HaberlerDenizli haberDenizli Büyükşehir'den aşure etkinliği

Denizli Büyükşehir'den aşure etkinliği - Denizli haber

Denizli Büyükşehir Belediyesinin her yıl geleneksel olarak Muharrem ayından düzenlediği aşure hayrı Bayramyeri Meydanı'nda yapıldı.

Denizli Büyükşehir'den aşure etkinliği

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle her yıl düzenlediği aşure hayrı geleneğini bu yıl da gerçekleştirdi. Bayramyeri Meydanı'nda düzenlenen aşure hayrına, Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol üyeleri vatandaşlara aşure ikramında bulunurken, yaklaşık 10 bin kişilik aşure kısa sürede tüketildi. Aşure hayrını her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 'Ülkemiz birlik ve beraberlik içinde herkes kol kola daha iyiye daha güzele gitsin. Denizlimizin yarını bugünden daha iyi olsun. Geleneklerimizi yaşatmak konusunda gayretimiz daim olsun' dedi.
Muharrem ayının hicri takvimin ilk ayı olduğunu kaydeden Başkan Zolan, 'Bu güzelliklerimizi binyıllarca devam ettirmemiz, sahip çıkmamız gerekiyor. Onun için bu aşure hayrımızı yaptık. Vatandaşlarımızın aşure hayrımıza yoğun ilgisi bizleri daha da mutlu etti. İnşallah yarınımız daha güzel olsun, tüm insanlarımız mutlu olsun. Ben tüm İslam aleminin, ülkemizin, şehrimizin Muharrem ayını tebrik ediyorum.' Geleneksel bir hatırayı tekrar yaşattıklarını ifade eden Vali Karahan ise, 'Emeği geçenlere teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Denizli Büyükşehir’den aşure etkinliğiSIRADAKİ HABER
}