HaberlerMuş haberKaymakam Uzan, İmamlarla toplantı yaptı

Kaymakam Uzan, İmamlarla toplantı yaptı - Muş haber

Muş'un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, ilçe merkezi ve bağlı köylerde görev yapan cami imamları ve Kur'an kurusu hocaları ile toplantı düzenledi.

Kaymakam Uzan, İmamlarla toplantı yaptı

Bulanık Müftülüğünde yapılan toplantıya Bulanık Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, İlçe Müftü Vekili Aptullah İlhan ve imamlar katıldı. İmamlığın Peygamber mesleği olduğunu hatırlatan Bulanık Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, 'Din görevlilerinin sadece topluma namaz saadetlerinde değil her zaman toplumun liderleridir. Uzan, İmam ve Kuran kursu hocalara yeni eğitim öğretim yıllının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Toplumu iyi ahlak üzerine yönlendiren sizlersiniz. Her dönem halkımızın yanında olması gereken, ilim irfan faaliyetini veren bir kurumsunuz. Dinimizin güzel bir şekilde anlatılmamasının eksikliğini yaşıyoruz. Toplumun bizden beklentisi çok yüksek. Kendimizi yetiştirerek sıkıntılarımızı aşıp iyi hizmet vermeye çalışalım. İmamlar ve Kuran kursu hocaları olarak her anlamda kendimizi geliştirip dinamik olmaya adamalıyız. İlim irşat faaliyetlerine ağırlık vereceğiz' dedi.
'Sizler din adamları olarak terör faaliyetlerine göz yumamazsınız'
Genç nesillerin yetişmesi noktasında Kuran kurslarına önem verip gençleri kazanmaya çalışılması gerektiğinin altını çizen Uzan, 'Terörün ağırlık merkezi olduğu bir yerde doğru yolu gösterme aşamasında özverili olalım. Dinden uzaklaştırma, kişiliksizleştirme, olumsuz hedefler sunan terör üyelerine karşı tedbirli olup bunlara ön ayak olanlara dikkat edelim. Sizler din adamları olarak terör faaliyetlerine göz yumamazsınız. İlçemizde 25 bin 700 öğrencimiz var. Aileler çocukları ile ilgilenmiyor, yanlış yol gösteriyor olabilirler. Bizler bunun önüne geçerek görgü adap kurallarına uyan bireyler yetiştirmek zorundayız. Çocukların zihinsel dünyasında dine yönelik çağrışımlar uyandırırsanız çok anlamlı bir iş yapmış olursunuz. Aileler örgüte müzahir olabilir ama bizler gençleri o bataklıktan kurtarmalıyız. Sağlam bir dinin olduğu yerde terör örgütü tutunamaz. Sizlerin görevi diğer kurumlara karşı çok daha fazla ve anlamlı lütfen işiniz konusunda gerekli hassasiyeti gösterin' dedi.
'Yanınızda sağlam müezzinler yetiştirin, gerekli hizmetlerin verilmesi için eksikliler olursa gençleri kazanmak adına gerekli yardımda bulunuruz' diyen Uzan, 'Yaşanabilir bir Bulanık inşa etmek için el birliği ile çalışacağız. Fakat unutmayalım ki zihinsel inşa daha önemlidir. Kalıplaşmış ideolojik düşüncelere yer vermeyelim. Eğitim ve müftülük camiası bizler için çok önemli din nasihattir. İnsanlarla sohbet etmekten kaçınmayın, bir şeyler öğretmek için çabalayın' şeklinde konuştu.
Kuran kursu ve cami hocalarına söz hakkı vererek isteklerini dinleyen uzan, 'Her türlü yardımı sunmak için biz elimizden geleni yapacağız. Devletin en ücra köşelerine ulaşan ellerimizsiniz buna göre hareket edin. Sizlerden fedakârlık ve büyük bir özveri bekliyoruz' şeklinde söylerini tamamladı.

Kaymakam Uzan, İmamlarla toplantı yaptıSIRADAKİ HABER
}