HaberlerTokat HaberleriYaşlı kadının bulduğu kutu elinde bomba gibi patladı

Yaşlı kadının bulduğu kutu elinde bomba gibi patladı - Tokat Haberleri

Tokat'ın Erbaa ilçesinde yaşlı kadın evinin bahçesinde bulduğu kutuyu açtığı sırada bomba gibi patlaması sonucu elinden ve gözünden yaralandı.

Yaşlı kadının bulduğu kutu elinde bomba gibi patladı

Edinilen bilgiye göre, Erbaa ilçesinde yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta bulunan Ocakbaşı Köyünde yalnız yaşayan 7 çocuk annesi 71 yaşındaki Hanife Çilhoroz, evinin arka bahçesinde bulduğu mavi renkli tahta kutu nedeniyle az daha canından oluyordu. Çivili olan kutuyu açtığından içerisinde pil ve kablo düzeneğinin olduğunu fark eden Çilhoroz, düzeneği komşusuna göstermek için eline aldığı sırada patlama meydana geldi. Patlama sonucu elinden ve sol gözünden yaralanan yaşlı kadın, komşuları tarafından Erbaa Devlet Hastanesine götürüldü. Tedavisinin ardından evine dönen yaşlı kadın yaşadığı korku dolu anları anlattı.

'İçinde teller vardı'
Kutunun çivilerini söktükten sonra patlamanın yaşandığını belirten Çilhoroz, ''Kapağı açılınca baktım içine bir şey yerleştirmişler. O yerleştirdikleri şeyi komşuya götüreyim dedim. İçine dokunmadım ama elime alır almaz patladı. İçinde teller vardı. İki tane makara gibi. Bir de kablolar vardı. Siyah bir şey böyle içine yerleştirmişler'' dedi.
Sol gözünün zarar gördüğünü, el parmaklarında kırık olduğunu söyleyen Çilhoroz, tedavisi için İstanbul'a çocuklarının yanına gideceğini kaydetti.
Öte yandan Niksar ilçesine bağlı Sorhun köyünde de yine benzer bir kutunun patlaması sonucu 1 kişinin yaralanması üzerine soruşturma derinleştirilirken, güvenlik güçleri tarafından yapılan inceleme devam ediyor.

Yaşlı kadının bulduğu kutu elinde bomba gibi patladı

SIRADAKİ HABER
}