HaberlerEskişehir haberİnönü'de havadan görüntüleme yapıldı

İnönü'de havadan görüntüleme yapıldı - Eskişehir haber

İnönü Belediyesi ile İller Bankası arasında yürütülen çalışmalar kapsamında İnönü Belediyesinin İmar Planlarına altlık oluşturmak amacı ile uçakla havadan görüntüleme çalışması Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün uçağı ile yapıldı.

İnönü'de havadan görüntüleme yapıldı

Konu ile ilgili açıklama yapan İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, 'İller Bankası ile Belediyemiz arasında yürütülen bu çalışmada; Ortofoto Harita tekniği ile İnönü ilçemizin hali hazır haritası yapılmaktadır. Bu harita 1/5000 ve 1/1000 ölçekli olacak olup nazım ve uygulama imar planlarına altlık edecektir. Bu haritanın yapımı sonrası jeolojik ve jeoteknik etütlerin yapımı işlemi başlayacaktır. Bu etütler ilçemizin zemin sınıflarını belirlememize katkı sağlayacak olup, üzerine 1/5000 ölçekli nazım imar planı yapmamıza ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı yapmamızı sağlayacaktır' dedi.
Yapılan çalışmalar sonrası planların güncelleneceğini belirten Bozkurt, açıklamasına şu şekilde devam etti
'1/5000 ölçekli nazım imar planı gerek şehir merkezimizde bulunan İsmetpaşa, Çarşı, Orta ve Yenice Mahallelerinin 1970 yıllardan beri güncellenmeyen planlarımızı yenilecek ve şehrin imar planı açısından şekil almasını sağlayacaktır. Ayrıca 2014 yılında belediyemiz mücavir alanları içine giren ve 6360 Sayılı Kanun kapsamında Yenimahalle statüsünde bulunan Dutluca, Kümbet, Kümbetakpınar, Kümbetyeniköy, Aşağıkuzfındık, Yukarıkuzfındık, Dereyalak, Erenköy, Seyitali, Esnemez ve Yörükyayla mahallelerinin hiç olmayan 1/5000 ölçekli nazım imar planı yapılacaktır. Bu nazım imar planına göre de 1/1000 ölçekli uygulama imar planı yapılarak şehrin sokakları, caddeleri, bulvarları netleşerek vatandaşın ve yatırımcının kullanımına açılacaktır.'SIRADAKİ HABER
}