HaberlerKayseri haberBüyükşehir'de yol çalışmaları devam ediyor

Büyükşehir'de yol çalışmaları devam ediyor - Kayseri haber

Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Bulvarı'nı Seyrani Mahallesi'nden açacağı yolla Bekir Yıldız Bulvarı'na bağlayacak. Çalışmalar yıl sonuna kadar tamamlanacak.

Büyükşehir'de yol çalışmaları devam ediyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile birlikte Seyrani Mahallesi'nde açılacak yol için incelemelerde bulundu. Yol yapımına en kısa zamanda başlanacağını belirten Başkan Mustafa Çelik, 'Burada Kocasinan Belediyemiz kentsel dönüşüm projesi hazırladı ve bu alan üzerindeki plansız yapıların tamamının hukuki işlemlerini bitirerek Büyükşehir Belediyesi'ne teslim etti. Kısa süre içerisinde önce içme suyu, atık su, telekomünikasyon, elektrik gini altyapı çalışmalarını tamamlayarak yolun bağlantısına geçeceğiz. Kar düşmeden yolu açmayı planlıyoruz. Bu yol bitince şehrin ortasındaki üçüncü çevre yol dediğimiz 17 km'lik Bekir Yıldız Bulvarı tam anlamıyla işlerlik kazanmış olacak. Bu yolla birlikte trafik Oymaağaç'a kadar kesintisiz hale gelecek. Burada açacağımız yol Bekir Yıldız Bulvarı'nın en önemli bölümüydü. Burada zor olan Kentsel dönüşüm yaparak bu alanı hiçbir bedel ödemeden yol açılabilir hale getirmekti. Kocasinan Belediye Başkanımız çok gayret ederek çalışmaları tamamladı' dedi.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da kentsel dönüşümün sadece eski yapıları yıkıp yeni yapıları yapmak olmadığını dile getirdi. Kentsel dönüşümün bölgenin ihtiyacı olan yol, sosyal donatılar ve yeşil alanları da yapmak olduğunu ifade eden Çolakbayrakdar, Seyrani Mahallesi'nde açılacak yol için Kocasinan ve Büyükşehir Belediyesi'nin önemli bir işbirliği yaptığını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik daha sonra proje ve harita üzerinde incelemelerde bulundu. Yolun ne denli önemli olduğunu proje üzerinde de vurgulayan Başkan Çelik, bu yolun açılmasıyla birlikte yol güzergahı boyunca imar hareketlerinin de hız kazanacağını dile getirdi.

Büyükşehir’de yol çalışmaları devam ediyorSIRADAKİ HABER
}