HaberlerZonguldak HaberleriBorçlanma ile ilgili gündem maddeleri görüşülmedi

Borçlanma ile ilgili gündem maddeleri görüşülmedi - Zonguldak Haberleri

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediye Meclisi'nin 2017 Ekim ayı ikinci oturumunda borçlanmaya ilişkin 4 madde görüşülmedi.

Borçlanma ile ilgili gündem maddeleri görüşülmedi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında AKM Nikah Salonu'nda gerçekleştirilen meclis toplantısı meclis üyelerinin yoklaması ile başladı. Toplantıda Süleymanlar Mahallesi ada 5, parsel 36-39-198-253-255 ve 256'da kayıtlı taşınmazların 08.06.2017 tarih ve 2017-10/116 sayılı karar ile yapılan plan değişikliğine askı müddeti içerisinde Karadeniz Bölge Komutanlığı tarafından yapılan itiraza ilişkin İmar Komisyonu raporu görüşüldü.
Komisyonun itirazı oy birliği ile reddettiği açıklanırken, raporda şu ifadelere yer verildi;
'Söz konusu plan değişikliğinin son şekliyle imar planına işlenmiş olduğu, on metrelik yolun 12 metreye genişletilmesinden kaynaklanan iki metrelik kısmın yolun kuzey istikametindeki park alanından karşılanabileceği, askeri güvenlik bölgesi sınırlarının kentin imar planlarına işlenmesine gerek olmayıp, kadastral paftalar üstüne işlenmesinin gerçekleştirildiği, değişikliğe konu imar adasını çevreleyen 10 metrelik yolun 02.07.2012 tasdik tarihli meri imar planında mevcut olduğu ve değişikliğinin yapılmadığı, plan değişikliğinin plan fonksiyonu değişikliğine yönelik olup uygulama yapılacak yükseköğretim tesis alanının NATO Akaryakıt boru hattından ayrı olduğu dolayısıyla plan notu eklenmesinin gerekli olmadığı, söz konusu imar planı değişikliğinin 3194 sayılı İmar Kanunu ve Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda üstün kamu yararı gözetilerek yapıldığı görüldüğünden itirazın reddedilmesi komisyonumuzca oy birliğiyle reddedilmiştir.'
Komisyon raporu Belediye Meclisi tarafından da oy birliğiyle reddedildi. Gündemde yer alan ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı'na Kent Meydanı'na cami, Göztepe Köprüsü, Elmatepe Mahallesi'ne üst geçit ve Kışla Mahallesi'ne yarı olimpik yüzme havuzu yapılması için toplamda 78,5 milyon TL borçlanma yetkisi verilmesini öngören 4 madde görüşülmedi. Söz konusu maddelerin görüşülmesi için meclis yarın bir kez daha toplanacak.

Borçlanma ile ilgili gündem maddeleri görüşülmedi

SIRADAKİ HABER
}