HaberlerAntalya haberMuratpaşa Yaşlı Evlerinde yeni dönem başladı

Muratpaşa Yaşlı Evlerinde yeni dönem başladı - Antalya haber

Muratpaşa Belediyesi'nin, 3 bin 298 üyesi bulunan Yaşlı Evlerinde yeni dönem Fener Yaşlı Evi'nde düzenlenen programla başladı.

Muratpaşa Yaşlı Evlerinde yeni dönem başladı

Antalya'nın 12 ilçesinin nüfusundan daha kalabalık 60 yaş ve üstü nüfusa sahip Muratpaşa'da, belediyenin 1 Ekim 2014 Dünya Yaşlılar Günü'nde Falez 2 Parkı'nda açtığı ilk Yaşlı Evi'nin sayısı bugün 3'e ulaştı. Soğuksu ve Fener Mahallelerinde açılan Yaşlı Evleriyle Muratpaşa Belediyesi, bu yaş gurubunda 3 bin 298 kent sakinin hayatına dokundu. Sosyal hizmet uzmanları ve gerontologların görev aldığı merkezlerde tiyatro, satranç, minyatür boyama gibi kurslara zaman içinde Türk Halk Müziği kursları, koro çalışmaları da eklendi.
Bu çalışmalarıyla 'Dünya Sağlık Örgütü Yaşlı Dostu Kentler ve Toplumlar Ağı'na da kabul edilen Muratpaşa Belediyesi'nde kıdemli kent sakinlerine yönelik çalışmalarında 3'üncü dönem Fener Yaşlı Evi'nde düzenlenen törenle başladı. Törene Yaşlı Evi üyesi çok sayıda Muratpaşa sakini katılırken onları Final Temel Lisesi'nin 10'uncu sınıf öğrencileri yalnız bırakmadı. Kıdemli kent sakinleri, heyecan ve coşkularına ortak olan gençlerle birlikte 10. Yıl Marşı'nı söyledi.
Yaşlı Evleri Türk Sanat Müziği korolarının dinletisiyle devam eden yeni dönem açılış töreninde şarkılar, türkülerle eğlence dolu saatler yaşandı. Yaşlı Evlerinin 'Dünya Şampiyonu' dansçılarının da kısa bir gösteri sunduğu törende Muratpaşa Belediyesi küçük bir sürpriz yapmayı da ihmal etmedi. Kozaklı Komşu Evi'nde düzenlenen dans kursuna katılan ilköğretim öğrencileri kıdemli kent sakinleriyle birlikte sahneye çıktı.
Fener Yaylı Evi'nde yeni dönem açılışı, herkesin bir fırça darbesiyle desenini oluştuğu dev batiğin yapımıyla sona erdi.

Muratpaşa Yaşlı Evlerinde yeni dönem başladıSIRADAKİ HABER
}