HaberlerErzurum haberAtatürk Üniversitesinde Aşure İkramı

Atatürk Üniversitesinde Aşure İkramı - Erzurum haber

Atatürk Üniversitesi, Muharrem ayı dolayısıyla üniversite kampüsünde öğrencilere aşure ikramında bulundu. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan aşure, öğrencilere dağıtılarak dualar edildi.

Atatürk Üniversitesinde Aşure İkramı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve yönetiminin de katıldığı aşure ikramına öğrenciler ilgi gösterdi.
Aşure duasıyla başlayan ikramda Rektör Çomaklı, öğrencilere kendi elleriyle aşure ikram etti.
Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Muharrem ayındaki örf ve adetlerin coşkulu bir şekilde yaşatılmasına katkı sağlamaktan mutlu olduklarını ifade etti. Rektör Çomaklı: 'Muharrem ayı biz Müslümanlar için çok önemli olmakla birlikte keder ve masumiyet ayıdır. Bu mübarek ayda, Allah'ın bize verdiği çeşitli nimetlerin birleşimi olan aşureyi sizlerle paylaşmak istedik. Aşurenin bereketi ve faziletlerinden faydalanmak en büyük isteğimiz. Bu lezzetli aşurenin yapımında ve dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, afiyet olsun diyorum' şeklinde konuştu.
Aşurelerin afiyetle yenilmesinin ardından Rektör Çomaklı, kampüste faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri, dernek ve vakıfların stantlarını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Atatürk Üniversitesinde Aşure İkramıSIRADAKİ HABER
}