HaberlerManisa HaberleriBaşkan Çerçi, Barbaros'ta aşure ikram etti

Başkan Çerçi, Barbaros'ta aşure ikram etti - Manisa Haberleri

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Muharrem ayı dolayısıyla Barbaros Mahallesinde vatandaşlara aşure ikram etti.

Başkan Çerçi, Barbaros'ta aşure ikram etti

Yunusemre Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle Barbaros Mahallesinde 3 noktada vatandaşlara aşure hayrında bulundu. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci ve yönetim kurulu üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye olarak Muharrem ayı dolayısıyla her yıl vatandaşa aşure ikram ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Çerçi, aşurenin bolluk ve bereketin simgesi olduğunu söyledi. Başkan Çerçi, 'Muharrem ayının dinimizde çok önemli bir yeri var. Başta Hz. Hüseyin'in şehit edilmesi olmak üzere, Hz. Musa'nın Firavunun zulmünden kurtulması, Hz. Yunus'un balığın karnından kurtulması, Nuh tufanından sonra o zamanın inanan insanlarının karaya ayak basması gibi pek çok önemli olayın peygamberlerimizin hayatında önemli bir yeri var. Biz de bu vesile ile hem geçmişlerimize rahmet olsun diye hem de mübarek günlerde kültürümüzü yaşatmak amacıyla değişik noktalarda aşure dağıtımı yapacağız' dedi.
Başkan Çerçi ve beraberindekiler aşure dağıtımının ardından vatandaşlar ile buluşup, Yunusemre Belediyesinin Barbaros Mahallesi'ne yaptığı projeleri anlattı.

Başkan Çerçi, Barbaros’ta aşure ikram etti

SIRADAKİ HABER
}