Haberlerİzmir HaberleriMinikler can dostlarla

Minikler can dostlarla - İzmir Haberleri

Bayraklı Belediyesi, Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde anaokulu öğrencilerini Yamanlar Mahallesinde yapımı tamamlanan hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezinde ağırladı. Çocuklara, merkezde sokak hayvanlarının sevgiyle bakıldığı anlatıldı. Öte yandan belediyenin veterinerleri ise çeşitli okullarda miniklere can dostlarla ilgili eğitim verdi.

Minikler can dostlarla


Yemek, su ve sevgiden başka hiçbir şey istemeyen can dostları hiçbir zaman yalnız bırakmayan Bayraklı Belediyesi, onlar için çeşitli projeler geliştiriyor. Geçten yıl başlatılan yerel hayvanları koruma görevlisi projesi sayesinde, hayvan severler can dostların korunması, sorunlarının giderilmesi için eğitim aldı. Sürekli belediyeyle iletişim halinde olan bu görevliler sayesinde birçok sorun anında müdahale edilerek çözüme kavuşturuldu. Ayrıca parklara konulan kedi evleri soğuk kış günlerinde can dostlar için sıcak yuva oldu. Parklara konulan otomatik sulama kapları ise susuzluğun önüne geçti. Yamanlar Mahallesinde yapımı tamamlanan içinde ameliyathane ve muayene salonu, yoğun bakım ünitesi, aynı anda 60 köpeğin misafir edildiği ısıtmalı 30 adet padok ve 20 adet kedi kafesi, ısırma ve tırmalama yapan sokak kedi ve köpekleri için de karantina bölümlerinin bulunduğu hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezinde de can dostların tedavisi yapılıyor.

Öğrencilerden ziyaret
Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde anaokulu öğrencileri Bayraklı Belediyesi hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezini ziyaret etti. Minikler, meraklı gözlerle merkezi gezdi. Burada sahiplenen ve Veteriner İşleri Müdürlüğünün maskotu haline gelen 'Hektor' isimli köpekle oynadı.

'Elimizden geleni yapıyoruz'
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, sokak hayvanları için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, 'Bu dünyayı can dostlarımızla paylaşıyoruz. Hayvan sevgisini küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor. Bunun için anne-babalara, öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Belediye olarak can dostlarımız için çeşitli projeler geliştirdik. Hayvan severlerle birlikte hareket ediyoruz. Bu çabamız bundan sonra da devam edecek' dedi.

Minikler can dostlarla

SIRADAKİ HABER
}