesi düşerken, ESM Şube Başkanı Erdoğan, 6 aylık suyun boşa akıtıldığını iddia etti. SASKİ yetkilileri ise konunun 2 yıl önce Valilik talimatıyla gerçekleştiğini belirtti

Boşuna olmuyor...

Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun yazdı...

TÜRKÇE KURSUNU TAMAMLADILAR

Uluslararası öğrenciler Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Türkçe Öğretim Merkezi tarafından verilen Yaz Türkçe Kursu’nu tamamlayarak katılım belgelerini aldılar.

KOMUTAN ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Van'ın Çatak ilçesinde 1989 yılında şehit düşen Jandarma Er Hakkı Keskin’in Bafra'da ikamet eden ailesini ziyaret eden Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Bülent Kahveci, “Bu vatan için evlat vermişsiniz, bundan daha büyük bir şey yok” dedi.

KORE GAZİSİ TÖRENLE UĞURLANDI

Samsun’un Bafra ilçesinde vefat eden 85 yaşındaki Kore Gazisi Hasan Mutlu, askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

SAMSUN YAMAÇ PARAŞÜTÜ'NE HAZIRLANIYOR

Yamaç paraşütçüleri Canik'te buluşuyor. Bu yıl 2.'si düzenlenecek şenlikte Türkiye'nin değişik bölgelerinden 40 yamaç paraşütçüsü Canik'te uçuş gerçekleştirecek.