Haberlerİzmir HaberleriKadınlar Balıklıova'da buluştu

Kadınlar Balıklıova'da buluştu - İzmir Haberleri

Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen kadın buluşması, Balıklıova Semt Merkezi'nde gerçekleşti. Kahvaltılı yapılan buluşmaya katılan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 'Sizin yolculuğunuza eşlik etmek için çalışıyoruz' dedi.

Kadınlar Balıklıova'da buluştu


Zeytinalanı Semt Merkezi ile Çamlıçay Mahallesi ve Balıklıova kadınları, Balıklıova Semt Merkezi'nde bir araya geldi. Kadınlar eğitimler sonucunda kendi mahallelerinde yer alan semt merkezlerinde yapmış oldukları çalışmalardan bahsetti. Hep beraber çalışmalar yapmak istediklerini belirten kadınlar, 'Başkanımızın gücünü her zaman yanımızda hissettik. Bugün burada farklı mahallelerde ikamet eden arkadaşlarımızla buluştuk' diye konuştu.

Ödüllü alanı gezdiler
Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün çeşitli üretim kurslarına katılan kadınlar, bu programlar sayesinde ürettiklerini değerlendirme imkanı bulduklarını belirtti. Yeni kurs taleplerinde bulunan Zeytinalanı Semt Merkezi kursiyerleri, Belediye Başkanı Sibel Uyar'a teşekkür etti. Balıklıova'da 18 bin metrekare alanda yapılan rekreasyon alanı ve semt merkezini Zeytinalanı ve Çamlıcay Mahallesinden gelen kadınlara tanıtan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ise bir müjde verdi. Zeytinalanı'nda da benzer bir düzenlemenin gelecek yıl yapılmasının planlandığını belirten Uyar, 'Bu alan Sağlıklı Kentler Birliğine başvuru yapan 103 proje arasında birincilik ödülüne layık görüldü. İçerisine kadınlarımızın işlettiği bir semt merkezi kurduk. Ben son olarak uluslararası bir toplantıda da sizleri, yani Urlalı kadınları örnek verdim. Tüm çabam, kadınlarımızın ürettiğini satabildiği, değerlendirebildiği çalışmalar yapmak. Üretici olmak ve bu arada birlikteliklerle sosyalleşmek' dedi. Cumhuriyetin de üretici bir anlayış üzerine kurulduğunu da anlatan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, kadın kooperatifinin bundan sonraki çalışmalarında internet üzerinden satış konusunda da çalışma yaptıklarını anlattı. Yapılan toplantıdan sonra Balıklıova'daki ödüllü rekreasyon alanını gezen Zeytinalanı Semt Merkezi öğrencisi kadınlar Başkan Sibel Uyar'ı tebrik etti.

Kadınlar Balıklıova’da buluştu

SIRADAKİ HABER
}