HaberlerSamsun HaberleriMurzioğlu'ndan Lojistik Köy için yılbaşı müjdesi

Murzioğlu'ndan Lojistik Köy için yılbaşı müjdesi - Samsun Haberleri

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Lojistik Köy'ün yılbaşında açılacağını belirterek, 'Lojistik Köy Samsun'a büyük bir ekonomi, büyük değer kazandıracak' dedi.

Murzioğlu'ndan Lojistik Köy için yılbaşı müjdesi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası eylül ayı meclis toplantısı Davut Altan MeclisToplantı Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıda gündem maddeleri görüşülürken, BaşkanSalih Zeki Murzioğlu yapılan faaliyetler hakkında oda üyelerini bilgilendirdi.

BÜTÇE 54 MİLYONA ÇIKTI

Toplantı sonrası basın mensuplarının Lojistik Köy ve Samsun ihracatı ile ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Murzioğlu, "50 milyon TL'lik ihracatımızın 600 milyon TL'ye çıktığı söyleniyor. Tabi ki çok iyi bir durum, ama yeterli değildir. Gönül ister ki 1 milyarı, 5 milyarı geçsin. Bunun için altyapı lazım, sanayi tesisleri lazım, yine herkesin gayreti lazım. Lojistik Köy bu yönde ilimize çok büyük değer katacaktır. Bilindiği gibi Lojistik Köy'ün 43 milyon TL olan AB hibesi, ek bir bütçeyle 54 milyon TL'ye çıktı. Bu büyük bir yatırım. Orada henüz firmalar için çağrıya çıkmadık, ama beni iki günde bir arıyorlar, 'biz de orada yer alacak mıyız?' diye. Burası organize sanayi gibi tahsis edilmeyecek, kiraya verilecek. Biz daha fiyatı bile belirlemedik. Burayı bize kazandıran Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ile İtalya'nın Bologna ve Verona kentlerindeki lojistik köyleri incelemiştik, o düzen üzerinden buranın projesini verdik. Sonunda amacımıza ulaştık ve yılbaşında açmayı planlıyoruz. Lojistik Köy Samsun'a büyük bir ekonomi, büyük değer kazandıracak" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}