HaberlerTekirdağ Haberleriİl Koordinasyon Kurulu ekim ayı toplantısı yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu ekim ayı toplantısı yapıldı - Tekirdağ Haberleri

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı 4'üncü dönem Ekim ayı toplantısı yapıldı.

İl Koordinasyon Kurulu ekim ayı toplantısı yapıldı

Toplantıya Vali Mehmet Ceylan'ın yanı sıra, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, ilçe kaymakamları, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe belediye başkanlıkları yetkilileri, yatırımcı bölge ve il müdürleri katıldı.
Vali Ceylan toplantıda yaptığı konuşmada, yatırımcı kuruluşların projelerini 2017 yılı içerisinde bitirmelerine vurgu yaparak, 'Devlet yatırımlarının temel amacı, vatandaşlarımızın refah ve mutluluğunu artırmaktır. Bu açıdan yatırımcı kuruluşlarımızın 2017 yılı programları gereği, bütçe yılı içinde bitirmeleri gereken projelerini, elbirliği içerisinde mutlaka sene sonuna kadar tamamlamalarını ve yılı içinde ayrılan ödeneklerin yerinde kullanılmasını rica ediyorum' dedi.

'Projelerin toplam parasal tutarı 5 milyar 274 milyon TL'dir'
İl genelinde yürütülen yatırım faaliyetlerine de değinen Vali Ceylan, 'Yatırımcı kuruluşlarımızdan alınan Kuruluş Dönem Raporları ve Yatırım Projeleri İzleme Raporları doğrultusunda hazırlanan Dönem Değerlendirme Raporunda toplam 271 projenin bulunduğu görülmektedir. Bu projelerden 36'sı tamamlanmış, 132'si devam etmekte, 103 adet projeye ise başlanılamamıştır. İlimizde yürütülen projelerin toplam parasal tutarı 5 milyar 274 milyon TL'dir. Önceki yıllarda 1 milyar 329 milyon TL harcanmış, 2017 yılında gönderilen ödenek 650 milyon TL olup, dönem sonu harcaması ise 296 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Projelerin dağılımı; Tarım 55, Madencilik 4, Enerji 14, Ulaştırma 59, Eğitim 64, Sağlık 21, Turizm 5 ve Diğer Kamu Hizmetleri 49 adettir' diye konuştu.
Toplantı, yatırımcı kuruluşlarının sunumlarının ardından sona erdi.

İl Koordinasyon Kurulu ekim ayı toplantısı yapıldı

SIRADAKİ HABER
}