HaberlerSamsun HaberleriBüyükşehir Vezirköprü'de 10 çiftçiye 220 keçi dağıttı

Büyükşehir Vezirköprü'de 10 çiftçiye 220 keçi dağıttı - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kırsal Kalkınma Programı kapsamında Vezirköprü'de 10 çiftçiye toplamda 220 keçi dağıtımı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Vezirköprü'de 10 çiftçiye 220 keçi dağıttı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığının çalışmaları çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın katılımıyla Vezirköprü ilçesinin Boğazkoru Mahallesi'nde gerçekleştirilen törende 200 saanen keçisi, 20 teke ve yonca tohumu dağıtıldı.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dağıtım töreninde yaptığı konuşmada Samsun'da vatandaşın konforlu bir hayat sürmesinin yanında köy ekonomilerini de yükseltmeyi hedeflediklerini belirterek, 'Kırsal kalkınma konusunu ilçelerimizde ve köylerimizde yapacağımız hizmetlerin vazgeçilmezi haline getirdik. Bir alt yapı hizmetini köylerimize götürdüğümüzde orda yaşayan insanlarımızın hayatının konforunu yükseltmeyi amaçlıyoruz. Sadece suyunu, yolunu yapmakla köylerimizin sorunu bitiyor mu? Bitmiyor. Orada hayatı yaşanabilir kılmak lazım. İktisadi bir köy ekonomisi ortaya koymamız lazım düşüncesiyle ve Cumhurbaşkanımızın da bu konu ile ilgili talimatlarıyla birlikte Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığımızı kurduk. Daha sonra çalışmalara başladık. Birçok kırsal kalkınma projesi gerçekleştirdik. Onlardan birisini daha gerçekleştirmek için burada, Boğazkoru Mahallesindeyiz. Önümüzdeki yıl buradaki üretimler başarılı olursa, Samsun'un bin köyü var. Bin köyün bini de istesin temin eder onu da sağlarız. Sağlama yönünde söz veriyorum. Sizin başarınız saanen üreticiliğini yapacaklara ışık tutacaktır. Köy yerinde hayvancılıkla ilgili zorlukları bende biliyorum. Hayvanın sağılması, dışarıya çıkarılıp otlatılması, doğumu esnasında alınması gereken tedbirleri vs. genellikle bizim memleketimizde hanımlar yapar. Erkekler daha ziyade tarlada, tapanda daha ağır işlerle meşgul olurlar. O bakımdan hanımefendilerin bugün buradaki geniş anlamda sağladıkları katılım beni çok memnun etti. Hepinize teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum' dedi.
Samsun Valisi Osman Kaymak ise, 'Hükümetimiz tarım konusunda büyük projelere imza attı. Büyükşehir Belediye Başkanımızda yerel yönetim olarak bu konuda üreticiye daima destek veriyor. Kendisine teşekkür ederim' açıklamalarında bulundu.

Büyükşehir Vezirköprü’de 10 çiftçiye 220 keçi dağıttı

SIRADAKİ HABER
}