HaberlerTokat HaberleriGOÜ Rektör Yardımcısı Kasap emekli oldu

GOÜ Rektör Yardımcısı Kasap emekli oldu - Tokat Haberleri

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kasap, 41 yıllık hizmetinin ardından emekliye ayrıldı.

GOÜ Rektör Yardımcısı Kasap emekli oldu

Gaziosmanpaşa Üniversitesi sosyal tesislerinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kasap onuruna düzenlenen yemeğe GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ile birlikte dekanlar, öğretim üyeleri ve üniversite çalışanları katıldı. Yemekte Kasap, Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde 41 yıllık çalışma hayatındaki anılarını dile getirerek, düzenlenen programdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Şahin'de bir çok önemli projede yer alan Kasap'a vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.
1950 Niksar ilçesi doğan Kasap, ilköğrenimini Niksar'da, ortaöğrenimini Tokat'ta, yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde 1976 yılında tamamladı. 1976-1979 yılları arası, Ankara ilinde, Tarım Bakanlığı ile Dünya Bankası arasında oluşturulan MEYSEB Genel Müdürlüğünde Dünya Bankası uzmanı olarak çalıştı. 1979 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde asistan olarak göreve başlayıp 1983 yılında doktorasını tamamladı. 1984 yılında, Cumhuriyet Üniversitesi'ne bağlı Tokat Ziraat Fakültesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 1996 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Doçent unvanını aldı. Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümünde yaklaşık 17 yıl bölüm başkanlığı yapan Kasap , 2008 yılında profesör unvanını aldı. Ziraat Fakültesi Dekanlığı ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevini yürüttü.

GOÜ Rektör Yardımcısı Kasap emekli oldu

SIRADAKİ HABER
}