HaberlerAntalya Haberleri'Gala gecesi' şifreli fuhşa 4 tutuklama

'Gala gecesi' şifreli fuhşa 4 tutuklama - Antalya Haberleri

Antalya'da yabancı uyruklu 12 kadını fuhşa zorladıkları gerekçesiyle adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Şahısların, fuhuş için müşterilerle 'gala gecesi' şifresini kullandığı tespit edilmişti.

'Gala gecesi' şifreli fuhşa 4 tutuklama

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, aldığı bir istihbarat sonucu yürüttüğü 2 aylık takibin ardından Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki çok sayıda adrese eş zamanlı baskın düzenlemiş ve 8 Kırgızistan, 2 Moldova, 1 Özbekistan ve 1 Rus uyruklu olmak üzere toplam 12 kadına zorla fuhuş yaptırdığı gerekçesiyle aralarında 2 kadının da bulunduğu 8 kişiyi gözaltına almıştı. Ekipler aynı zamanda, müşterilerin fuhuş için 'gala gecesi' şifresini kullandıkları tespit ederek, şüphelilerin üzerinden çıkan yüklü miktardaki paraya da el koymuştu.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden M.Ş., F.A., Y.E.Y. ve G.C çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, O.Y. isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer şüphelilerden Ö.Y. ve A.İ. mahkemece, Y.A. isimli şahıs ise savcılıktan serbest bırakıldı.

‘Gala gecesi’ şifreli fuhşa 4 tutuklama

SIRADAKİ HABER
}