HaberlerSamsun haberİlkadım'dan gazilere Çanakkale gezisi

İlkadım'dan gazilere Çanakkale gezisi - Samsun haber

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kıbrıs ve Kore gazileri ile eş ve çocuklarını Çanakkale'ye uğurladı.

İlkadım'dan gazilere Çanakkale gezisi

İlkadım Belediyesinin düzenlediği Çanakkale gezileri devam ediyor. Belediye bu sefer Kıbrıs ve Kore gazileri ile eş ve çocuklarını Çanakkale'ye gönderdi. Başkan Erdoğan Tok, gazileri belediye önünden yolcu etti.
Uğurlama merasiminde konuşan Başkan Tok, 'Çanakkale Zaferi sadece Türk tarihi açısından değil, bütün dünya milletlerine örnek olacak büyük bir zaferdir. Yurdun her vilayetinden her köyünden binlerce evladın vatan müdafaası için canını hiçe sayarak mertebelerin en büyüğü şehitlik mertebesine eriştiği ve büyük bir zaferle sonuçlanan Çanakkale Muharebesi, tarihin en önemli başarılarından olmuştur. Bu destanın yazıldığı topraklara düzenlediğimiz son kafilemizde gazilerimizi Çanakkale ve Bursa gezisine gönderiyoruz. 3 gün boyunca Bursa ve Çanakkale'de tarihimizin eşsiz ve anlamlı mekanlarını gezecek olan gazilerimize hayırlı yolculuklar diliyoruz' dedi.
Tok'a teşekkür eden gaziler de, 'Çanakkale'yi bu topraklarda yaşayan her bir ferdin ziyaret etmesi gerekir. Gaziler olarak bizler de çok daha büyük bir etkiye sebep olan bu gezide daha şimdiden büyük bir heyecan yaşıyoruz. Bizlere bu imkânı sağlayan Başkanımız Erdoğan Tok'a teşekkür ederiz' diye konuştu.
Belediye önünden hareket eden kafile, üç gün boyunca 57. Alay Şehitliği, Seddül Bahr, Kilit Bahr, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş Şehitliği, Hastane Şehitliği, Arıburnu, Conkbayırı, Namazgâh ve Mecidiye Tabyası, Alçıtepe, Anzak Koyu ve Çanakkale Şehitler Anıtı, ardından Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olarak kurulan ve külliyelerle şekillenen Bursa Ulu Cami ile tarihi camii ve türbeleri gezecek.

İlkadım’dan gazilere Çanakkale gezisiSIRADAKİ HABER