HaberlerSamsun HaberleriEl emeği ürünler ekonomiye kazandırılacak

El emeği ürünler ekonomiye kazandırılacak - Samsun Haberleri

Kadıköy Kültür ve Yaşam Evi'nde görev yapan eğitmenlerin el emeği çalışmaları görücüye çıktı. Usta eğitmen Hüsniye Mısırlıoğlu, 'Hepsi birbirinden değerli ürünler bu sergide yer alıyor. Biz bu çalışmaları ekonomiye kazandırmak istiyoruz' dedi.

El emeği ürünler ekonomiye kazandırılacak

Kadıköy Kültür ve Yaşam Evi'nde görev yapan 3 eğitmenin yıl sonu eserlerinin sunulduğu sergi, Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Samsun Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Merkezi'nde açıldı.

GÜZEL ÜRÜNLER ÇIKTI

Halk Eğitim Merkezi (HEM) usta eğitmeni Hüsniye Mısırlıoğlu, "Kadıköy Kültür ve Yaşam Evi'nde Samsunlu kadınlar halk eğitim merkezi eğitmenlerimiz eşliğinde birbirinden güzel birçok el sanatı ürün ortaya çıkardı. Biz bu çalışmaları ekonomiye kazandırmak istiyoruz" dedi.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Açılış kurdelesini Vali Yardımcısı Kubalı ile birlikte kesen Başkan Yılmaz ise "Hanımlarımız biraraya gelerek, çok güzel el emeği, göz nuru ürünler ortaya çıkarmış. Bu konuyla ilgilenen herkesi tebrik ediyorum. Kadıköy'deki merkezimiz böyle çalışmalar için çok uygun" dedi.

Sergideki çalışmaları tek tek inceleyen Başkan Yılmaz, eserleri çok beğendiğini dile getirdi.

Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}