HaberlerSamsun Haberleri Herkes sevdiği işi yapmalı

Herkes sevdiği işi yapmalı - Samsun Haberleri

Samsun Uğur Okulları'nın hazırladığı Kariyer Günleri'nde öğrencilerle biraraya gelen Haber Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun, öğrencilere sevdikleri işi yapmalarını ifade ederek, 'Sevdiğiniz işi yaparsanız, başarı ardından gelir' dedi.

 Herkes sevdiği işi yapmalı

Samsun Uğur Okulları, lise öğrencilerine meslekleri tanıtmak amacıyla gerçekleştirdiği Kariyer Günleri'nin ilk konuğu Haber Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun oldu. Okulun konferans salonunda düzenlenen buluşmada, Samsun Uğur Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Necati Tanrıkulu, Yönetim Kurulu üyeleri Saadettin Turgut ve Ender Gür, Genel Müdür Davut Numanoğlu, Kurumsal İletişim Halkla İlişkiler Müdürü Fırat Cenk, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRENCİLERE ROL MODEL OLACAK

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren, Samsun Uğur Okulları Genel Müdürü Davut Numanoğlu, "Samsun Uğur Okulları bir değişim ve dönüşüm içinde. Fiziki koşulları, eğitim politikaları ve kadrosuyla Samsun'da özel okullar içerisinde çok büyük hedefleri olan, siz gençlerimize ve Samsun halkımızın önüne çok önemli bir eğitim kurumu alternatifi koymak üzere yola çıktık. Değerli yönetim kurulumuzun destekleriyle ve öğretmenlerimizin gayretiyle Samsun'da önemli yerlere geleceğimize inanıyorum. Bu süreç içerisinde de öğrencilerimize rol model olacak, onları geleceğe hazırlarken karşılaşabilecekleri zorlukları birebir ifade edecek mesleğinde zirveye ulaşmış insanlarla buluşturmayı amaçladık. İlk konuğumuz da gazetecilik alanında önemli bir isim olan Necdet Uzun'u ağırladık. Davetimize icabet ettikleri için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

EMEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN

Konuşmanın ardından program, Necdet Uzun'un meslek hayatını anlatan kısa belgeselin gösterimiyle başladı. Daha sonra öğrencilere gazetecilik mesleğiyle ilgili önemli bilgiler veren Necdet Uzun, "Emek verilen her şey değerlidir. Buna sahip çıkmak gerekir. Bu arkadaşlık ilişkilerinde, derste, çalışmakta ve hayatın ta kendisinde de böyle. Diğerleri çalan çırpan, başkalarının emekleri üzerinden geçinen insanlardır ve süreklilikleri olmaz. Süreklilik çalışmakla ve başarıyla olur. Başkalarının hukukuna sahip çıkarak olur. Ayrıca hangi iş olursa olsun, sevdiğiniz işi yapmalısınız. Sevdiğiniz işi yaparsanız, başarı da ardından gelir" dedi.

İTİBARI KAYBETMEMEK LAZIM

Yerel gazeteciliğin zor olduğunu kaydeden Uzun, "Birisinin aleyhinde olumsuz bir şey yazdığınızda kapınızı çalan olur. Ailenizi mutlaka tanıyan olur, size ulaşılar. Ama İstanbul'da, Ankara'da medya binalarının kapılarından manyetik kartınız yoksa giremezsiniz. Derdinizi anlatamazsınız. O yüzden burada yazdığınız yazı bir kuyumcu terazisinin hassasiyetinde olması lazım. Bu da kolay bir şey değil. Hepimiz insanız hatalar yapabiliriz. Ama şükürler olsun, bugüne kadar bilerek bir yanlış yapmadığımız için buralara geldik. Hanımız hamamımız yok ama evlatlarımıza bırakacağımız itibarımız var. İtibarı kaybetmemek lazım. İtibarı kaybedeceksek, bu okullara gelmenizin de bir anlamı yok. İtibar karşıdaki insana saygı ve sevgi demek" ifadelerini kullandı.

UZUN'A TEŞEKKÜR

Konuşmaların ardından Necdet Uzun, öğrencilerin gazetecilik mesleğiyle alakalı sorularını cevaplandırdı. Necdet Uzun'u uzun süre alkışlayan öğrenciler, çiçek hediye ederek teşekkür etti.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}