Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Telefonda yeni tuzak

Cep telefonlarına '2013 yılındaki siparişinizi almadınız, 19.9 TL masrafını göndermezseniz icraya verileceksiniz'diye SMS gönderen dolandırıcılar, böylelikle yeni bir yönteme daha başvurmuş oldu

Telefonda yeni tuzak

Cep telefonlarıyla kendilerini Cumhuriyet Savcısı ve polis olarak tanıtan dolandırıcılar, yeni bir yöntem daha buldu. Vatandaşlara SMS yollayan şebeke, "Siparişinizi almadınız, 19.9 TL masrafınızı ödemezseniz, icraya verileceksiniz" diyerek, PTT'ye havale yapılmasını istiyor.

Samsun'da çok sayıda kişiye gelen bu mesajlarda, "Cinsel içerikli sipariş istediniz" ibaresi kullanarak, vatandaşların hassasiyetlerini kullanmaya kalkışan dolandırıcıların, Mustafa Demirtaş adına PTT'ye havale yapılmasını isterken, mesajda verdikleri 850'li numaranın ise telesekretere bağlandığı görüldü.

Samsun Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bu tür dolandırıcılara karşı uyanık olunmasını ve vatandaşların şikayetçi olmalarını istediler. Bu arada, hukukçular, "Yargıtay kararına göre, 3 bin 300 lira altındaki alacaklar için hemen icra işlemi yapılamayacağını" hatırlattılar.

Dilber BAHADIR EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

1 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Kavşakta otomobille çarpışan cip takla attı 1 ölü, 2 yaralı

2 Kavşakta otomobille çarpışan cip takla attı: 1 ölü, 2 yaralı

İzmirde ilk teravih namazı kılındı

3 İzmir'de ilk teravih namazı kılındı

Bartın Üniversitesi 9uncu mezunlarını verdi

4 Bartın Üniversitesi 9'uncu mezunlarını verdi

Zonguldakta yerin 200 metre altında ilk sahur

5 Zonguldak'ta yerin 200 metre altında ilk sahur


SIRADAKİ HABER