HaberlerEskişehir HaberleriAk Parti Seyitgazi Kadın Kolları Kongresi

Ak Parti Seyitgazi Kadın Kolları Kongresi - Eskişehir Haberleri

Ak Parti Seyitgazi İlçe Teşkilatının 5. Olağan Kadın Kolları Kongresi'nde Başkan Suriye Akipek güven tazeledi.

Ak Parti Seyitgazi Kadın Kolları Kongresi

Kongrede konuşan Suriye Akipek, tarih boyunca bütün önemli gelişmeler bir kadının işaretiyle,bir kadının yol göstermesiyle başladığını söyledi. ''Anadolu kadınları'' olarak adlandırılan tarihin manevi büyükleri kadınların Anadolu'yu nakış nakış işlediğini anlatan Suriye Akipek, 'İşte bunlardan birisi Alaaddin Keykubat'ın annesi Ummahan Hatundur. Biliyorsunuz ki Seyitgazi'yi Seyitgazi yapan Seyyid Battal Gazi hazretledir. Buna vesile olan, külliyeyi yaptıran kişi Ummahan Hatun'dur. Bu bir kadındır. Seyitgazi'de bir medeniyet nasıl bir kadınla başladı ise yine kadınlarla olacaktır ve Seyitgazi geleceği emin adımlarla kadınların ellerinde yükselecektir.Güçlü ekibimle başkanlarımızla beraber ilçemize hizmet etmeyi ve Ak seda yolunda emin adımlarla ilerlemeyi sürdüreceğiz''diye belirtti.
Kongreye katılan Seyitgazi İlçe Belediye Başkanı Hasan Kalın ise; ''AK Parti ailesi içerisinde görevlerimiz değişti, ama davamıza bağlılığımız asla değişmedi. Bizler zamanımızı davamız için, ülkemiz için harcadık ve harcamaya devam edeceğiz. Sizlerin destekleriyle birlikte bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize ve Seyitgazi'mize hizmet vermeyi sürdüreceğiz, bu bağlamda başarılı çalışmalarımızda pay sahibi olan ablamız Suriye Akipek'e ve ve yeni seçilen ekibine başarılar diliyorum'' diye belirtti.
Ak Parti Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın ise;''Milletimize hizmet yolunda daima el ele, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Çalınmadık kapı bırakmadan, durmadan, yılmadan çalışarak birlik ve beraberlik içinde önce şehrimizde ve ülkemizde 2019 hedeflerimize ulaşacağız. Kongrelerimizin hayırlı olmasını diliyor, kongrelerimize büyük bir coşku ve dava ruhu ile katılım sağlayan kadınlarımıza teşekkür ediyorum' dedi.
Ak Parti Seyitgazi İlçe Başkanı Zekayi Tunç ise;''Hep birlikte daha güçlü Seyitgazi için kadınlarımızla çalışmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.
Tek liste olarak gerçekleştirilen kongrede, Suriye Akipek ve ekibi güven tazelerken, Yönetim Kurulu'na; Seher Manaz, Ummahan Özkan, Kader Pekak, Münire Kutlu, Sevim Kalın, Yeter Yeşil, Nuran Çağıl, Hatice Polat, Meral Çayır, Aysel Uzun ve Fadime Ersan seçildi.

Ak Parti Seyitgazi Kadın Kolları Kongresi

SIRADAKİ HABER
}